PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

paluch686

Czarnobyl - wycieczka życia

51 postów w tym temacie

Siema. Zastanawiam się czy by nie pojechac sobie na majókę do Czarnobyla. Od zawsze wszystko mnie fascynowało (Stalker to jedna z moich ulubionych gier chociaż wiem, wiem tam nie ma takich mutantów.. hehe). Szukałem w necie ofert wyjazdu i dość fajna = cena dobra do wyjazdu znalazła się w Wytwórni Wypraw. Cała majówka świetnie zorganizowana, wszystko zaplanowane do ostatniej minuty, to coś dla mnie. Jak się zapatrujecie na taką wyprawę, byliście tam kiedyś? Myślicie, że rzeczywiście jest tam tak genialnie jak na zdjęciach i filmach stamtąd/ ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyszukaj kanał na youtube o nazwie TubeRaiders, tam jest kilka filmów z dwóch wypraw do Czarnobyla. Dość fajnie wszystko jest pokazane i opisane, do tego bardzo ciekawie wszystko zmontowane. Pomoże ci to odpowiedzieć na ostatnie Twoje pytanie.

Co do jak pojechać itd, szukaj po necie, czy napisz po ludziach co już tam byli. Osobiście sam bym się tam wybrał, strasznie fascynuje mnie cała historia (kiedyś nawet przestudiowałem niemal każdy film dokumentalny wygrzebany w czeluściach internetu, czy pobierałem zdjęcia z torrentów w gigabajtach).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Czarnobyla to i ja z chęcia bym pojechała. Jaki jest koszt takiej wycieczki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarnobyl napromieniowaniem? proszę Cię. To bajka że jest tam tak silne promieniowanie (jest, ale w miejscach niedostępnych dla zwiedzających i szczelnie zamknięte, najbardziej napromieniowany jest bodajże czarnobylit w reaktorze 4tym).

Po za tym, kupujesz Licznik Gaigera i jedziesz z tym koksem.

Koszta należy sprawdzać w google, kilka firm organizuje tam wyprawy (nie będę szukał za kogoś, wolę dać wędkę jak rybę), można też pisać do osób które tam były i wypytać o wskazówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kidys do Czarnobyla można było się zabrać z Itaką, jako dodatkowa wycieczka, ale teraz ze względu na sytuację polityczną chyba w zorganizowany sposób się nie da. Jedynie Wyjazd na własną rękę i jeżeli nadal istnieją to przez lokalne biura podróży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też przeglądałam tą ofertę i chyba się skuszę. Cena bardzo dobra a plan wycieczki konkretny. Nie podróżowałam jeszcze z nimi ale słyszałam dobre opinie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem okazję być na wyprawie w Czarnobylu z Aliena Tours i mogę Tobie polecić. Grupa nie była duża, mieliśmy sporo swobody podczas zwiedzania i genialnego przewodnika. Wiem, że organizują różne rodzaje wyjazdów, więc myślę, że znajdziesz tam coś dla siebie. Jeżeli podobają Ci się takie postapokaliptyczne klimaty to z pewnością spodoba Ci się w Strefie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Też przeglądałam tą ofertę i chyba się skuszę. Cena bardzo dobra a plan wycieczki konkretny. Nie podróżowałam jeszcze z nimi ale słyszałam dobre opinie

W miejsca, które stoją nieco na uboczu głównych zainteresowań turystów lepiej jechać dużym biurem niż ryzykować, że coś może pójść nie tak. Oczywiście w tym wypadku wycieczka jest dodatkową opcją organizowana przez lokalne biuro, jednak Itaka poniekąd jest gwarantem, że ukraińska firma spełni swoje zadanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja myślę że tam nie ma nic. Dosłownie.

Czytałem na pewnym forum turystycznym opinie osób, które zwiedziły Czarnobyl - wszystkie bardzo polecały tę wycieczkę, więc raczej nie jest tak, że tam nic nie ma :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spotkałem ostatnio ludzi z TVN którzy wracali z Czarnobyla, byli na zorganizowanej wycieczce m.in. w mieście Prypeć.

Co nieco się dowiedziałem z opowieści, można tam jechać na zwiedzanie, napromieniowanie to jakby zrobić sobie dwa naświetlenie Rentgenowskie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyznam szczerze że nawet nie wiedziałem iż można zwiedzać to miejsce :) No ale i tak mi nie po drodze z tym rejonem Europy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach