PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jeszcze nigdy wybory nie budziły tyle emocji. Nigdy nie obnosiłem się ze swoimi poglądami, ale teraz widzę że się nie da. Wrzuciłem kilka zaangażowanych postów na fb i na moim profilu toczy się debata. Widzę to samo u wielu znajomych. Tego chyba jeszcze nie grali. Jeśli chodzi o mnie nie trawię obu kandydatów, ale muszę wybierać mniejsze zło tj. Komorowski. Nie mam ulubionych partii ani kandydatów. Mam swój program ułożony w głowie, jak Polska powinna wyglądać. I głosuję na tych, którzy tej wizji są najbliżej. Dla mnie kwestią najważniejszą jest jak najmniejsze zadłużenie państwa. Bo to ma największy bezpośredni wpływ na nasze życie i wolność, niezależność naszej ojczyzny. Po i PiS idą w przeciwnym kierunku, ale PO robi to po prostu wolniej, więc w decydującym starciu mają mój głos. Druga sprawa to armia. PiS przez dwa lata obrócił w niwecz nasz wywiad i kontrwywiad, który zamiast zajmować się tropieniem szpiegów, obcych agentów i działać na terenie obcych państw, wdał się w wewnętrzne rozgrywki polityczne. Wiele osób z powodów czysto personalnych musiało odejść mimo wysokich kwalifikacji. A do tego powiązania z międzynarodową elitą. R. Sikorski dla przykładu studiował na Oxfordzie, jego żona jest amerykanką. Takich osób jest mnóstwo w Platformie. Co z tego wynika? A no na przykład jedzie minister obrony do USA, Izraela, Wielkiej Brytanii i przy wódce negocjuje zakup rakiet. PiS takich ludzi nie ma. I pewnie na siłę będzie lansować drogą i kiepskiej jakości produkcję broni w Polsce ze względów ideologicznych i pod publikę. Reszta to sprawy drugorzędne, chociaż i tu byłoby o czym podyskutować... A wy co sądzicie? Proszę o kulturalne wypowiedzi, bo spodziewam się kubła pomyj na głowę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem Twój kandydat miał swoje pięć lat i je zmarnował, więc czas dać szansę drugiemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi