PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

AndrzejBig

paintball

33 postów w tym temacie

Czy orientujecie się gdzie można wypożyczyć sprzęt do paintballa? Chodzi mi o Kraków. Chciałbym zacząć grać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba pomyliłeś tematy. Poza tym maskę i kombinezon lepiej sobie kupić, niż wypożyczać. Higiena i te sprawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 7.10.2016 o 14:47, outdorka napisał:

Chyba pomyliłeś tematy. Poza tym maskę i kombinezon lepiej sobie kupić, niż wypożyczać. Higiena i te sprawy.

Raczej działy tutaj są pomylone. Ale co do odpowiedzi to częściowo się zgadzam, tylko czy jest sens wydawać tyle kasy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 9.10.2016 o 23:48, bryan2 napisał:

Raczej działy tutaj są pomylone. Ale co do odpowiedzi to częściowo się zgadzam, tylko czy jest sens wydawać tyle kasy?

A to już trzeba sobie samemu odpowiedzieć, czy ważniejsze są pieniądze, czy zdrowie. Taki kombinezon, to można nawet z demobilu za grosze dostać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, część osób wynajmujących powierzchnie paintballowe ma taki sprzęt do wypożyczenia w dobrym stanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Część ma, a część nie. Ja tam wolę swojego zdrowia nie zostawiać przypadkowi. Raz na wakacjach byłam na paintballu i wypożyczone tam stroje były przesiąknięte wilgocią, brudne od markerów i oczywiście za duże, co utrudniało poruszanie się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.10.2016 o 10:56, bryan2 napisał:

Wydaje mi się, część osób wynajmujących powierzchnie paintballowe ma taki sprzęt do wypożyczenia w dobrym stanie.

W sumie to ja nie spotkałem się jeszcze nigdy z tym aby jakiś obiekt paintballowy nie miał wypożyczalni...

Dnia 17.10.2016 o 17:12, outdorka napisał:

Część ma, a część nie. Ja tam wolę swojego zdrowia nie zostawiać przypadkowi. Raz na wakacjach byłam na paintballu i wypożyczone tam stroje były przesiąknięte wilgocią, brudne od markerów i oczywiście za duże, co utrudniało poruszanie się.

no tak, a założyć jeszcze taką używaną maskę to już w ogóle masakra... Nigdy nie wiadomo kto miał to wcześniej na sobie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.10.2016 o 19:41, wicher30 napisał:

W sumie to ja nie spotkałem się jeszcze nigdy z tym aby jakiś obiekt paintballowy nie miał wypożyczalni...

Zawsze jest coś na miejscu. Często nawet całkiem dobrej jakości jest sprzęt jeśli pole ma jakąś "renomę" 

Dnia 18.10.2016 o 19:41, wicher30 napisał:

no tak, a założyć jeszcze taką używaną maskę to już w ogóle masakra... Nigdy nie wiadomo kto miał to wcześniej na sobie

Jeśli gra się częściej to już wypada w pierwszej kolejności w maskę inwestować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie w sprzęt dobrej jakości warto po prostu zainwestować, tym bardziej że tutaj chodzi o hibienę (maska i kombinezon) na początek nie są to drogie rzeczy a od czegoś trzeba przecież zacząć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie no. oczywiście lepiej mieć własną maskę. gogle również bo można dobrać rozmiar.

doskonale wiem, jak to jest zapocić taką maskę, opluć nawet- lepsza własna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 21.12.2016 o 23:29, bimber napisał:

nie no. oczywiście lepiej mieć własną maskę. gogle również bo można dobrać rozmiar.

doskonale wiem, jak to jest zapocić taką maskę, opluć nawet- lepsza własna...

gogle? Ja zawsze widywałem tego typu maski na paintball https://www.militaria.pl/vfc/maska_paintballowa_vf_grill_black_lime_vf06023sebl_s_p44663.xml

Dnia 29.10.2016 o 10:32, Ykra24 napisał:

Generalnie w sprzęt dobrej jakości warto po prostu zainwestować, tym bardziej że tutaj chodzi o hibienę (maska i kombinezon) na początek nie są to drogie rzeczy a od czegoś trzeba przecież zacząć.

Ten kombinezon to już można przeżyć jak komuś szkoda kasy, bo i tak ubieramy go na swoje ubrania. Potem już zakup markera trochę kosztuje, ale wiadomo, że jak się zachoruje na jakieś hobby to pieniądze już inaczej się liczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.12.2016 o 11:48, BlackMass napisał:

No i to jest maska z goglami :)

Dnia 23.12.2016 o 11:48, BlackMass napisał:

Ten kombinezon to już można przeżyć jak komuś szkoda kasy, bo i tak ubieramy go na swoje ubrania. Potem już zakup markera trochę kosztuje, ale wiadomo, że jak się zachoruje na jakieś hobby to pieniądze już inaczej się liczy

Masz rację ale początkowy koszt paintballa jest potężny więc warto z początku parę razy wypożyczyć sprzęt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli planujesz chodzić na paintabll przez dłuższy okres czasu, to inwestycja we własną maskę jest jak najbardziej wskazana nawet ze względów czysto higienicznych, wiadomo że od razu nie skompletujesz wszystkiego łącznie z kombinezonem bo to wymaga sporych nakładów finansowych, ale systematycznie krok po kroku jak najbardziej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro i tak paintball to jakie według was maski i markery są najlepsze dla amatorów tego sportu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.01.2017 o 11:43, Fabrik napisał:

Jeżeli planujesz chodzić na paintabll przez dłuższy okres czasu, to inwestycja we własną maskę jest jak najbardziej wskazana nawet ze względów czysto higienicznych, wiadomo że od razu nie skompletujesz wszystkiego łącznie z kombinezonem bo to wymaga sporych nakładów finansowych, ale systematycznie krok po kroku jak najbardziej.

można też poprosić rodzinę aby na prezenty kupowali nam właśnie brakujące rzeczy do paintballa. Tylko dobre rzeczy sporo kosztują ale to mogą się składać w parę osób i kupić jeden fajny prezent zamiast masy prezentów, które będą nam obojętne. Chociaż wiadomo - liczy się gest.

Dnia 28.03.2017 o 09:13, BlackMass napisał:

Skoro i tak paintball to jakie według was maski i markery są najlepsze dla amatorów tego sportu?

https://www.militaria.pl/virtue/maska_paintballowa_virtue_vio_contour_goggle_olive_clear_vio00010_s_p45141.xml pewnie nie najlepsza ale ja bardzo bym taką chciał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach