PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Berberek

Aparat ortodontyczny i jego "moc"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak! Współczesne aparaty ortodontyczne są naprawdę skuteczne i do tego działają w taki sposób by jak najmniej bolało i maksymalnie skrócić czas leczenia.

Aparat z filmiku jest bezligaturowy (nowocześniejszy niż ligaturowy, służący do jednoczesnej rozbudowy łuków) , sama mam taki i widoczne efekty są już.... po miesiącu!  Sama nie spodziewałam się, ze pójdzie aż tak szybko :) Nastawiałam się na parę lat a tu może za rok zdejmę ;) 

Na filmiku bardzo fajnie pokazany jest proces leczenia,jednak trudno tu stwierdzić jaka była wada tej osoby. Ponoć jeśli problem dotyczy tylko "krzywych" zębów względem siebie to leczenie jest mega proste i da ZAWSZE dobry skutek. Trudności pojawiają się gdy wada dotyczy także braku symetrii stawu skroniowo-żuchwowego (u osoby z filmiku jest symetria, wiec tu jest ok) oraz złego ustawienie zębów w łuku (zgryz zamknięty lub otwarty). Trzeba przyjrzeć się ustawieniom szóstek (ja niestety nie dostrzegam na filmie jak ustawione są szóstki, więc trudno powiedzieć). No i zauważyłam ekstrakcję dolnych czwórek (0:27 znika 4rka z dołu) 

;) Ale trzeba przyznać - efekt jest totalny :) I ja polecam wszystkim, którzy się zastanawiają, nie ma co się bać a efekty są szybsze niż można zakładać ;) Ja swój kocham. Czuję się w nim bardzo pewnie! 

Edytowane przez kobieta25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że jesteś w temacie. ;) 

Trochę jest z tym pieprzenia i jednocześnie aparat sporo kosztuje, o wizytach kontrolnych nie wspominając... Mogłabyś napisać, jakie koszty już poniosłaś? Sam w sumie chcę kiedyś taki aparat sobie założyć, ale póki co odkładam po trochu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak - źle ustawione 8mki mogą narobić wiele szkód. Dlatego nawet jak się ma proste ząbki należy kontrolować te "niewyrośnięte" jeszcze 8mki. Swoją drogą Tiril nie wiem co aż tak Cie zraziło, ja mam dość skomplikowaną wadę (choć wizualnie nic by na to nie wskazywało) i przeszłam naprawdę wiele (a ile jeszcze mnie czeka!) min. zrywanie na siłę aparatu typu Haas, czy chirurgiczne usunięcie 8mki.. Niczego źle nie wspominam. Nic nigdy nie bolało ponad miarę. Serio, dla mnie to sama radość i uwielbiam swój aparat :)

Berberek - no cóż, aparat to duże koszta, nie ma co się oszukiwać. I jeśli się na niego decydujemy to niestety, trzeba się z tym liczyć. Ale wiele zależy też od wady, bo jak od razu się zakłada łuki to koszta są mniejsza, gorzej jeśli wada jest bardziej skomplikowana. Prawdę mówiąc, jak sobie to teraz przemyślałam to faktycznie - bardzo dużo już wydałam na leczenie, choć i tak mam farta bo chodzę do ortodonty w małym mieście (moim rodzinnym) i ceny są tu dużo niższe niż w innych miastach (byłam na kilku konsultacjach) No ale do rzeczy:

Na początku jest pierwsza konsultacja i ja nic za to nie płaciłam (ale niestety nie jest to reguła i w dużych miastach to koszt ok 100zł), później wyciski 50 zł i plan leczenia 50 zł. Następnie trzeba zrobić zdjęcie (pantomograf) u mnie ze względu na wagę, oprócz tego musiało być jeszcze jedne, takie z profilu - obydwa 60 zł. Następnie usunęłam bardzo źle ustawioną 8mkę aby nie popsuła efektów leczenia, a że jeszcze siedziała w dziąśle musiałam zrobić to chirurgicznie - koszt w moim mieście 250 zł.

Nie chciałam od razu usuwać wszystkich 4 więc zdecydowałam się na założenie dwóch aparatów do rozbudowy łuków - na górę Hass, 450 zł, na dół Lip bumper 300 zł. I od tego zaczęłam moje leczenie ortodontyczne (ale to nie każdy musi mieć!) Po 9 miesiącach okazało się, że Hass nie przyniósł rezultatów, zatem musiałam usunąć z góry dwie 4 (koszt usunięcia 200zł). Później założyłam na górę już normalny łuk bezligaturowy, jak u tej Pani na filmiku - koszt 1800zł. (ligaturowe kosztują ok 1500 za łuk) Na dole wciąż mam Lip Bumper ale gdy go zdejmę to znów albo najpierw usuwam 4 i zakładam normalny łuk albo (oby) od razu łuk - koszt, znów 1800zł. Wizyty - mniej więcej co 6 tygodni i póki miałam aparaty do rozbudowy łuków (Hass i Lip bumper) kosztowały 50 zł, teraz dochodzi wymiana łuków na górze (czyli regularne "podkręcanie" aparatu) wizyty kosztują 100 zł i także są co 6 tygodni. Leczę się od maja ubiegłego roku, więc możesz policzyć :) To jak dotąd. Długość leczenia jest indywidualną kwestią, wiec nie mam pojęcia ile może potrwać ale na koniec zakłada się także aparaty retencyjne aby utrwalić efekty. Nie znam kosztów póki co.  

Tak więc, owszem koszta są bardzo duże i decydując się na leczenie trzeba być tego świadomym i pewnym, że damy radę. Ja tak jak napisałam wyżej i tak mam farta i płace mało ze względu na ośrodek w malutkiej mieścince a mam porównanie bo konsultowałam się także z innym ortodontą w mieście w którym mieszkam i koszty byłyby o wiele większe - np. wizyty 120 zł na początku a z wymianą łuków 160 nawet (!!!), aparat Hass 1200 (!!!) a Lip Bumper 700 (!!), wyciski i plan leczenia.... 400 zł (!!!) Takie stawki mi kobiecina zaśpiewała i nie powiem, zraziło mnie to totalnie. Ale jednak przeszłam się na konsultację w mojej rodzinnej mieścince i jestem prawdę zadowolona. Zwłaszcza, że jest tu także możliwość płatności na raty, jeszcze nie musiałam z tego korzystać ale dobrze wiedzieć że w razie czego nie trzeba płacić całej sumy od razu :) No lekarze są świetnymi fachowcami w niczym nie odbiegają od tych "wielkomiejskich", no chyba, że brakiem pazerności ;) 

Jak pisałam - jeśli masz wątpliwości to pójdź na konsultację. Zrób wyciski i niech opracują Ci plan leczenia, wtedy będziesz wiedział jaką masz wadę i jakie czekają Cię koszta. Zapytaj czy jest możliwość płatności w ratach (wiele gabinetów tak robi, nie tylko mój). Na tym etapie nie musisz podejmować leczenia a będziesz wiedziała na 100% co Cię czeka i ile mniej więcej będzie kosztowało. Ja także kiedyś nastawiałam się, że "muszę mieć od razu" ok 3 tysiące na dwa łuki i w związku z tym długo odwlekałam tą decyzję. I nie potrzebnie, bo jak się okazało, najpierw prawie przez rok nosiłam dodatkowe aparaty, które kosztowały mniej niż tysiąc... A przez rok pomalutku odkładałam na łuki, jednocześnie lecząc już zgryz :) Uf, ale sie rozpisałam ale to jeden z moich ulubionych tematów :) Ja polecam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tiril, być moze tak Ci się wydaje bo nigdy nie miałaś "prawdziwej" wady zgryzu. A uwierz jeśli ktoś ma takie ząbki jak u Pani z filmikiu a po zdjęciu aparatu równiutkie to gra jest warta świeczki :) Przede wszystkim wzrasta pewność siebie, znikają kompleksy (zębów nie ukryjesz w końcu i często są kompleksem..) i takie tam.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi