PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wschód od Edenu:-)

Ekranizacja najsłynniejszej obok "Gron gniewu" powieści Johna Steinbecka. Kalifornia, tuż przed I wojną światową. Adam Trask (Raymond Massey) mieszka na farmie w pięknej dolinie Salinas wraz z dwoma synami, Aronem (Richard Davalos) i Calebem (James Dean). Bracia są bardzo różni: Aaron jest tym dobrym, a Cal złym. Ich matka, demoniczna Kate (Jo Van Fleet), prowadzi dom publiczny w pobliskim miasteczku. Nikt jednak tego nie wie, poza Calem. Jego wiedza, a także niechęć, jaką żywi do brata, jest przyczyną tragedii.... Sytuacji nie poprawia fakt, że obaj bracia podkochują się w tej samej dziewczynie, Abrze (Julie Harris).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam filmy Kieślowskiego i Bergmana. Znacie tych reżyserów? Ostatnio próbowałam obejrzeć człowieka słonia, ale nie dałam rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo podobały mi się filmy socrealistyczne. Nie ze względu na ich treść, bo wartości artystycznej nie miały prawie żadnej, ale ze względu na klimat w nich panujący. Odrealniony, idealny świat w którym ludzie nawzajem się kochają i wszyscy wspólnie działają dla dobra narodu i tylko czasem jakiś sabotażysta czy dywersant próbuje zakłócić tą idealną harmonię... Z filmów bardziej wartościowych na pewno "Człowiek na torze". Dzieło rozliczające się z tym okresem w polskim filmie i sztuce, ogólnie z całą epoką. Bardzo mnie poruszył, a do tego niesamowita gra Kazimierza Opalińskiego. W ogóle polscy aktorzy osiągnęli szczyt w latach 50,60... "Pętla" z młodziutkim Holoubkiem i Fijewskim którego gra sprawia że przechodzą po plecach ciarki. Do tego W.J. Hass zwracał uwagę na detale w scenerii, które też tworzyły jedyną w swoim rodzaju atmosferę. "Kanał", Popiół i diament, Pociąg... Cała masa filmów jakich dzisiaj się już nie robi. Dlatego jestem miłośnikiem starego polskiego kina. To była na tamte czasy klasa światowa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię stare filmy, ale bardzo rzadko je oglądam, bo nie mam gdzie. W kinach ich nie puszczają, nie można ich ściągnąć i nie są także dostępne online.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi