PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Może i są to stare kotlety ale jak najbardziej aktualne, komuś innemu może to się przydać. Racja nie popatrzyłem na jego profil mój błąd, na przyszłość będę się starał odpisywać na aktualne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie się czepiać ale rozumiem przekaz Jakowa. Chodzi o to by coś zmienić. Nie każda zmiana jest dobra ale czasem jakakolwiek zmiana jest lepsza niż żadna.

A rady by zacząć dbać o siebie są jak najbardziej trafne. Jeśli przy tym coś może poprawić się z żoną, to tym lepiej.

Rozumiem również i ciężko mi zaakceptować trochę jaskiniowy tryb przekazu ale zawartość godna uwagi.

Nie wiem jak to było w oryginale ale coś piszą o tym, że wszystko wolno ale nie wszystko przynosi korzyść ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poraziło mnie. Panowie na serio uważacie że, pierwsze o czym myśli kobieta z małym dzieckiem i ciężko chorą matką to twardy bolec na boku? Chyba że źle rozumiem słowo bolec i nie oznacza on kuśki a miecz samurajski, na który owa bidula chce się nadziać i zakończyć swe marne życie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 22.08.2017 o 08:36, ojapitole napisał:

ciężko mi zaakceptować trochę jaskiniowy tryb przekazu ale zawartość godna uwagi.

No jak się w to wczytać, to @Jakow pisze zazwyczaj z sensem, ale nad stylem to by mógł trochę popracować, bo się tego momentami czytać nie da. 

P.S.

A co to jest "kuśka"? WTF??? Czy ja jakiś niedzisiejszy jestem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Szwagier bo mamy slownictwo uchodzace za regionalne, ogolnopolskie itp.

Ja slowo kuska slyszalem tylko na wsi... albo inaczej: od ludzi pochodzacych ze wsi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wyszło szydło (a może powinnam napisać wyszła Szydło?)  z worka - baba ze wsi jestem choć udaję miastową.

Bolec jest mały, zimny a jak tyłek do niego przyłożyć to najwyżej możne prąd kopnąć, a kuśka to jakoś tak swojsko i przyjemnie brzmi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Mari kolejna osoba z kompleksami i dopowiadaniem sobie ... napisalem ze ja nie slyszalem zeby osoba pochodzaca rdzennie z miasta uzyla takiego slowa. To tak jak z peja... tez tylko od osob wychowanych i urodzonych na wsi.

Ale oczywiscie lepiej walnac foszka ;)

Kazdy ma swoje ulubione slowa ma meski organ: ty lubisz kuska, ktos inny bolec, a kolejny  kut*s ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, przypominam, że wątek jest sprzed 8 miesięcy, więc autor (skoro sie tu nie pojawia) to widocznie rozwiązał swój problem bez Waszych wypocin na ten temat :) Wiem, wiem, to nasz nowy kolega odgrzebał stary temat ale nie ma co go kontynuować, bo niczego mądrego i tak nie piszecie.. 

Edytowane przez kobieta25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.