PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Smoog

Sposoby na kaca

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak u mnie.. Zapijam się np. w sobote. Budze się w niedziele rano. Wypijam takiego kielona mam 100% wymioty. Czuje się od razu lepiej tylko nie na żołądku. Wtedy jem 2 talerze np rosołu lub kwaśnego żurku i czuje się od razu lepiej :) i po kacu.. ten sposób pokazał mi wujek od mojego kolegi jak byliśmy na 18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy sposób na kaca to dzień prędzej nie pić ;) A tak serio to nie mam żadnych sposobów specjalnych ale jak w sobotę było za dużo to jak coś to na drugi dzień wypije z trzy cztery piwa przez cały dzień (od rana) to niedziela jest spoko i w poniedziałek jest już całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im tłustsze potrawy będziemy spożywać, tym mniejsze ryzyko, że rano dopadnie nas kac. Na przyjęciach doskonale sprawdzają się mięsne zakąski, panierowane warzywa, marynowane grzybki, kwaszone przysmaki, pieczenie, ciepły barszcz, natomiast należy unikać napojów gazowanych (przyspieszają wchłanianie alkoholu) oraz dodatków typu chipsy, chrupki – one wbrew pozorom nie zaspokajają głodu, a jedynie podrażniają żołądek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgodzę się co do chipsów i chrupek, ja nie raz jadłem masowo je przy piciu i dzięki temu mogłem dużo wypić i kacyka też nie było. Podstawa to dużo jeść przy piciu najlepiej coś tłustego i dużo się ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj sposób nr. 1 - kefir z sokiem pomidorowym, sola i pieprzem, wymieszac i wypic.

Mój sposób nr. 2 - woda z sokiem z cytryny +miód.

I jeden i drugi uzupełnia elektrolity i odtrówa. Potem mozna zaczac jeść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój sposób to pić z umiarem dzień wcześniej ;-)

A tak serio, mam chyba mocną głowę, bo najgorzej było kiedy po imprezie leżałam na materacu i musiałam trzymać się szafki, bo wydawało mi się, że wylecę w kosmos...(a stosunkowo dużo wtedy wypiliśmy) Rano wstałam, napiłam się zwykłej wody i było ok. Dziwne, bo inni ledwo żyli przez cały kolejny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja piję dużo powerade'a. Nawadnia sportowcow po ciezkim treningu wiec i mnie nawodni po ciezkim melanzu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kaca nie miałem od kiedy znam sztuczkę z cytryną. ;] 1 kieliszek - 1 plasterek cytryny i po problemie. Ale kiedy jeszcze o tym nie wiedziałem a żołądek cierpiał to jedyne co szybko działało był palec ;P a na głowę Ibuprom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rano duża szklanka wody z cytryną + tłuste śniadanie. A dobrze jest jeszcze przed imprezą 2 szklanki wody wypić i po imprezie 1-2 szklanki wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed piciem setka oleju(wódkę da sie przełknąć to olej też) w czasie picia tez setunia oleju.

Rano prysznic na przemian ciepły i zimny by pobudzić krążenie i sok warzywny lub pomidorowy w wersji pikantnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi