PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

wurst78

Najlepsze noże kuchenne - gdzie i jakie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko produkują też noże, pozaglądaj dokładniej

Faktycznie mają też to w swoim asortymencie, ale jakoś tak mi się utarło, że scyzoryki :D

często tak jest, że się nam jakaś marka kojarzy z jednym konkretnym produktem i wydaje się, że to ich domena, tylko to produkują, a tak na prawdę mają szeroki asortyment.

A na ile wystarcza?

Pewnie na dość długo, ale jeśli zamierzasz kupić coś to kup diamentową ostrzałkę. Wydasz raz, a noże będą ostre.

będą ostre a ostrzałką będzie służyła dłuuuuuugo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem solidne noże można znaleźć nawet w ikei, oczywiście po roku są już one do wymiany ale nadal to nienajgorsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

często tak jest, że się nam jakaś marka kojarzy z jednym konkretnym produktem i wydaje się, że to ich domena, tylko to produkują, a tak na prawdę mają szeroki asortyment.

Na przykład? Co jeszcze mają?

myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zachowa już ją na stałe.

Całkiem solidne noże można znaleźć nawet w ikei, oczywiście po roku są już one do wymiany ale nadal to nienajgorsze rozwiazanie

No cóż - nóż taki i do tego dobra ostrzałka i myślę, że może to zdać egzamin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na przykład? Co jeszcze mają?

pytasz o konkretna markę czy o przykład jakiejś?

myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zachowa już ją na stałe.

myślę, że to w ogóle nie ryzykowne stwierdzenie!

No cóż - nóż taki i do tego dobra ostrzałka i myślę, że może to zdać egzamin

ja bym nie był przekonany, ale kto wie...może.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że chodziło o firmę Victorinox.

myślę, że to w ogóle nie ryzykowne stwierdzenie!

Czy to, że ostrzałka jet diamentowa oznacza, że jest zrobiona/pokryta diamentem? Czy to może jakiś specjalny układ powierzchni ostrzącej?

Robić tak duży wydatek tylko na rok, to kompletnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie tylko produkują też noże, pozaglądaj dokładniej

Faktycznie mają też to w swoim asortymencie, ale jakoś tak mi się utarło, że scyzoryki :D

A na ile wystarcza?

Pewnie na dość długo, ale jeśli zamierzasz kupić coś to kup diamentową ostrzałkę. Wydasz raz, a noże będą ostre.

oselki są wieczne, a im dłużej jej uzywasz, tym lepiej ostrzy.

ja bym nie był przekonany, ale kto wie...może.

no i ostrzyć nóż po każdym krojeniu pomidora to też trochę bezsens...

Myślę, że chodziło o firmę Victorinox.

victorinox- wszystko ich jest dobre, benchmade, opinel, crkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kreolkin napisał(a):

Robić tak duży wydatek tylko na rok, to kompletnie nieopłacalne.

To jest kompletnie nieopłacalne, szczególnie ze mozesz kupic noz victorinoxa nieśmiertelny za 80 zl https://www.militaria.pl/victorinox/noz ... p68772.xml

oselki są wieczne, a im dłużej jej uzywasz, tym lepiej ostrzy.

To też racja, tutaj jest całkiem fajna osełka, która nie zajmuje dużo miejsca www.militaria.pl/dmt/oselka_diamentowa_ ... p68567.xml

no i ostrzyć nóż po każdym krojeniu pomidora to też trochę bezsens...

Chyba by się wtedy zaczęło korzystać ze scyzoryka... Ja bym nigdy w życiu nie zafundował sobie takiej codziennej katorgi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest kompletnie nieopłacalne, szczególnie ze mozesz kupic noz victorinoxa nieśmiertelny za 80 zl https://www.militaria.pl/victorinox/noz ... p68772.xml

nóż jak każdy inny kiedyś się skończy te poprostumają dłuższą żywotność, wolniej się tępią i dzięki temu rzadziej trzeba je ostrzyć.

To też racja, tutaj jest całkiem fajna osełka, która nie zajmuje dużo miejsca http://www.militaria.pl/dmt/oselka_diam ... p68567.xml

Akurat duża osełka ma więcej plusów niż minusów, szybciej się nią ostrzy i łatwiej.

Chyba by się wtedy zaczęło korzystać ze scyzoryka... Ja bym nigdy w życiu nie zafundował sobie takiej codziennej katorgi

To się wtedy wymienia zestaw noży na takie co ich ostzryć codzienne nie tzreba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem pragnienie bycia profesjonalistą, choćby w zakresie posiadania profesjonalnego sprzętu, ale wg mnie to nie noże gotują...l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nóż jak każdy inny kiedyś się skończy te poprostumają dłuższą żywotność, wolniej się tępią i dzięki temu rzadziej trzeba je ostrzyć.

No nie do końca, bo jest też dobrze wyważony, ma antypoślizgową rączkę i na zdjęciu widać, że jest lekko uniesiona - wygoda przy krojeniu.

a skąd ktoś początkujący ma wiedzieć, które to są?

Dnia 2.10.2016 o 15:09, Fasola napisał:

rozumiem pragnienie bycia profesjonalistą, choćby w zakresie posiadania profesjonalnego sprzętu, ale wg mnie to nie noże gotują...l

Nóż jest do krojenia i nie chodzi tu o profesjonalizm, a wygodę. Mnie by szlag trafił, jakbym nie miała dobrych noży w kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 2.10.2016 o 15:09, Fasola napisał:

Prawdę mówiąc można to odnieść do wszystkiego, jednak warto czasem zainwestować np. w te noże, aby dłużej posłużyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 10.09.2016 o 17:09, GEKON napisał:

Tutaj właśnie jest ten szczegół, który jest najbardziej istotny. Przez to ja wybieram noże Victorinoxa i się nie martwię. 

Dnia 10.09.2016 o 17:09, GEKON napisał:

Najlepiej inwestować na długo, żeby potem nie kupować kolejnych za parę miesięcy. Zafundowałem sobie taki zestaw i jestem zadowolony, skompletuję sobie całą gamę do kuchni. www.militaria.pl/victorinox/zestaw_3_nozy_kuchennych_victorinox_paring_black_5_1113_3_253-005_kb_p22395.xml

Dnia 8.10.2016 o 00:32, bryan2 napisał:

Prawdę mówiąc można to odnieść do wszystkiego, jednak warto czasem zainwestować np. w te noże, aby dłużej posłużyły.

Dokładnie tak jak mówisz. To samo tyczy się butów, bielizny termoaktywnej, czy multitoola. Jeśli nie chce się wydawać podwójnie to kupuje się raz a porządnie i zakupiona rzecz  będzie spełniała swoje zadanie przez wiele lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 14.10.2016 o 12:55, BlackMass napisał:

Tutaj właśnie jest ten szczegół, który jest najbardziej istotny. Przez to ja wybieram noże Victorinoxa i się nie martwię. 

A kupujesz pojedyńcze czy w zestawach??

Najlepiej inwestować na długo, żeby potem nie kupować kolejnych za parę miesięcy. Zafundowałem sobie taki zestaw i jestem zadowolony, skompletuję sobie całą gamę do kuchni. www.militaria.pl/victorinox/zestaw_3_nozy_kuchennych_victorinox_paring_black_5_1113_3_253-005_kb_p22395.xml

To do tego jeszcze ostrzałkę diamentową musisz sobie dokupić.

Dokładnie tak jak mówisz. To samo tyczy się butów, bielizny termoaktywnej, czy multitoola. Jeśli nie chce się wydawać podwójnie to kupuje się raz a porządnie i zakupiona rzecz  będzie spełniała swoje zadanie przez wiele lat

jedyny kłopot w tym, że nie zawsze jest kasa na to aby kupić na raz wszystko z najwyższej półki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, GEKON napisał:

jedyny kłopot w tym, że nie zawsze jest kasa na to aby kupić na raz wszystko z najwyższej półki

Dlatego czasami warto odczekać, odłożyć do czasu aż zbierzemy pieniądze na narzędzia i przedmioty lepszej jakości. No chyba, że potrzebujemy tego "na już".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi