PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

paweł

z dala od komercji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przedawkowałem debilizm amerykańskiego kina. Poszukałem schronienia w kinie studyjnym i się dotleniłem na retrospektywie filmów Bergmana. Moje szare komórki odżyły. A Wy w jakim kinie gustujecie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bergman był dla mnie nie do przyjęcia. Dla relaksu fajny film Celica. Krótkometrażowy, trwa może 5 minut, ale za to mózg mi zmasakrował bardziej niż dwugodzinne dramaty psychologiczne. Pętla, bo film znakomicie zrobiony i gra aktorska na mistrzowskim poziomie. Mam też słabość do Noża w wodzie. Nie wiem czemu mógłbym go oglądać w nieskończoność i nigdy mi się nie nudzi. Pociąg, zwłaszcza za muzykę i klimat. No i może socrealistyczny dramat Człowiek na torze. Niby mieści się w konwencji tej epoki, ale na prawdę pięknie zrobiony. I chyba po raz pierwszy w polskim kinie właśnie retrospekcja została wykorzystana na taką skalę i w tak perfekcyjny sposób. Ogólnie mam słabość do polskiego kina. No i Salto... Niby trochę przeintelektualizowany kicz, ale ten Cybulski... Perfect! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Ja doskonale rozumiem Twój zachwyt Wyrypajewem. Chyba musimy umówić się na kawę, by porozmawiać ne tylko o kinematografii " kobieto25"?

Pozdrawiam cierpliwie oczekując na komunkat zwrotny w sprawie kofeinowego sojuszu umysłu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi