PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

kobietka85

Panowie pomozcie, jakie auto wybrac?

34 postów w tym temacie

Drodzy Panowie, bardzo licze na Wasze porady, chcialabym kupic auto, jezdze dosc sporo, mysle ze z 20 000 km rocznie spokojnie zrobie, w gre wchodza tez dlugie trasy raz na 3 miesiace okolo 2000 km.

Szukam auta i nie moge sie zdecydowac czy kupic zupelnie nowe auto lecz gorszej klasy, czy lepiej 2-3 letnie uzywane auto, ale troche lepsze.

Moje wyznaczniki to silnik w benzynie minimum 1,6 l, 150 KM (nie chce diesla, bo chce zostawic ten samochod sobie badz rodzinie na dluzej, a diesle po czasie sa awaryjne), skrzynia najlepiej automatyczna, mam do przeznaczenia okolo 80 000 zl. Moj ostatni dylemat to 2 letnie volvo za okolo 80 000 czy zupelnie nowy fiat za 52 000. Myslalam o skodzie, toyocie czy jakims tanszym autem w porownaniu do volvo, nowym, ale silnik zawsze winduje cene.

Ta roznica cenowa miedzy fiatem a volvo nie jest juz dla mnie taka istotna, chodzi o to, czy warto kupic uzywany samochod za tak duza kwote? Czy lepiej postawic na gorsza marke, jesli kupie nowe auto to na pewno bede chciala nim pojezdzic minimum 5 lat, to duzo czasu, wiec mysle ze powinno to byc auto ktore naprawde bede lubic i bedzie mi sie nim dobrze jezdzilo. Nowe volvo z wyprzedazy 2016 kosztuje w tej chwili okolo 110 000, tez mysle nad nim, ale troche mnie ta kwota przeraza. 

Co radzicie? bede wdzieczna za Wasze zdanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mówiąc porad motoryzacyjnych to za bardzo pewnie tu nie dostaniesz tym bardziej na tym poziomie. Ja również jestem z tych którzy preferują silniki benzynowe oraz wolałbym auto używane wyższej klasy niż nowe niższej, odmiennego zdania będą tylko Ci co właśnie jeździli kiepskimi i nawet nowymi autami, bo się nie zna tej różnicy. 
Wiadomym, że moc w dzisiejszych czasach się przydaje tym bardziej jak sporo jeździsz itd Ale jak czytam, że dziś obecne auta mają po 150-170km z 1.6 to się zastanawiam jaka tam jest żywotność silnika i czy tam jest silnik z turbiną czy może już turbina z silnikiem. Ja bym poszukał auta z silnikiem wolnossącym o mniejszej mocy lub po prostu o większej pojemności. Choć rozumiem, że OC itd. Ale jeśli Ty faktycznie chcesz pojeździć z 5 lat to może nie ma co się tak przejmować. Tak czy siak ja bym celował w używkę z wyższej półki. Volvo to fajne auto, ale Toyota to już nie jest ta Toyota co kiedyś, z Japończyków to może pomyśl nad Hondą, Mazdą, Mitsubishi. lub BMW Audi Ja bym poszperał jeszcze na jakichś blogach samochodowych i na YT są fajne filmiki i kanały motoryzacyjne np Motodoradca czy Miłośnicy 4 kółek 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20 000 rocznie to wcale nie jest dużo. Czasem warto poszukać aut które jeździły na jazdach próbnych w salonach. Musisz pamiętać że kupując nowe auto po 5 latch straci sporo na wartości. Ja miesiąc temu zmieniałem swój po 8 latach używania i miałem podobny dylemat tylko że na mniejszym pułapie cenowym i zdecydowałem się na używane z polskiego salonu od I właściciela odkupiłem z salonu bo zostawił w rozliczeniu. Jakoś po kilku rozmowach z chandlarzami co sprowadzają auta z Europy zachodniej tą możliwość całkiem skreśliłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zawsze wolę kupić używane z lepszym wyposażeniem niż nowe z uboższym. Przy Twoim dylemacie oczywiście brałbym volvo - dostaniesz lepszą cenę przy sprzedaży pomijając rzeczy oczywiste jak jakość itp. Fiat za 52tyś niech zgadnę Tipo ? Wsiądź w salonie zobacz jak to jest w środku wykonane - w życiu bym nie kupił. To taka Dacia dla "bogatszych". Po 5 latach wnętrze Fiata będzie wyglądało jak wnętrze Volvo po 12 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się nie znasz na autach, lub nie masz kogoś kto na prawdę ma o tym pojęcie i możliwość gruntownego sprawdzenia takiego auta to faktycznie loteria. Ja niestety kupowałem auto od takiego mega cwaniaczka ale zabrałem auto na przegląd przed zakupowy w ASO  sporo mnie kosztował bo prawie 500zł ale zeszło się 2,5h na sprawdzaniu i jeszcze pogadanka więc 3h w salonie ale auto okazało się całkowicie w porządku jak na swój rok i przebieg żadnych wad ukrytych i niespodzianek. 
20 000 to dużo i może nie dużo jak ktoś sporo jeździ i też w większym mieście, dla mnie to bardzo dużo choć i kilka razy zdarzyło mi się zrobić i 15 000 więc to na prawdę bardzo subiektywne. 
Wyposażenie to nie wszystko właśnie chodzi o tę jakość wykonania itd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szfagier, no wlasnie tutaj jest moj problem, ostatnie 2 i pol roku jezdze audi Q3, diesel, 2TDI 150 KM i jak pomysle o wlasnie jakims kiepskim aucie z silnikiem 1,2 to mam ochote sie rozplakac. Problem w tym ze auto ktorym jezdze jest powiedzmy "sluzbowe", a teraz przyszedl czas na kupno wlasnego i niestety, do dobrego sie czlowiek szybko przyzwyczaja. Najbardziej zalezy mi na tym fajnym przyspieszeniu, dzieki temu fajnie mi sie wyprzedza, czuje sie w tym aucie bezpiecznie. 

Jesli bede kupowala uzywane volvo to tylko z salonu, na jakiejs tam gwarancji, na pewno nie w zadnym komisie, chce auto maksymalnie 3 letnie, najlepiej 2 z przebiegiem do 50 000 tys, jesli takiego nie dostane to wole dolozyc do nowego.

Audi i BMki sa drozsze aczkowiek sa super, co mnie przekonuje do volvo najbardzei to systemy bezpieczenstwa.

Poro, chodzi o fiata TIPO wlasnie. Z zewnatrz nie wyglada zle, ale tak jak ktos powyzej napisal, jakosc wykonania takiego auta porownujac do volvo jest ponizej krytyki, tylko to ze jest po prostu NOWE i wiadomo, ze bezwypadkowe, nie ma zadnych niespodzianek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nie mówi, że musi to być 1,2 może być silnik większy ale nie koniecznie z turbiną. To jak Ci pasuje Volvo to szukaj takiego Volva 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no na turbinach to juz sie tak nie znam;) ogolnie kupno auto to jakis koszmar, jelsi ma sie ograniczony portfel oczywiscie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

auto biore w leasing wiec inaczej patrze, gotowki na pewno bym takiej w auto nie wlozyla na ten moment bo wole inwestowac pieniadze niz pakowac w cos co traci na wartosci, a leasing to fajna sprawa tym bardziej ze majac firme to wrzucasz go w koszt i finalnie i tak auto kosztuje Cie mniej. Powiem Ci szczerze, ze jak chcesz wlasnie nowe auto z wiekszym silnikiem to niestety ale w 80 000 sie nie zmiescisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jak i tak bierzesz w leasing to może nie ma co tak płakać, możesz wziąć mniejszy z turbiną choć ja osobiście preferowałbym większy bez turbiny, bardziej żywotny i mniej rzeczy do zepsucia no bo i o turbinę trzeba dbać 

Edytowane przez Szfagier

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bede musiala ogarnac te turbine ;) bo nawet ne wiem czy w autach ktore ogladalam ona jest czy nie, jakie ona ma oznaczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki:D czyli teoretycznie jest pozadana, tylko awaryjna hmm z autem gorzej jak z facetem;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wcześniej pisząc miałem na myśli większy, bez turbiny i właśnie edytowałem. Turbina to no właśnie takie turbo doładowanie do silnika zwiększające jego moc a co za tym idzie bardziej go wyżyłowywuje i zmniejsza żywotność. Dlatego ja preferuję, silnik z większy który ma większą moc z dużej pojemności a nie z doładowania. Ja mam silnik 1.9 benzynowy o mocy 105 km i żaden dzisiejszy 1.6 150-170km nie przewyższyłby go żywotnością. 

Nie to że awaryjna, wszystko zależy od auta i stylu jazdy bo to ma wpływ przy turbinie ale jest dodatkowym systemem który może się psuć i niestety ale obciąża silnik.

Edytowane przez Szfagier

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach