PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Po co pić tak prymitywny alkohol jak wódka skoro w podobnej cenie mozna kupić coś lepszego? Np. w lidlu gin czy rum 0,7 kosztuja zaledwie 25zł.

Prymitywna to ty jesteś, to że wódka ci nie smakuje i w twoim otoczeniu piją ją zwykłe pijaki to nie znaczy, że to prymitywny napój. Poza tym na pewno nie wiesz co to wódka i jak się ją wytwarza więc daj sobie na wstrzymanie z takimi komentarzami.

Oczywiście pomijam też fakt jakości wódki za 20-25zł. A gin czy rum to się raczej nadają do drinków a nie do picia na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co słyszałem w tych samych rozlewniach, z tego samego kranu leje się wódki z wyższych i niższych półek. Więc często to tylko kwestia butelki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj jak ja nie lubię wódki... Nie smakuje mi jej smak i zawsze mam kaca po wypiciu wódki i to niezależnie od tego jaką pije i ile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie lubię smakowych wódek,wolę czystą,chociaż nie piję jej za dużo,tylko przy okazji.Podchodzi mi bardzo Finlandia.

Trunkiem o wyższej zawartości alkoholu,jaki piję najczęściej i największym smakiem jest szkocka whisky "Grant's sherry cask reserve."(to ta z zieloną etykietą).Niedroga,bardzo aromatyczna,o nieco owocowym posmaku.Irlandzkie whiskeys są jak dla mnie za bardzo wodniste,bo lubię bogaty i mocny bukiet. Od święta kupuję butelczynę 12 letniej Grant's albo burbona "Wild Turkey 101 proof" (ma 50,5% alk.)

Nie mieszam z niczym.Dodaję do szklaneczki tylko dwie kostki lodu.

Whisky nie lubi pośpiechu,whisky nie pije się jak czystej wódy z kieliszka.Dobra whisky jest jak dobre perfumy.Trzeba docenić każdy walor tego trunku,od samego zapachu,poprzez kolor,aż po finisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam właśnie kiedyś pijałem Grants'y Brązowe i Zielone ale jakoś mi już przeszedł smak na whisky choć nie mówię nie.

Zgadzam się z tobą co do metody picia też tak starałem się pić i mówię wprost, że nie znam się na walorach smakowych whisky ale wlewanie do niej 3 części coli i kupę lodu w to jakaś profanacja trunku i zabijanie jej charakteru co właśnie robią "znawcy" od JD, JW

Od dawna pijam tylko czystą choć bardzo rzadko ale też nie sklepową, choć latem zdarzyło mi się kupić Luksusową i była całkiem w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz brązowy Grant's ma etykietę niebieską,ale smaku nie zmienili,na szczęście.

Dodaję lód do whisky,ale podobno w Szkocji jak słyszą,że ktoś tak pije,to włosy z głowy sobie wyrywają.Taki model konsumpcji ("on the rocks") popularny jest bardzo w USA.Gorzelnie ze Szkocji i Irlandii zalecają pić te trunki "sotte",w temperaturze prawie pokojowej.Próbowałem,ale to dla mnie zbyt wielkie wyzwanie.Mocny alkohol powinien być jednak trochę schłodzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi