PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

GEKON

Jaką odzież i jaki sprzęt należy zabrać ze sobą w góry??

74 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2017 o 22:55, GEKON napisał:

Bo oddycha, inaczej buty raz dwa złapią nie świeży zapach i do śmieci.

Lepiej wydać troszkę więcej pieniędzy na dobry gatunek skarpet i cieszyć się świeżością stóp niż latać co chwilę na targ i kupować kolejne sztuki, które i tak zaraz pójdą do śmietnika

Pewnie mu chodzi o taką bluzo kurtkę.

Zależy też jak dużo jest dziecko. Tutaj masz takie coś https://www.militaria.pl/miran/bluza_dziecieca_miran_bdu_wz_93_lesny_pantera_p68551.xml no chyba że dziecko jest większe to po prostu trzeba patrzeć na męskie w najmniejszym rozmiarze

Teraz to w zasadzie wszystko już jest terenowe, wodo i pyłoszczelne, tylko trzeba za to zapłacić odpowiednią cenę.

No niestety jak chcemy być dobrze chronieni, a na zdrowiu nie można oszczędzać i długo korzystać z naszego sprzętu elektronicznego to trzeba wydac odpowiednią sumę pieniedzy, aby cieszyć się z takich wypadów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepsze i tak mimo wszystko są skarpety przystosowane do anatomicznego kształtu stopy. Polecam każdemu bo mega komfort

masz na myśli polar??

Teraz to w zasadzie wszystko już jest terenowe, wodo i pyłoszczelne, tylko trzeba za to zapłacić odpowiednią cenę.

tak na prawdę to te ceny już tak od siebie nie odstają w stosunku do innych telefonów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, wicher30 napisał:

tak na prawdę to te ceny już tak od siebie nie odstają w stosunku do innych telefonów

Nawet są bardzo porównywalne z tymi najnowszymi smartphonami i tabletami. Poza tym jak taki sprzęt wpisuje się w nasze hobby to czemu by nie kupić. Dobrze wydanych pieniędzy się nie żałuje 

20 godzin temu, Jinx napisał:

Zależy też jak dużo jest dziecko. Tutaj masz takie coś https://www.militaria.pl/miran/bluza_dziecieca_miran_bdu_wz_93_lesny_pantera_p68551.xml no chyba że dziecko jest większe to po prostu trzeba patrzeć na męskie w najmniejszym rozmiarze

Super jest ta bluza, dzięki za link. Zamówię do sklepu w razie co żeby od razu przymierzyć.

14 godzin temu, wicher30 napisał:

masz na myśli polar??

Sprawa już rozwikłana. Co do polarów to korzystacie wgl? Jak tak to bardziej takie noname czy inwestujecie w marki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 31.05.2017 o 20:41, BlackMass napisał:

Przede wszystkim elektornika ma być wytrzymała w takie warunki. Więc wszystko musi być albo w porządnych obudowach albo po prostu z założenia "pancerne" jak smartphony z normami IP

I po to unormowane jest to w postaci norm IP. Masz informacje na opakowaniu czego możesz się spodziewać i do czego stosować dany produkt. zawsze można kupić wodoszczelne worki ;)

bluza do kamuflażu to moim daniem niepotrzebny wydatek. kurtka, softshell czy koszulki to tak, ale bluza to może byc po prostu oliwkowa. I fakt UA jest zdecydowanie za drogie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, BlackMass napisał:

Nawet są bardzo porównywalne z tymi najnowszymi smartphonami i tabletami. Poza tym jak taki sprzęt wpisuje się w nasze hobby to czemu by nie kupić. Dobrze wydanych pieniędzy się nie żałuje

Dokładnie. Każde hobby trochę kosztuje i no niestety tak  jest. Lepiej wydawać kasę na takie rzeczy niż na alkohol i używki.

Super jest ta bluza, dzięki za link. Zamówię do sklepu w razie co żeby od razu przymierzyć.

W sumie dobry pomysł bo nawet za przesyłkę nie zapłacisz. A daleko masz sklep od siebie?

Sprawa już rozwikłana. Co do polarów to korzystacie wgl? Jak tak to bardziej takie noname czy inwestujecie w marki?

Ja mam polar chyba helikona albo fjord nansen. Nie pamiętam bo mam spakowany i gdzieś leży na strychu z zimowymi rzeczami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, wicher30 napisał:

Dokładnie. Każde hobby trochę kosztuje i no niestety tak  jest. Lepiej wydawać kasę na takie rzeczy niż na alkohol i używki.

20 godzin temu, BlackMass napisał:

No chyba, że alkohol i używki wpisują się w nasze hobby :). Ale dobry telefon to teraz bardzo ważna sprawa tym bardziej jeśli zapuszczamy się w góry albo teren mało uczęszczany to dobrze mieć możliwość kontaktu z ludźmi w każdej sytuacji.

8 godzin temu, wicher30 napisał:

Ja mam polar chyba helikona albo fjord nansen. Nie pamiętam bo mam spakowany i gdzieś leży na strychu z zimowymi rzeczami.

U mnie polary są w użytku całorocznym. Cieńsze i grubsze w zależności od pogody. na wyjścia w góry to już podstawowa odzież. Tym bardziej że dobry polar w połączeniu z dobrą odzieżą termoaktywną powoduje cuda szlaku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, GEKON napisał:

No chyba, że alkohol i używki wpisują się w nasze hobby :). Ale dobry telefon to teraz bardzo ważna sprawa tym bardziej jeśli zapuszczamy się w góry albo teren mało uczęszczany to dobrze mieć możliwość kontaktu z ludźmi w każdej sytuacji.

To już nawet nie o to chodzi tylko o to, że w internecie możesz znaleźć wszystko i wygodny dostęp do niego jest super. Do tego gps i inne bajery.

5 godzin temu, GEKON napisał:

U mnie polary są w użytku całorocznym. Cieńsze i grubsze w zależności od pogody. na wyjścia w góry to już podstawowa odzież. Tym bardziej że dobry polar w połączeniu z dobrą odzieżą termoaktywną powoduje cuda szlaku.

W sumie to spoko bo polary są wygodne ale ja używam wiatrówek bardziej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.06.2017 o 22:07, wicher30 napisał:

I jak to się spisuje? Ja nigdy nie miałem przekonania do polarów i mam tylko bluzy termoaktywne

W sumie dobry pomysł bo nawet za przesyłkę nie zapłacisz. A daleko masz sklep od siebie?

Mieszkam we Wrocławiu więc mam 2 pod nosem. Szybki odbiór i po sprawie. 

Znajomy wczoraj kupił sobie maskę DYE do paintballu za 600zł. Można inwestować w hobby? Można :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.06.2017 o 13:14, BlackMass napisał:

I jak to się spisuje? Ja nigdy nie miałem przekonania do polarów i mam tylko bluzy termoaktywne

bardzo dobrze się spisuje. Ja z kolei uwielbiam polary bo są lekkie i baaaardzo ciepłe

Mieszkam we Wrocławiu więc mam 2 pod nosem. Szybki odbiór i po sprawie. 

a no to masz dobrze. Ja mieszkam w małym miasteczku. No ale paczkomaty ratują sprawę :)

Znajomy wczoraj kupił sobie maskę DYE do paintballu za 600zł. Można inwestować w hobby? Można :D

Można i trzeba bo jak nie to jaki jest sens zarabiać kasę skoro jej nie ma na co wydawać? Trzeba wydawać na rzeczy, które nas wciągają i sprawiają, że jesteśmy szcześliwi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 16.06.2017 o 12:15, wicher30 napisał:

bardzo dobrze się spisuje. Ja z kolei uwielbiam polary bo są lekkie i baaaardzo ciepłe

Możesz jakiś konkretny przykład podać, np. ten co ty masz?

a no to masz dobrze. Ja mieszkam w małym miasteczku. No ale paczkomaty ratują sprawę :)

Dostawa pewnie do maksimum 3 dni nie?

Można i trzeba bo jak nie to jaki jest sens zarabiać kasę skoro jej nie ma na co wydawać? Trzeba wydawać na rzeczy, które nas wciągają i sprawiają, że jesteśmy szcześliwi

Dokładnie. Ja teraz przymierzam się do treada, bo marze o nim już długi czas, ale znajomi odradzają, bo niby to mało funkcjonalne jest. Natomiast ja widziałem w militariach treada z 30 funkcjami ... wiec gdzie tu brak funkcjonalność ? ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, BlackMass napisał:

Możesz jakiś konkretny przykład podać, np. ten co ty masz?

Ja mam taki i na wieczorne plenery jest idealny. Ciepły i wygodny: https://www.militaria.pl/helikon/polar_helikon_alpha_tactical_coyote_bl-alt-fg-11_p57874.xml

58 minut temu, BlackMass napisał:

Dostawa pewnie do maksimum 3 dni nie?

W małym miasteczku są paczkomaty?? To chyba nie takie małe, ja niestety jestem skazany na kuriera.

59 minut temu, BlackMass napisał:

Dokładnie. Ja teraz przymierzam się do treada, bo marze o nim już długi czas, ale znajomi odradzają, bo niby to mało funkcjonalne jest. Natomiast ja widziałem w militariach treada z 30 funkcjami ... wiec gdzie tu brak funkcjonalność ? ;/

może chodziło im o to, że narzędzia są małe i dlatego jest mało funkcjonalny. Kwestia sprawności dłoni :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, GEKON napisał:

może chodziło im o to, że narzędzia są małe i dlatego jest mało funkcjonalny. Kwestia sprawności dłoni :)

Z recenzji i ogólnie filmów z yt widać że całkiem nieźle sobie ludzie radzą, a jeszcze jest opcja żeby smartwatcha podczepić i zrobić sobie świetny zegarek :D

W małym miasteczku są paczkomaty?? To chyba nie takie małe, ja niestety jestem skazany na kuriera.

Pewnie, ta sieć się bardzo szybko rozwija. W sumie płacisz w większość sklepów tyle samo. Ja ostatnio coś zamawiałem i w militria.pl było po 5zł i kurier i paczkomat

Ja mam taki i na wieczorne plenery jest idealny. Ciepły i wygodny:

A testowałeś jak się spisuje zimą z softshellem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, BlackMass napisał:

Z recenzji i ogólnie filmów z yt widać że całkiem nieźle sobie ludzie radzą, a jeszcze jest opcja żeby smartwatcha podczepić i zrobić sobie świetny zegarek :D

Ale tread chyba nie jest zbyt wygodny. Przynajmniej ja tak myślę.

Pewnie, ta sieć się bardzo szybko rozwija. W sumie płacisz w większość sklepów tyle samo. Ja ostatnio coś zamawiałem i w militria.pl było po 5zł i kurier i paczkomat

kurier 5 zł? No to faktycznie nieźle. Eh dawno tam nie zamawiałem :D

A testowałeś jak się spisuje zimą z softshellem?

Softshell jest raczej lepszy na wiosnę albo jesień a nie na zimę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.06.2017 o 14:33, wicher30 napisał:

Softshell jest raczej lepszy na wiosnę albo jesień a nie na zimę

A jak założysz pod spód merino ?

kurier 5 zł? No to faktycznie nieźle. Eh dawno tam nie zamawiałem :D

Dużo promocji mają teraz przed wakacjami na taki sprzęt typowo turystyczny 

Ale tread chyba nie jest zbyt wygodny. Przynajmniej ja tak myślę.

Wygoda to już bardzo indywidualna sprawa. Dla mnie np. niepraktyczne jest noszenie dużego multitoola w kieszeni szczególnie jak wychodzę w garniaku 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach