PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

wurst78

Najlepsze noże kuchenne - gdzie i jakie

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się od dłuższego czasu za nożami do kuchni. Nie ukrywam, że od czasu do czasu lubię coś upichcić i kiedy już coś robie, to staram się być profesjonalistą w każdym calu. Dlatego mam dość słabej jakości nożyków, które są praktycznie jednorazowe, bo szybko się to tępi, a żadne naostrzenie nie sprawi, że będą na powrót tak ostre jak świeżo po zakupie. Pomyślałem, że może warto poszukać noży gdzieś w jakichś sklepach oferujących wyposażenie do restauracji czy sklepów. Zanim jednak zainwestuje niemało kasy w cały zestaw, chciałbym popytać, może ktoś z Was prowadzi restauracje czy jakiś sklep. Jak szukałem, to widze, że jest naprawde duuużo takich sklepów, więc i wybór trudny. Przykładowo w tym http://www.profrost.pl/k,21,Noze.html naprawde duży wybór, ceny też bardzo spoko. Ale czy ma to przełożenie na jakość? Jak myślicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Od roku używam Fiskarsa ( cały komplet) i jestem bardzo zadowolony . Dosyć często trzeba na ostrzyć ale z ostrzałką fiskarsa jest to naprawdę szybkie i proste.

a ostrzałek jaką masz? te diamentową?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tzn. akurat w przypadku noży zakup taniego zestawu nie jest najlepszym pomysłem - mało płacicie, ale macie gwarancję problemów - szybko będą się niszczyły, będą co chwilę wymagały ostrzeżenia. Mamy zestaw Gerlacha, od razu z ostrzałką, w Taniejdladomu kosztowały ponad 300 zł, a jednak różnicę robią. Nie wymagają częstego ostrzeżenia, estetycznie wyglądają, są srebrne, całość w drewnianym bloku. Optymalnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poniekąd tak,ale z drugiej strony zależy tez jaki budżet posiadamy na zakup noży kuchennych,stal Szwajcarska nie należy do najtańszych,pamiętajmy o tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta