PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Wiele osob codzienie podrózuje samolotami. Wprawdzie odradzałbym teraz wycieczki do krajów arabskich ale proponuję zainteresować się bardziej odleglymi kierunkami. Wprawdzie oferty biur podrózy w zakresie tych egzotycznych kierunków są dość drogie ale planując to samodzielnie na włąsną rękę możecie sporo zaoszczędzić. Obecnie świetne oferty lotów oferuje KLM:

http://klmf.ly/1zjSJuk

Lecicie z przesiadką w Amsterdamie do Tajlandii ,Chin... W zasadzie to jedynie lot jest dużym wydatkiem .Wszystko inne juz tak dużo nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jadę niestety za granicę,nad morze śródziemne.

Dlaczego "niestety" - zapytacie.No cóż,po prostu nie stać mnie na wakacje nad polskim morzem.Dodam,że skądinąd piękne,ale brudne i zimne jest to nasze polskie morze.Drogo i pogoda niepewna.Nie zamierzam płacić za to,żeby siedzieć 2 tygodnie w hotelu i patrzeć na cieknący po szybach deszcz.Nie zamierzam,idąc na plażę,natknąć się na tabliczkę o treści: "Uwaga,sinice.Kąpiesz się na własną odpowiedzialność".Nie zamierzam płacić w smażalni ryb nad Bałtykiem 20 złotych za 100 gramów ryby niby z morza,ale kupionej w hurtowni pod Poznaniem.Zresztą wiem,jak wyglądają te pożal się boże "hotele" nad naszym morzem: Stare,z lat 50-tych dawne fabryczne pensjonaty,w których jedyną atrakcją są świetlice z telewizorem,albo stołem do ping-ponga.Nie skuszą mnie też takie bonusy,jak "specjalnie wydzielone miejsca na ognisko",wiecznie oblegane przez dzicz,raczącą się przywiezionym ze sobą piwem,z drugiego końca Polski.

Jestem dziwakiem,jestem głupi,więc za około 1500 zł za osobę wolę pojechać nawet autokarem z klimatyzacją na dwa tygodnie do Bułgarii (ubezpieczenie wliczone w cenę),do 3 gwiazdkowego hotelu położonego 80 metrów od czystej plaży.W cenie mam już wliczone wyżywienie.Co prawda to tylko śniadania i obiadokolacje,ale na mieście mogę kupić 100 gramów świeżo upieczonej rybki za 1,5 lewa.(1 bułgarski lew to jakieś 2,30 zł).Ryba zaś pochodzi z kutra,ze świeżego połowu.

Pogoda pewna,a hotelowy pokój posiada działającą klimę,lodówkę i telewizor.O łazience z wanną nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym,że "jestem dziwakiem",to napisałem oczywiście z przekąsem,ironicznie.

Pytali mnie rózni ludzie,czy muszę wozić tyłek po obcych krajach,skoro nasze morze jest takie piękne...

Jeśli ktoś mówi,że polski Bałtyk jest najpiękniejszy,to albo nigdy nie był nad polskim Bałtykiem,albo nigdy nie był nigdzie indziej!

Trzeba naprawdę mieć ortodoksyjne podejście,żeby uważać kąpiel w brudnym morzu,pełnym sinic i zimnym,za coś wspaniałego.

Oczywiście bardzo bym chciał spędzać wakacje nad naszym morzem,ale najzwyczajniej mnie na to nie stać!

Nie będę wyrzucał ciężko zarobionych pieniędzy na zatęchły domek campingowy,pełen robactwa,skoro za te same pieniądze mogę pomieszkać w 4 gwiazdkowym hotelu.Jadąc na zagraniczne wakacje,nie muszę stale z nadzieją patrzeć w niebo,bo pogoda murowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od lat wybieram zagranicą wczasy - taniej i pogoda murowana.

Natomiast Polska jest fajna na wypady weekendowe. Bałtyk jesienią i zimą jest super. Latem to strata czasu jak dla mnie - albo leje, albo tabuny nawalonej gównażerii, a najczęściej jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja uwielbiam bałtyk o kazdej porze roku :) jezdzimy z zona przeważnie do Mielna, do hotelu Unitral, swietne miejsce swoją drogą powiedziałbym nawet ze najlepsze na wakacje nad polskim morzem, jak lało to korzystaliśmy z basenów solankowych :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi