PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żeby nie zanudzać - przejdę od razu do rzeczy.

Uprzedzę tylko, że jestem kobietą :)

Otóż... posiadam auto Ford Focus z 2000r. (sedan), od jakiegoś roku często zdarza się, że w momencie dodawania gazu auto nie przyspiesza, tylko obroty podchodzą do góry, wtedy muszę puścić pedał gazu i wcisnąć lekko ponownie. Uwierzcie, że stara corsa szybciej się rozpędzi niż mój focus... (przez to, że obroty się podnoszą). Trochę to niebezpieczne przy wyprzedzaniu. Ostatnio dzieje się tak coraz częściej, więc myślę, że czas na naprawę. Chciałabym orientacyjnie spytać się jaki jest koszt naprawy? Trzeba wymienić sprzęgło (bo się śliska, tak?)?

Uprzejmie proszę o jakiekolwiek rady, informacje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wskazuje na zużyte sprzęgło. Pasowało abyś podjechała jeszcze może z jakimś znającym temat facetem do zaufanego mechanika lub żeby na to zerknął. Bo jak pojedziesz sama i powiesz, "auto mi nie jeździ" to na 99% zostaniesz naciągnięta. Lub domówią ci 10 innych rzeczy coby ściągnąć z ciebie kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej do mechanika wyślij faceta, bo inaczej na bank będą chcieli Ci zamydlić oczy. No i załatw sprawę w miarę szybko, bo ta usterka jest faktycznie niebezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tez radzę pojechać do mechanika, bo samemu możesz nie zdiagnozować tego tak dobrze. Poza tym nie ma co gdybać. Nie można ryzykować, że coś będzie źle zrobione bo to zbyt niebezpieczne. W końcu nikt nie chce ryzykować, że coś będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się co do tej lojalności, że to bardzo ważne. Dlatego sam znalazłem najlepszy serwis i żaden inny mechanik toyota zabrze się nie umywa http://www.serwistoyoty.pl/ ale rzeczywiście, nastaw się, ze za sprzęgło możesz dużo zapłacić. No, ale na tym nie ma co oszczędzać. Powodzenia i daj znać, jak poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry mechanik to skarb. Mamy swojego mechanika w mieście, jednak jak popsuje nam się auto w trasie, wtedy nic nie możemy poradzić. Tak właśnie się stało- nam morzem padła nam skrzynia biegów. Oddaliśmy auto do http://www.ustarbowski.pl/- na szczęście dobrze trafiliśmy i auto szybko wróciło do życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi