PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

xtribit

Wyjazd autem do Hiszpani a ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zbliża się kolejny długi weekend na początku czerwca, planujemy tygodniowy wyjazd autem do Francji i Hiszpanii. Różne sytuacje zdarzają się na drodze - dlatego pytam o wasze doświadczenie w tak długich trasach. Na co zwracać uwagę?

No i najważniejsza sprawa. Ubezpieczenie. Najlepiej takie, które obejmie takie zdarzenia jak wypadki, usterki auta, choroby itd.

Kompletnie nie mam doświadczenia w tych sprawach, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jaka konkretnie jest cena? Rozumiem,że zależy to od konkretnego auta ale mniej więcej ile się płaci? I czy mógłbyś mi tutaj przedstawić jakieś szersze szczegóły dotyczące tego ubezpieczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy możesz mi mniej wiecej opisać jakie są w tym pakiecie wyłączenia? Bo jak sobie czytałem ostatnio jakiś artykuł o ubezpieczeniach to mówili, ze właśnie na to trzeba zwracać największa uwagę przy wykupie.

Rozumiem równiez,z ten nocleg nie obejmuje jedynie mnie ale również osoby , które ze mną podróżują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy, że znajdziesz firmę, której specjalizacją jest wynajem samochodów. Tam ci wszystko powiedzą. Ja ostatnio jak bylem nieopodal Modlin skorzystałem z takiej firmy: https://awos.com.pl/modlin/wynajem-samochodow Tam nie tylko mi doradzili jak wygląda kwestia ubezpieczeń, ale także samochody. Dostałem bardzo dobry samochód naszpikowany technologią. Bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Assistance w takiej sytuacji jest bardzo dużym plusem Jeśli na przykład masz usterkę samochodu w innym kraju to wszystkim zajmuje się firma ubezpieczeniowa. Przywozi samochód do odcholowania. zabiera to do warsztatu a Wy jeśli znajdujecie się daleko od punktu docelowego macie w takiej sytuacji zapewniony nocleg. Dotyczy to nie tylko kierowcy ale również jego pasażerów. Jest to bardzo duży plus. Jeśli mogę coś zaproponować to będzie to assistance oferowane przez Proama https://www.proama.pl/ - mają tam duży pakiet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest wiele firm ubezpieczeniowych ale moim zdaniem najlepiej iść do multiagencji ubezpieczeniowej i tam wybiorą nam najlepszą ofertę. Te wszystkie porównywarki to wielka ściema. Ja się nie znam na ubezpieczeniach więc jak mogę kupić czy wybrać najlepszą ofertę. kierując się tylko ceną okaże się że polisą mogę sobie tyłek podetrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko dobry przykład - http://elvia.pl/ubezpieczenia-podrozne/

Ubezpieczenie podróżne nie kosztuje dużo, a jeśli macie te 20 tysięcy euro sumy gwarancyjnej, to wam wystarczy nawet na pokrycie kosztów naprawdę poważnego leczenia. Zawsze na wyjeździe trzeba mieć jakiekolwiek ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomi ostatnio jechali na wycieczkę bodajże do Chorwacji i ubezpieczyli się w Liberty. Nie zapłacili dużo a mówią, że spokojniej się jechało ze świadomością, że jest bezpieczniej.

Nie ma co się zastanawiać nad ubezpieczeniem, warto zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem przyda się jeszcze dodatkowo ubezpieczanie turystyczne na tego typu wyjazd.

Ubezpieczenia te nie są drogie, a warto je wykupić dla własnego komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi