PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

venus

z biurem podróży bezpieczniej

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancji nie ma, ale ubezpieczenie jest i powiedzmy, że częściowo problem to rozwiązuje.

Skoro można jechać z ubezpieczeniem, które jest darmowe, to po co jechać bez niego? Bzdura.

Tzn. nie jechać, a czekać, bo kiedy jesteśmy już na wakacjach to po faworach. Ubezpieczenie nie dotyczy sytuacji w której na wakacje już wyjedziemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak bez bez biór podróży bo zawsze z nich korzystam kiedy zabieram rodzinę dlatego, że wszystko mam zorganizowane i nic sienie martwię. Zawsze korzystamy ze stałego Alfa Tour bo tak jak mówie nigdy jeszcze nie zaskoczyla nas niemila sytuacja tam. Ceny spoko a oferta duża więc co roku w inne miejsce!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwarancji nie ma, spójrzcie na GTI Travel - niemieckie biuro, wydawałoby się nic mu nie grozi a tu proszę...

Obecnie liderem jest Itaka i w teorii wszystko wygląda bardzo dobrze ale nigdy nic nie wiadomo.

Z dużymi biurami, jak Itaka, raczej nie ma co się nadmiernie obawiać. Przecież w sieci są wiarygodne rankingi biur. Niemieckie biura zapewne także idzie sprawdzić, tylko trzeba to zrobić, zwłaszcza jeżeli niewiele o nim wiadomo, poza super okazyjnymi cenami wczasów i wycieczek. A zdrowy rozsądek przydaje się zarówno na wyjazdy we własnym zakresie, jak i z biurem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przecież w tym rankingu miejsce Itaki to nie miejsce pierwsze tylko liczba porządkowa: http://info.rp.pl/temat/984572.html Tu należy patrzeć na to czy biuro ma jedno A czy więcej. Fakt od A zaczyna się wysoka wiarygodność, ale im wyżej tym lepiej, bezpieczniej. Tak się to czyta :) W tym roku, zresztą jak i w poprzednich najwyzej jest Interhome, a ja mogę tylko potwierdzić, bo korzystałem. Ale to nie jest typowe biuro organizujące wycieczki, tylko wakacje z dojazdem własnym. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jaki rodzaj wypoczynku lubimy i spóbować znaleźć opowiednie biuro dla siebie uwzględniając ranking, bo on też pokazuje prognozy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam rozpoczęcie przygody z podróżowaniem z biurem, a potem samemu organizowanie sobie wypoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się bała wykupować wycieczkę w jakimś biurze, wolę sama organizować sobie czas. Nie zdecydowałabym się na żadne biuro, zwłaszcza po tych aferach. Jakiś czas temu w mediach co chwile mówiło się o niewypłacalności kolejnych biur. To straszne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej zostać swoim własnym Tour operatorem osobistych wakacji. Ale to wymaga poszperania, poświęcenia czasu, rozważenia wielu opcji.

Jak się komuś niechce tego robić - to więcej ryzykuje. Biuro może splajtować (nawet największe) - skoro upadają nawet banki (nawet największe). Nie raz słyszało się o tym, że turyści zostali na lodzie i zamiast wakacji - mnóstwo nerwów i upokorzeń.

Dlatego mapa w rękę (albo nawigacja) znaleźć jakiś tani hotelik niedaleko jakiejś wody (morze Śródziemne, Czarne - albo jakiekolwiek inne - ale tam gdzie nie ma - albo jest mało muslimów) wziąć część jedzenia nadającego się na prowiant i w drogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza wycieczka rozpoznawcza z jakimś biurem a potem internet telefon i jazda - wole pieniądze z pośredników przeznaczyć na jakieś dodatki na wakacjach:) Chorwacja czy Albania to kraje gdzie udaje mi się zawsze najszybciej załatwić wszystko;p Włochy masakra;p ale to moje subiektywne odczucie. Aha... i wszędzie jadę samochodem;p Nie wyobrażam się tłuc po miastach taksówkami itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę wyjazdy zorganizowane, ale wcześniej sprawdzam czy biuro jest w rejestrze organizatorów turystyki, i czy w krajowym rejestrze długów. Jeśli jest, to nie biorę go po pod uwagę. I jeszcze czytam opinie o biurze w internecie, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez biura, bez ludzi, przygoda :) Ot mój plan wakacyjny. Oczywiście wcześniej trzeba poczytać, poszperać żeby nie przejechać 1km od jakiegoś ciekawego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wole bez biura - tanie jest i wygodniej. Zwykle czekam na jakiś tani lot gdzieś a na miejscu nawet w szczycie sezonu i tak spotykam tych co nagabują o kwatery. Albo jadę samochodem nad Adriatyk i jest tak samo. Zaleta jest taka że jak mi się niepodobna, to jadę do następnej miejscowości itd itd.

Dzieki takim machinacjom, można zrobić sobie 3 tyg w Azji za niecałe 6 koła co w biurze podróżny jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale przecież w tym rankingu miejsce Itaki to nie miejsce pierwsze tylko liczba porządkowa: http://info.rp.pl/temat/984572.html .

Nie do końca, Itaka na pierwszym miejscu to liczba porządkowa. To popularność pośród klientów, która wpływa na zysk biura.

Popularność a wiarygodność to nie to samo :) przecież te najbardziej popularne plajtowały, ilość wykupionych wycieczek nie zawsze się przełoży na dobrą ekonomiczną pozycję biura, to zależy od wielu czynników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak z biurem, to tylko z tymi największymi - reszta to spore ryzyko. Generalnie sam nie lubię planować wycieczek, bo nie mam na to zwyczajnie czasu - korpo zobowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwarancji nie ma, spójrzcie na GTI Travel - niemieckie biuro, wydawałoby się nic mu nie grozi a tu proszę...

Obecnie liderem jest Itaka i w teorii wszystko wygląda bardzo dobrze ale nigdy nic nie wiadomo.

Itaka od zawsze w Moich oczach była liderem. Wydaje mi się że jest tam nawet oferta, z przewodnikiem, który proponuje jakie ubrania będą nam potrzebne :D

Jak z biurem, to tylko z tymi największymi - reszta to spore ryzyko. Generalnie sam nie lubię planować wycieczek, bo nie mam na to zwyczajnie czasu - korpo zobowiązuje.

Na dobre zorganizowanie wycieczki potrzeba sporo czasu, to fakt. Mi najwięcej czasu zajmuje przygotowanie odzieży, aby na miejscu się nie męczyć.

Popularność a wiarygodność to nie to samo :) przecież te najbardziej popularne plajtowały, ilość wykupionych wycieczek nie zawsze się przełoży na dobrą ekonomiczną pozycję biura, to zależy od wielu czynników.

Popularne biuro podróży zazwyczaj jest wiarygodne. Ludzie szukają i wybierają najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi