PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę zrobić huśtawkę ogrodową. Czy ma ktoś może jakiś plan jak to zrobić. Jakiś projekt z dokładnymi wymiarami. Mam w domu trochę sprzętu więc mógłbym coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście chodzi o to żeby było jak najtaniej. Nie chcę kupować gotowej, bo wiadomo że najbardziej cieszy kiedy sami coś zrobimy. Chciałbym żeby cała huśtawka była z drewna bez żadnych gotowych elementów typu siedzisko itp. No i żeby był daszek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szwagier wyszukał projekt w necie, kupił sam surowe deski i wszystko co potrzeba. Wyszło o 1000 zł taniej niż gotowa, z tymże robiliśmy ją 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobienie huśtawki ogrodowej jest bardzo proste, powiedziałabym, że wręcz banalnie proste. Wystarczy trochę grubych gałęzi, desek, wkręty i łańcuch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huśtawka jest łatwa do zrobienia. Tak jak napisała moja poprzedniczka wystarczy drewno, łańcuch lub sznur i wkręty. Gałęzie muszą być jednak grube, żeby utrzymało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już mm huśtawkę, ale trzeba by jeszcze o trawnik zadbać, żeby to wszystko razem jakoś wyglądało. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Ostatnio zacząłem szukać kosiarka spalinowa z napędem, żeby to wszystko jakoś ogarnąć. Znalazłem coś takiego: https://kosiarka.pl/produkt-kosiarka-sp ... -3046.html Myślicie, że się nada. Nie mam aż tak dużych nawietrzni, ale ręczna kosiarka to idzie jak krew z nosa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można łatwo to oklepać. Wystarczy trochę wyobraźni, trzeba na pewno włączyć sobie wujka google i tak powoli zacząć realizować swój plan. Na pewno się udać może i na pewno wszystko sami możemy zbudować w takim stylu jak to się mówi jak bob budowniczy. Nie jest to aż takie ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam mam taką nie drewnianą a wyspawaną. Fajna sprawa, szczegolnie ze starczy na dluzej (oczywiscie jak zadbasz i posmarujesz czyms, ja na przyklad na przyklad na rdze to nanoprotechem - potem jak o to nie zadbasz to trzeszczy w nocy jak z horrorow) niz taka drewniana zrobiona na szybko. ta moja juz stoi teraz 5 rok, niedługo już Synek będzie sie bujał :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huśtawkę, która stoi w ogrodzie zrobił mój ojciec, bo zajmuje się takiego typu rzeczami. Trwało to może cały dzień. Nie opłaca się kupować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem nie opłaca się jeśli masz pojęcie jak wykonać taką huśtawkę, materiał - drewno optymalnej grubości i długości oraz sprzęt - jeśli brak Ci przy najmniej jednego komponentu to najlepiej kupić jednak huśtawkę :) Oszczędzisz sobie stresu i zbędnego czasu na myślenie jak to wykonać, a i tak nie zrobisz tego być może w pełni bezpiecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałam na youtubie turorial do huśtawki ogrodowej. Nie wiem, czy jest jeszcze dostępny, ale wydaje mi się, że powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosta huśtawka to nie skomplikowany projekt architektoniczny, trzeba troszke podpatrzeć na jakimś gotowcu i na spokojnie przemyśleć sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi