PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Smoog

Sposoby na kaca

Rekomendowane odpowiedzi

Przemo, zadałeś pytanie jak to działa więc spróbuję ci na nie odpowiedzieć.

przed imprezą:

-miód / świeże owoce- spożycie tego typu produktów aktywizuje na długo przed imprezą enzymy żołądkowe odpowiedzialne za rozkład alkoholu (bez tego enzymy te aktywują się w około 20-30 min od pierwszej porcji alkoholu).

-tłuste potrawy- tworzą dodatkową warstwę wewnątrz żołądka, która utrudnia wchłanianie alkoholu do krwi

-cytryna (zarówno przed jak i po) - przywraca w żołądku równowagę kwasowo- żołądkową, zaburzoną przez procesy związane z rozkładem alkoholu

-kefir/maślanka/sok z kiszonych ogórków - poza przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej, nabiał dostarcza kultur dobrych bakterii, które znacznie skracają czas "dojścia do siebie"

z moich doświadczeń polecić mogę również :

-drink wapno+magnez (dwie tabletki musujące w jednej szklance wody)- podczas rozkładu alkoholu w znacznym stopniu wykorzystywane są te mikroelementy i warto po prostu uzupełnić braki ;) dzięki temu oszczędzisz sobie bólu głowy rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

By kaca nie mieć mam taki swój mały rytuał:

budzę się tak o 6 jem nurofen ten czerwony, rutinoscorbin(bo ma wit c) i piję wcześniej przygotowaną wodę z cytryną tak z poł litra. Po tym ide dalej spać.

muszę mieć bardzo ciężkiego kaca jeżeli mi nie przechodzi po tej mieszance. działa tak w 70 %;D

Ogólnie wit C jest ważna na kacu bo alkohol ja wyplukuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... Jeśli już pozwalam sobie na większą imprezę i większą ilość alkoholu to tylko w sytuacji gdy mogę następnego dnia wywlec się z łóżka dopiero gdy mój organizm nie będzie mi przypominał o wariacjach dnia poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj kolega z uczelni, posiadający kurs barmański II stopnia i dosyć duże doświadczenie w barach, powiedział mi o zapijaniu wódki kwaskiem cytrynowym rozrobionym z niedużą ilością wody. Nie mam pojęcia na ile to jest skuteczne i czy w ogóle to działa ale podrzucam również do ogólnej puli - może ktoś wypróbuje i podzieli się spostrzeżeniami na ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To działa, ale tylko jak pijesz i w trakcie popijasz. Ogólnie sok z cytryny. wystarcza nawet za popitkę a kac jeśli jest jest słabszy. Czasami też wciskaliśmy cytrynę do kieliszków również pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma złotego środka:P Na każdego działa coś innego a najlepiej to nie mieszać różnego alkoholu i nie przesadzać z fajkami a to na pewno zminimalizuje skutki kaca.Ja próbuje kaca po prostu przespać a jak nie ma takiej możliwości to multiwitamina musująca, sok pomidorowy a jak nie pomaga to ostatecznie klin:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście klinów unikam xD mam niemiłe wspomnienia po takowym :D Ale tak jak powiedziałeś Polanosiu - na każdego działa co innego ;) najważniejsze, że każdy ma skuteczny dla siebie sposób :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kaca najlepsza praca - mi to pomaga. Na początku jest baaardzo ciężko ale z czasem organizm wraca do normy. Pamiętam też kiedyś kupiłem sobie tabletki na kaca 2kc i w mgnieniu oka pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się kaca jest wypicie świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Ja pozbyłem się kaca w ten sposób w 5 minut i przy okazji przestała mnie okropnie boleć głowa. Kwaśne ale skuteczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi