PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki. Mamy domek, na działce niecałych 10 arów. Domek zajmuje niecały 1 ar. Na 1/3 działki chciałbym posadzić trawę i uzyskać możliwie jak największe jej zagęszczenie. Wiecie, taki zielony dywanik. Czy oprócz regularnego podlewania coś jeszcze trzeba robić po posadzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po posadzeniu to czekać aż urośnie ewentualnie zrobić dosiew. Później regularnie kosić, nawozić jesień/zima, zwalczać chwasty. Przed posianiem oczywiście siatka przeciw kretom ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie (i Panie również :) ), pytanko ogólnie o narzędzia. Wolicie sprzęty spalinowe czy takie na akumulator? Bo przyznam, że ostatnio korzystałem z kosiarki na baterię i byłem zdziwiony, że ma konkretną moc. A przy okazji jest cichsza niż spalinówka i lżejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 16.05.2018 o 18:57, Marcin91 napisał:

Nie ma to jak zapach koszonej trawy i spalin. Szczerze mówiąc nie korzystałem nigdy z kosiarki na baterie. 

No też uwielbiam to połączenie :D Trawka i spaliny – wypas! Tylko też dzieciaki coraz bardziej garną się do pomocy, więc niech koszą, a spalinówkę tak średnio chcę im dać. Pomyślę jeszcze, bo coś czuję, że moja kosiara długo już nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tamtym roku kupiłem kosiarkę ryobi na akumulator. Z podobnego powodu, żeby dzieciaki mogły pomagać w obowiązkach. Daje radę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko sprawa, kiedy dzieciaki garną się do pomocy. Ale właśnie, jak ma się odpowiedni sprzęt to jakoś łatwiej im go dać. Raczej nie dałbym jeszcze synowi spalinówki. Ale już taką na akumulator śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi