PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

marekerr

jaki antywirus?

56 postów w tym temacie

Szukam jakiegoś fajnego antywirusa, ważne żeby nie był jakiś mocno obciążający system, ale żeby zabezpieczał dobrze kompa, bo z niego są robione przelewy, maile służbowe, coś polecicie? Może był płatny. Dobrze by było jeszcze jakby miał kontolę rodzicielską bo tez dziecko z niego czasami korzysta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nortona bym nie chciał, czytąłem ostatnio ze jakąś lukę mieli niezbezpieczną wiec omijam go z daleka, zainstalowałem sobe na razie 30 dniową wersję gdata total i zobaczę jak się będzie sprawował, jak na razie wszystko działa bez zarzutu i syfu mi od razu trochę wyłapało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co miałaś? Jeżeli masz cenne dane, to najlepiej wydać parę groszy na coś dobrego. No właśnie, u mnie dobrze sprawuje się G Data, a mam już dosyć wiekowy komputer, ale lepszy mi na razie nie jest potrzebny. Mam ważniejsze wydatki. Ten jest prosty w obsłudze i ma fajne opcje. U mnie moje pociechy też z niego korzystają, więc mamy założoną kontrolę rodzicielską.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W życiu miałem Noda, G-Date, Nortona oraz Bitdefendera. Z tych czterach mogę napisać tak:

Nod - strasznie wrażliwy, często utrudnia wręcz prace

Norton - w porządku jednak trochę drogi.

G-Data - ciężko stwierdzić bo w ogole nie było go widać, niby działał, niby chronił ale też nie wiedziałem do końca. Żadnego dziennika zdarzeń, nic.

BitDefender - używam do dziś, wykrył niedawno kilka infekcji i jeden atak UDP na mój słuzbowy komputer gdy byłem na stacji W-wa główna na ich wifi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy wątek. Z antywirusami zawsze miałem problem. Nie wiem w jaki sposób określić jego skuteczność. Aktualnie Avast mnie chroni ale od czasu do czasu uruchamiam ComboFix aby porządnie wyczyścić komputer. W moim wypadku nie chciałbym płacić za antywirusa więc jeśli możecie polecić jakiegoś darmowego lepszego od avast to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Avast jest całkiem dobry, nie zamula strasznie systemu. Za to z Nodem były kłopoty, często coś było blokowane co nie powinno być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to chyba dobrze, że go nie widać, ja mam teraz gdata total i tylko jak coś się dzieje to powiadamia, nie wkurza co chwle jakimiś powiadomieniami jak mój stary antywirus, jak na spotkaniu - podczas prezentacji ważnych rzeczy - wyskakiwał pasek z powiadomieniami i wszyscy się dekoncentorwali wiec dla mnie to ze go nie widać to wielki plus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kamorga, nie tylko z nodem, „najlepszy” był chyba McAfee, który potrafił nieźle zamulać kompa, czy wykryać wirusy, których nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AVG albo Avast. Kiedyś Avira byłą dobra ale po aktualizacji 2016 to najgorszy syf. Noda i Kasperka też odradzam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o kasperskim dziwne rzeczy słyszałem i jakoś nie jestem do niego przekonany, mój mi całkowicie przypasował :D ostatnio sporo chodziłem do punktów ksero z penem i potem miałem trochę obawy cyz jakiegoś syfu nie przyniosę na kompa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam ten ból, no może częściowo. Idziesz wydrukować pracę magisterską, a wracasz z wirusem i wszystko tracisz. Na szczęście robię to, co każdy robić powinien (ale nie każdy robi), czyli kopie zapasowe. A czego używasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam gdata total u siebie, chyba najlepszy z tych które miałem, działa bez zarzutu, skanuje szybko a nawet jak robi ten skan to się jakos tego nie odczuwa, pamętam przy jednym antywirusie jak robiłem skan dysków to chyba z pół godziny to trwało albo wiecej i lepiej było w ogóle na kompa nie siadać bo nie dło się nic zrobić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach