PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy, co lubisz. Najbardziej pokręcona jest Bonda- ale to nie każdemu wchodzi. za********e mroczny jest Krajewski, o Popielskim bardzo ciężkie, o Mocku lżejsze. No i jest jeszcze seria o Maciejewskim Wrońskiego. Albo go polubisz, albo zniecierpisz. Ale jest napisana dobrze i z humorem. Tylko zaznaczam- nie są to kryminały dnia dzisiejszego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Droga" McCarthy'ego.

Jest o mężczyźnie, który w postapokaliptycznym świecie podróżuje z synem na wybrzeże USA. Książka nie jest długa, napisana jest świetnie, ale dość specyficznie i powiem Wam, że potrafi rozłożyć na łopatki. Czasem mi się przypominał mój własny ojciec. Faceci powinni przeczytać tę książkę, jest w sumie o ojcowskiej miłości do syna w okrutnym świecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o Sci-Fi, to bardzo polecam "Nowy Wspaniały Świat" autorstwa Aldousa Huxleya. 

Szczerze bardziej wolę fantastykę, to też podam kilka tytułów, które lekko i przyjemnie mi się czytało.

"Metro 2033" (Dymitr Głuchowki) - na jej podstawie później została stworzona gra o tym samym tytule (chociaż Metro to w sumie bardziej Sci-Fi, niżeli Fantasy)

"Metro 2034" też jest niezłe, ale jeszcze nie skończyłam czytać, więc zostawię znak zapytania (?)

Trylogia "Ostatnie Imperium" Brandon Sanderson

"Siewca Wojny" Brandon Sanderson

"Na Szkarłatnych Morzach" Scott Lynch  - bardzo fajnie, humorystycznie napisana.

"Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch

Cała seria o Inkwizytorze autorstwa Jacka Piekary (nie polecam feministkom).

Mam nadzieję, że coś Ci się spodoba.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Szara

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam "Ślepcy" M. Maeterlinck. 

Nie każdemu podpasuje forma (dramat, pisany w formie sztuki teatralnej) ale świetna. Trafiłam na nią przypadkiem i zakochałam się. Jeśli nie patrzy się na bohaterów dosłownie, można odkryć uniwersalne prawdy o życiu i świecie. Jak pisałam - ja lubię takie doszukiwanie się i historie skłaniające do refleksji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta