PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

AndrzejBig

paintball

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wicher30 napisał:

pewnie nie najlepsza ale ja bardzo bym taką chciał

A nie myslałeś o czymś z pełną ochorną głowy, np. https://www.militaria.pl/proto/maska_paintballowa_proto_switch_field_full_coverage_black_pr06002fcb_s_p43826.xml?cat=585 ?

3 godziny temu, wicher30 napisał:

można też poprosić rodzinę aby na prezenty kupowali nam właśnie brakujące rzeczy do paintballa. Tylko dobre rzeczy sporo kosztują ale to mogą się składać w parę osób i kupić jeden fajny prezent zamiast masy prezentów, które będą nam obojętne. Chociaż wiadomo - liczy się gest.

To już chyba lepiej prosić o gotówkę i samemu sobie wybrać co nam potrzeba, bo jak ktoś w tym nie siedzi to może nie wiedzieć na jakie firmy patrzyć i co kupić, a tak to będizemy w pełni zadowleni jak sami sobie zakupimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 28.03.2017 o 09:13, BlackMass napisał:

Skoro i tak paintball to jakie według was maski i markery są najlepsze dla amatorów tego sportu?

cięzkie i zbyt ogólne pytanie, bo wszystko zależy od tego ile chcesz i ile możesz wydać kasy...

Dnia 3.04.2017 o 17:22, BlackMass napisał:

A nie myslałeś o czymś z pełną ochorną głowy, np. https://www.militaria.pl/proto/maska_paintballowa_proto_switch_field_full_coverage_black_pr06002fcb_s_p43826.xml?cat=585 ?

To już chyba lepiej prosić o gotówkę i samemu sobie wybrać co nam potrzeba, bo jak ktoś w tym nie siedzi to może nie wiedzieć na jakie firmy patrzyć i co kupić, a tak to będizemy w pełni zadowleni jak sami sobie zakupimy.

do paintball moim zdnaiem wystarczy ochrona samej twarzy, reszty głowy nie trzeba. Ale to tylko moje zdanie. Więc wybierać można spośród wielu fajnych masek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, bimber napisał:

cięzkie i zbyt ogólne pytanie, bo wszystko zależy od tego ile chcesz i ile możesz wydać kasy...

Taki tippmann za 170zł będzie porządny wyjściem na początek? Ja mam swoją ale chce dobrze znajomemu doradzić, który nie chce wydać jakoś extra dużo

8 godzin temu, bimber napisał:

do paintball moim zdnaiem wystarczy ochrona samej twarzy, reszty głowy nie trzeba. Ale to tylko moje zdanie. Więc wybierać można spośród wielu fajnych masek.

No najlepiej DYE - lepszych już chyba nie ma :D zamówiłem sobie dzisiaj mechnixy taktyczne, bo w weekend tak oberwałem po rękach kulkami że do dzisiaj mnie bolą, a że dni darmowej dostawy na militariach to sobie zrobiłem prezent na "dzień dziecka" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, BlackMass napisał:

Taki tippmann za 170zł będzie porządny wyjściem na początek? Ja mam swoją ale chce dobrze znajomemu doradzić, który nie chce wydać jakoś extra dużo

10 godzin temu, bimber napisał:

W zasadzie na początek to najtańsza wystarczy z czasem jak już się człowiek obezna z sytuacją to spokojnie będzie sprzęt kompletował.

2 godziny temu, BlackMass napisał:

No najlepiej DYE - lepszych już chyba nie ma :D zamówiłem sobie dzisiaj mechnixy taktyczne, bo w weekend tak oberwałem po rękach kulkami że do dzisiaj mnie bolą, a że dni darmowej dostawy na militariach to sobie zrobiłem prezent na "dzień dziecka" :D

z pełnymi palcami czy bezpalcowe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 31.05.2017 o 23:08, GEKON napisał:

W zasadzie na początek to najtańsza wystarczy z czasem jak już się człowiek obezna z sytuacją to spokojnie będzie sprzęt kompletował.

Może maska to nie jest niewiadomo jaki wydatek, ale żeby znaleźć marker dla amatora w dobrej cenie to już cenowe wyzwanie.

No myślę że z pełnymi palcami, bo co po mu bezpalcowych jak i tak palce będą odsłonięte 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Jinx napisał:

Może maska to nie jest niewiadomo jaki wydatek, ale żeby znaleźć marker dla amatora w dobrej cenie to już cenowe wyzwanie.

a na porównywarkach cen sprawdzałeś?

6 godzin temu, Jinx napisał:

No myślę że z pełnymi palcami, bo co po mu bezpalcowych jak i tak palce będą odsłonięte 

dobre mechanixy z długimi palcami będą tak wygodne, że nawet nie będzie czuć czy są palce czy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pełnymi palcami. Nie chce oberwać w palce :D Takie zamówiłem https://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_original_yellow_mg-01_p72964.xml

21 godzin temu, Jinx napisał:

Jeżeli ktoś jest pewny że będzie się w to bawił to myślę, że warto inwestować od razu w tippmanna, bo bez sensu kupić inny marker za 500zł i potem próbowac go sprzedać żeby kupić tippmanna.

14 godzin temu, wicher30 napisał:

dobre mechanixy z długimi palcami będą tak wygodne, że nawet nie będzie czuć czy są palce czy nie ma

Szkoda tylko że nie mogłem się doszukać takich które pozwalają na obsługę telefonu bez ściagania rękawic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 31.05.2017 o 20:44, BlackMass napisał:

na pewno będzie strzelał. ale dobre i średnie zaczynają się od 500 zł :)

co do masek DYE, wiesz - są lepsze, dla sportowców. warto podpatrzyć niedługo na World Games we Wrocławiu podczas mistrzostw paintballowych jaki mają sprzęt i jakie markery, maski.

12 godzin temu, BlackMass napisał:

Z pełnymi palcami. Nie chce oberwać w palce :D Takie zamówiłem https://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_original_yellow_mg-01_p72964.xml

Szkoda tylko że nie mogłem się doszukać takich które pozwalają na obsługę telefonu bez ściagania rękawic

większość rękawic taktycznych, specjalistycznych ma ten aktywny palec - spróbuj, może działają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne. Super kolor. Lubię takie mocno kontrastowe rzeczy

Jeżeli ktoś jest pewny że będzie się w to bawił to myślę, że warto inwestować od razu w tippmanna, bo bez sensu kupić inny marker za 500zł i potem próbowac go sprzedać żeby kupić tippmanna.

A ile taki kosztuje? Bo ja nawet nie wiem

https://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_element_covert_black_tsel-55_p63456.xml - te mają taką możliwość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, wicher30 napisał:

Fajne. Super kolor. Lubię takie mocno kontrastowe rzeczy

20 godzin temu, BlackMass napisał:

ładne tylko czy za bardzo w oczy się nie rzucają??

A ile taki kosztuje? Bo ja nawet nie wiem

20 godzin temu, BlackMass napisał:

od 1000 w górę więc wydatek spory.

I dodatkowo na przecenie są. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, GEKON napisał:

ładne tylko czy za bardzo w oczy się nie rzucają??

Czy ja wiem? Ta żółta barwa jest dość stonowana

od 1000 w górę więc wydatek spory.

I czemu niby warto tyle odrazu inwestować?

I dodatkowo na przecenie są. 

takie rękawice to nie problem. Mamy XXI wiek, ludzie wiedzą, że potrzebujemy używać ekranów dotykowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 5.06.2017 o 11:28, wicher30 napisał:

Czy ja wiem? Ta żółta barwa jest dość stonowana

To jest paintball. Tutaj możesz rzucać się w oczy. Różnorodność jest mile widziana. W asg jest z tym problem.

Dnia 5.06.2017 o 11:28, wicher30 napisał:

I czemu niby warto tyle odrazu inwestować?

Nie musisz od razu tyle wydawać. Byłoby to wręcz głupie gdybyś inwestował takie pieniądze w coś co nie wiadomo czy ci sie spodoba. Natomiast jak sie wkrecisz to bedziesz chcial coraz lepszy sprzet i wtedy bedziesz inwestowal

Dnia 4.06.2017 o 21:55, wicher30 napisał:

te mają taką możliwość

One nie są przypadkiem zimowymi rękawicami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 11.06.2017 o 13:06, BlackMass napisał:

To jest paintball. Tutaj możesz rzucać się w oczy. Różnorodność jest mile widziana. W asg jest z tym problem.

Ale ja nie miałem nic złego na myśli, wręcz przeciwnie. Kolorki bardzo ok - raczej to miałem na myśli ;)

Nie musisz od razu tyle wydawać. Byłoby to wręcz głupie gdybyś inwestował takie pieniądze w coś co nie wiadomo czy ci sie spodoba. Natomiast jak sie wkrecisz to bedziesz chcial coraz lepszy sprzet i wtedy bedziesz inwestowal

No ja myślę dokładnie tak samo. Wszystko trzeba najpierw dokładnie przetestować a nie wpadać w szaleństwo zakupowe i brać wszystko jak leci od razu

One nie są przypadkiem zimowymi rękawicami?

tak ale do paintballa powinny się sprawdzić też

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 16.06.2017 o 12:34, wicher30 napisał:

Ale ja nie miałem nic złego na myśli, wręcz przeciwnie. Kolorki bardzo ok - raczej to miałem na myśli ;)

Jasne jasne, tylko chciałem sprostować, żebyśmy nie poszli w stronę asg :D  Wczoraj widziałem na paintballu kolesia w samej bluzie i jeansach, co myślicie o takim przygotowaniu do gry? Miał maskę DYE i konkretny marker tippmanna już taki z górnej półki... 

No ja myślę dokładnie tak samo. Wszystko trzeba najpierw dokładnie przetestować a nie wpadać w szaleństwo zakupowe i brać wszystko jak leci od razu

Chyba, że ma się tak dużo na koncie $$ że wszystko Ci jedno co kupujesz :D 

tak ale do paintballa powinny się sprawdzić też

Ja osobiście wolę taktyczne, które dadzą komfort i przy 30 stopniach na plusie. nie wiem czy takie nie byłyby za gorące 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, BlackMass napisał:

Jasne jasne, tylko chciałem sprostować, żebyśmy nie poszli w stronę asg :D  Wczoraj widziałem na paintballu kolesia w samej bluzie i jeansach, co myślicie o takim przygotowaniu do gry? Miał maskę DYE i konkretny marker tippmanna już taki z górnej półki... 

możliwe, że jest początkującym graczem, i jeszcze zbiera na komplet to co najważniejsze ma. Odpowiedni sprzęt do strzelania i maska na twarz a resztę z biegiem czasu będzie kompletował.

52 minuty temu, BlackMass napisał:

Chyba, że ma się tak dużo na koncie $$ że wszystko Ci jedno co kupujesz :D 

Tacy co mają dużo na kącie zazwyczaj mają też w kieszeni węża i tak naprawdę oni się zastanawiają czy dany zakup jest warty i robią odpowiednie rozeznanie.

54 minuty temu, BlackMass napisał:

Ja osobiście wolę taktyczne, które dadzą komfort i przy 30 stopniach na plusie. nie wiem czy takie nie byłyby za gorące 

zapocone dłonie to nic przyjemnego zwłaszcza jak trzeba jeszcze biegać w 30 stopniach. A taktyczne poza wzmocnieniami mają też wentylacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi