PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

GEKON

Jaką odzież i jaki sprzęt należy zabrać ze sobą w góry??

74 postów w tym temacie

Orientujecie się może, w co się wyposażyć, żeby spokojnie i i na sucho można było przemierzać polskie góry?? Co jest podstawą co można dokupić za jakiś czas, na co zwracać uwagę i oczywiście od czego najlepiej zacząć. Jak zaglądałem to ponoć buty i kurtka na początek tylko nie do końca wiem czego i jak szukać, orientujecie się trochę w takim temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam zajrzeć na jakieś forum poświęcone tematyce wspinaczki górskiej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie porządną kurtkę z membraną, która nie przepuszcza deszczu. Ja mam w 4F i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Orientujecie się może, w co się wyposażyć, żeby spokojnie i i na sucho można było przemierzać polskie góry?? Co jest podstawą co można dokupić za jakiś czas, na co zwracać uwagę i oczywiście od czego najlepiej zacząć. Jak zaglądałem to ponoć buty i kurtka na początek tylko nie do końca wiem czego i jak szukać, orientujecie się trochę w takim temacie.

a o już masz? zacznijmy może od tego...

a czemu akurat wspinaczkowe?

Zdecydowanie porządną kurtkę z membraną, która nie przepuszcza deszczu. Ja mam w 4F i bardzo sobie chwalę.

marka nie ma tu większego znaczenia, liczą się parametry

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie mam, i w tym właśnie kłopot. Potzrebuje się wyposażyć od samego początku bo jak zaglądam po sklepach to straszne pieniądze wszystko kosztuje. Buty od 300-400 zł kurtki tak samo, spodni tyle rodzajów że nawet nie wiem na co zwracać uwagę. stąd moje pytanie.

wspinaczkowe to chyba za mocne sklepy chodzi mi o to zeby spokojnie po górach spacerować a nie elbrus zdobywać.

Ja o 4F słyszałem że się marka w stosunku do ceny mocno zepsuła i jak w sklepie byłem to żeczywiście strasznie wysokie ceny były.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wczytuje się w necie, ale 4F to moj nr.1 poza tym zależy też, jak bardzo wysoko che się wchodzić w góry i jak bardzo ekstremalnie bawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja wczytuje się w necie, ale 4F to moj nr.1 poza tym zależy też, jak bardzo wysoko che się wchodzić w góry i jak bardzo ekstremalnie bawić.

Masz spororacji ale tak jak pisałem, 4F jest obecnie znacznie droższe od odzieży z tymi samymi parametrami a inną nazwą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz spororacji ale tak jak pisałem, 4F jest obecnie znacznie droższe od odzieży z tymi samymi parametrami a inną nazwą

Gekon, a jakie inne DOBRE a jednak tańsze marki masz na myśli? godne polecenia na 110% ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gekon, a jakie inne DOBRE a jednak tańsze marki masz na myśli? godne polecenia na 110% ?

Jeśli chodzi o spodnie to Helikon bardzo fajne robi, kurtki znowu bardzo dobre jakościowo wypuszcza Fjord nansen, Columbia jest nieco gorsza. Sporo tego jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o spodnie to Helikon bardzo fajne robi, kurtki znowu bardzo dobre jakościowo wypuszcza Fjord nansen, Columbia jest nieco gorsza. Sporo tego jest.

Właśnie. helikon ok, ale mało mają typowo trekingowych modeli, FN mi nie odpowiada, ale mają spory wybór damskich spodni, a to rzadkość, Columbia jest ok, ale zdecydowanie za droga. Byłeś w sklepie górskim?

jakie marki masz na myśli?

Nic nie mam, i w tym właśnie kłopot. Potzrebuje się wyposażyć od samego początku bo jak zaglądam po sklepach to straszne pieniądze wszystko kosztuje. Buty od 300-400 zł kurtki tak samo, spodni tyle rodzajów że nawet nie wiem na co zwracać uwagę. stąd moje pytanie.

co do spodni to najlepiej je przymierzyć. muszą być tak dobrze dopasowane, by w żadnym wypadku nie krępowały ruchów. Oprócz oczywiście materiału, który musi byc funkcyjny. nie polece konkretnych bo sam ocenisz na przymiarcę. Mi ostatnio podpasowały helikon UTP, ale to bardziej miejskie i robocze niż turystyczne, ale leżą świetnie (nie kupiłem jeszcze).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kwestii samego sprzętu jaki musisz zabrać ze sobą w góry,to faktycznie warto się wcześniej odpowiednio przygotować do takiej wyprawy i wybrać dobry,sprawdzony sklep internetowy gdzie bez problemu wszystko zamówisz i w dodatku będzie taniej. Sprecyzuj tylko jaki budżet posiadasz na ten cel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy co chcecie robić w tych górach. Jeśli chcecie chodzić po górach, to polecam dobre buty i odzież trekingową, bo najlepiej się sprawdzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja k tylko chcesz wybrać się w góry na tydzień to buty trekingowe dobry plecak kijki opcjonalnie wystarczą, kurtka się zawsze przyda ale nie musi być to nie wiadomo jaka firmówka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja k tylko chcesz wybrać się w góry na tydzień to buty trekingowe dobry plecak kijki opcjonalnie wystarczą, kurtka się zawsze przyda ale nie musi być to nie wiadomo jaka firmówka

nie marka kurtki jest ważna tylko jej parametry. od wagi, przez wodoszczelność po krój.

Zależy co chcecie robić w tych górach. Jeśli chcecie chodzić po górach, to polecam dobre buty i odzież trekingową, bo najlepiej się sprawdzi.

no, prawda jest też taka, że w innych niż dobre buty to nawet nie ma jak wyjść w góry... bez odpowiedniej odzieży też nie poszalejemy w górach, bo warunki zmieniają sie tam aż nadto szybko.

W kwestii samego sprzętu jaki musisz zabrać ze sobą w góry,to faktycznie warto się wcześniej odpowiednio przygotować do takiej wyprawy i wybrać dobry,sprawdzony sklep internetowy gdzie bez problemu wszystko zamówisz i w dodatku będzie taniej. Sprecyzuj tylko jaki budżet posiadasz na ten cel.

ja na dobrą sprawę to planuje każde zakupy tak by w końcu wszystko co mi potrzebne do dziwnych i trudnych wypraw skompletować. od butów przez bielizne po czapkę i ekwipunek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie marka kurtki jest ważna tylko jej parametry. od wagi, przez wodoszczelność po krój.

Parametry są bardzo ważną sprawą, ale najcześciej za dobrą firma idzie takze dobre wykonanie no i odpowiednia cena

no, prawda jest też taka, że w innych niż dobre buty to nawet nie ma jak wyjść w góry... bez odpowiedniej odzieży też nie poszalejemy w górach, bo warunki zmieniają sie tam aż nadto szybko.

Buty są najważniejsze. Wielogodzinne chodzenie w nieodpowiednim obuwiu moze sie dla nas zle skonczyc. Warto się zebrać w sobie i kupić raz porządne buty dobrej firmy i mieć spokój na kilka lat

Bardzo przydatną rzeczą przy dłuższych wyprawach jest też odpoweidnia bielizna termowaktywna i szybko schnące ręczniki sportowe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach