PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Witoldmoto

Zimowanie motocykli

4 posty w tym temacie

W sumie sezon motocyklowy się już kończy i czas pomyśleć o zimowaniu motocykla. Pomyślałem, że może kogoś zainteresują moje przemyślenia na ten temat. A być może ktoś ma dla mnie jakieś rady o których jeszcze nie pomyślałem, bo jakimś super specjalistą też nie jestem.

Pomysłów na zimowanie jest wiele i raczej nikt nie trzyma motoru przez zimę pod chmurką. Jeśli nie mamy garażu, piwnicy lub dobrych znajomych, którzy dysponują miejscem to najlepiej przechować motocykl na zimę w warsztacie z taką usługą. Ja polecam w Warszawie Astar. Mieszczą się na warszawskim Ursynowie link zamieszczam w podpisie bo w poście nie mogę.

Jeśli ktoś ma np. garaż lub inne suche pomieszczenie to należy pamiętać o:

1) wyjęciu akumulatora i jego okresowym ładowaniu

2) dokładnym umyciu maszyny

3) po umyciu warto motocykl przedmuchać kompresorem

4) sprejem silikonowym spryskać elementy narażone na działanie wilgoci

5) skórę zabezpieczyć stosownym kremem

6) jeśli koła motocyklu nie są podniesione a motor stoi na stopce bocznej to warto to warto przetoczyć go kilka razy w trakcie zimowania

7) w okresie zimowym w żadnym razie nie uruchamiamy silnika to szkodzi i jest bez sensu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proponuję zwrócić szczególną uwagę na dokładnie wysuszenie tłumika itd. po umyciu, żeby potem nie było niemiłych niespodzianek. A i wiadomo najlepiej zarzucić na motocykl specjalny pokrowiec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niektórzy jeszcze preferują zostawić pusty bak a w celu przepalenia motocykla zalać trochę świeżego paliwa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może po prostu nie robić mu zimowej przerwy!:) i w miarę możliwości jeździć cały rok:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach