PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym się wziąć za czytanie książek, ale nie chcę lecieć w ciemno i czytać jakiejś, która okaże się 'niewypałem' dlatego do was kieruję to pytanie.

Jaką książkę polecacie przeczytać? Literatura sc-fi; sport; jakaś detektywistyczna, czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o literaturę sc-fi to bardziej coś w pokroju 'future'. Oglądałem kilka filmów opowiadających o przyszłości i bardzo mi się spodobały, wiec wydaje mi się, że książki na ten temat również by mi się spodobały.

Cała seria Igrzysk śmierci mi się podobała oraz barwny świat ukazany w avatarze. Oglądałem sporo takich filmów, ale nazw już nie pamiętam, ale chodzi mi o coś w pokroju - walka o miejsce prezydenta; wojna domowa itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rzadko czytam ale jeśli już lubię jakiś kryminał/thriller ew horror (ale nie o duchach czy innych strachach nalachach)

Szczerze mogę polecić trylogię Millenium lub inne popularne ostatnio kryminały pisarzy skandynawskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko zależy od gatunki jaki lubisz, bo każdemu się podoba coś innego, ja teraz czytam książkę wojna o pieniądz, ale nie wiem czy Tobie by przypadła do gustu, bo każdemu podoba się w sumie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że autor dawno się nie odzywał, ale może innym przysłuży. Ze sci-fi polecam Michaela Crichtona, tego co napisał Park Jurajski. Między innymi właśnie to, albo Kula czy Człowiek Terminal. Metro 2033 może się wielu spodobać. Warto czytać też literaturę popularnonaukową, niezależnie od tej czytanej dla rozrywki - bardzo to rozwija, poszerza horyzonty itp. Prószyński i S-ka ma serię książek "na ścieżkach nauki" wydawaną od wielu lat i są to książki pisane w języku przystępnym przez różnych naukowców. Piszę o tym, bo na rynku jest też mnóstwo pseudonaukowych pozycji np. promujących kreacjonizm, negujących skuteczność szczepionek itp. a jak ktoś nie znający się fachowo na danym temacie to łatwo mu uwierzyć w różne bzdury, dlatego lepiej sięgać do zaufanych wydawnictw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi