PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Głodzilla

Jak wzmocnić włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Problem stary jak świat?

Mam 29 lat, włosy mam gęste i zawsze były mocne. Ostatnio zauważyłem że zaczynają wypadać nawet gdy kilka razy ręką przeczeszę po głowie.

Nie dawno zacząłem brać lek Defur ze względu na stan zdrowia, jestem epi (leki biorę od dawna i jak dotąd nie miałem takich problemów). Dodatkowo mam dość nerwowy tryb życia, często uprawiam sex.

Defur pewnie odstawie bo wszystko jest ok. ale czy jest coś skutecznego żeby wzmocnić włosy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faceci ponoć ogólnie traca włosy ok 30stki (tj. zaczynają) Może poczytaj o Biotynie. Sama zapuszczam włosy i się przymierzam do brania tej witaminy ale nie wiem sama.. Ponoć jest rewelacyjna nie tylko na włosy ale także skórę i nerwy :) Mozesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dobrze działa na nerwy to podrzucę kilka szefowi wtedy na pewno się uspokoję :)

Czytałem trochę o Biotynie i pewnie spróbuje.

Dlaczego nie jesteś pewna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałam że ( niektórych) może powodować bóle brzucha, dlatego jakoś nie mogę jej "wdrożyć" bo ostatnio jestem dość aktywna i ból brzucha bardzo by mi przeszkadzał. Ale z pewnością spróbuję.

Dodam jeszcze że powinieneś ustalić czy problem z wypadaniem włosów u Ciebie ma podłoże genetyczne lub to kwestia wieku. Bardzo możliwe że to wynik ubytku jakichś pierwiastków. Kiedyś jak byłam na studiach bardzo wypadały mi włosy, choc o nie dbałam do tego doszło drzenie mięśni, ogólne osłabiebie, zawroty głowy.. I wiesz co wyszło? Ze miałam dramatycznie niski poziom magnezu. Tak poważne objawy (internet "sugerował" białaczkę!) a po tygodniu brania zwykłego, najzwyklejszego magnezu (który mozna kupić bez recepty) jak ręką odjął wszystko minęło. Tak wiec polecam sprawdzić poziom magnezu, potasu, żelaza, tarczycę - z badania krwi nic nie zobaczysz. Ja miałam wtedy idealne wyniki krwi a ten magnez wyszedł w osobnym badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy suplementy pomogą ? Ja w to wątpię i przede wszystkim myślę, że to może pomóc jakaś zdrowa i normalna dieta. Bez normalnej diety nie ma co liczyć na to, że w jakiś sposób się wzmocni włosy. Podobno słyszałam, że pomaga picie mleka w takich o problemach z włosami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy suplementy pomogą ? Ja w to wątpię i przede wszystkim myślę, że to może pomóc jakaś zdrowa i normalna dieta. Bez normalnej diety nie ma co liczyć na to, że w jakiś sposób się wzmocni włosy. Podobno słyszałam, że pomaga picie mleka w takich o problemach z włosami.

Ja też jestem sceptycznie nastawiony do supli. Moja siostra na wszystko stosuje jakieś zioła i naturalne mieszanki i podpowiada mi< że picie soku z pokrzywy wzmacnia włosy oraz dieta bogata w krzemionkę (płatki owsiane etc.), a zewnętrznie, aby były ładne to maski z oleju kokosowego albo z oliwy z oliwek :)

Ale o mleku nic mówiła..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam tak samo jak Ty,też mam długie włosy i cały czas mi strasznie wypadają.Wszędzie są moje włosy,każdy już ma dość.Stosowałam wiele rzeczy ale nic nie pomaga,jak tak dalej będzie to wszystkie mi wyjdą bo już mało zostało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd takie rady ? Są beznadziejne. Na wzmocnienie najlepiej zmienić dietę. Uprawiać więcej sportu. To jest ten sposób na sukces. Ja od kiedy zacząłem trenować bieganie to co po sobie zauważyłem, że mam bardziej gęsto włosy. Jeszcze do tego jeszcze do mnie doszła bardzo dobra dieta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze stosowałem te same kosmetyki, nigdy nie miałem problemu z włosami a ostatnio zrobiły sie matowe, nie układają się, a wręcz wypadają. Jestem zdrową osobą, dbam o siebie, dobrze się odżywiam- czym to może być spowodowane? jak je wzmocnić? już sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myj włosy 2-4 razy w tygodniu łagodnym szamponem i aplikuj na nie lekką odżywkę. Codzienne mycie włosów jest wskazane tylko w przypadku włosów silnie przetłuszczających się.

Przed myciem głowy dokładnie rozczesz włosy, w ten sposób, czesząc je po umyciu, unikniesz niepotrzebnego łamania się włosów.

Myj głowę w letniej, wręcz chłodnej wodzie. Po umyciu nie rozczesuj od razu włosów. Pozwól im nieco wyschnąć.

Nie nakładaj odżywki na całe włosy – najlepiej jest zaaplikować ją na same końce, by nie obciążała włosów.

Do czesania wykorzystuj szczotkę z naturalnym włosiem. Rozprowadza ono sebum po włosach, nadając im połysk. Nie czesz ich jednak zbyt często, a do rozplątywania kołtunów używaj grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziarna, orzechy, oleje, mięso i owoce, oraz odpowiednia pielęgnacja, odstres, bo stres niesamowicie daje po włosach, słońce też, dłuższe włosy szczególnie są podatne na różne czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi