PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

kobietka85

Panowie pomozcie, jakie auto wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie tylko Mercedes. Nie będę się rozpisywać, wejdź na ich stronę lub podjedz do salonu i o wszystko wypytaj. Korzystny leasing 1% ładne i niezawodne samochódy. Co więcej trzeba? Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

omijaj z daleka citroena, psuje się na potęgę. ford dla tatusiów i mam, choć części dostępne i cena też niezła, jak lubisz jeździć "lepiej" to dobre będzie audi, choć w tej samej klasie dostaniesz taniej mercedesa. Za mercedesem przemawiają też dobre warunki leasingowe w salonach. Japońskie marki są ok, ale mówisz, że nie lubisz więc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mercedes to niegłupi wybór. Oczywiście na samym początku zakładam, że szukasz jakości nie ekonomiczności - w końcu to Merc :P Chociaz z drugiej strony w tych czsach ten leasing jest taki za******y, ze mozesz miec Merca za <1000/mies. Klasa premium to jednak premium 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w jakości myślę, że Audi, mercedes.. podobnie. choć audi droższe w podobnej klasie, choć chyba serwis wypada lepiej. Może dlatego, że się częściej psuje:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z marek premium typu audi, bmw i wspomniany już mercedes to właśnie mercedes wypada najkorzystniej cenowo. I z tego co wiem, ma dużo lepszy serwis i na dużo lepszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgoda. Mercedes ma lepszy serwis (tez trzeba wiedzieć do którego salonu podjechać) ale są mniej awaryjne ( o ile już w ogóle) i najmniejsza strata wartości po wyjezdzie z salonu. Generalnie rozpatrując trzy marki premium to mercedes chyba najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozne potrzeby, rozny wybor. tansze, małe, trochę posłuży, jakas kia... ale szybko straci na wartosci. mercedesy pod tym względem też wygrywają. Za większe rodzinne trzeba więcej włożyć, jakiś ford się sprawdzi. no ale wciąż daleko klasą do merca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 22.01.2017 o 08:59, kobietka85 napisał:

a teraz ogolniejsze pytanie, jakie marki samochodow preferujecie a od jakich kompletnie trzymalibyscie sie z daleka? (astony martiny, porscha i lamborgini pomijam, zostawiam je sobie na przyszlosc ;)) 

Ja zawsze bylam wielbicielka Hondy, nie wiem czemu, moze ich claim do mnie wyjatkowo trafial "The Power Of Dreams", kojarzyla mi sie wlasnie z predkoscia, mlodoscia i z dobrym japonskim autem, bo japonczyki kiedys uchodzily za dobre auta, ale wiem, ze to sie bardzo zmienilo.

Zawsze mowilam ze jak bede miala kiedys auto to bedzie WV lub  Honda. Pierwsze moje auto to Mitsubishi colt i kochalam je, naprawde je po prostu kochalam, bylo zielone i zaj...ste, z 1999 roku, podobno jeszcze wtedy japonczyki byly dobre.

Absolutnie nie trafialy do mnie marki jak Ford, Opel czy Skoda, kojarzyly mi sie z facetem kolo 50 tki w koszuli w krate i z papierosem, Chervrolet, Hyundai, Nissan, Peugeot, Cintroen kojarzyly mi sie po prostu z kiepskimi autami.

Audi i BMW kojarzyly mi sie zwyczajnie z lysym dresem;))

O innych nie mialam chyba zdania

Po kilku dniach spedzonych na kofiguratorch aut i czytaniu jakichs opisow zupelnie nie mam zdania o samochodach, mercedes okazal sie coraz gorszy, japonczyki juz nie takie co kiedys, audi super ale drogie, choc silniki WV sa coraz gorsze, skoda ok, b. dobre auto, dokladnie to samo co audi czy WVm tylko gorsza marka. Stanelo wiec na skodzie i juz prawie ja wybralam gdyby nie "olanie" mnie przez telefon przez Pania z salonu ktora byla conajmniej dziwna i po uslyszeniu ze oczywiscie ze cena tez ma dla mnie znaczenie prychnela glupio i chyba stwierdzila ze nie ma co sobie mna zawracac glowy, bo nie dostalam informacji zwrotnej. NIGDY nie spotkalam sie z takim zachowaniem w salonie volvo czy audi choc auta maja jeszcze drozsze i nie dziwi ich to, ze cena dla klienta ma znaczenie. Obsluga byla zawsze na najwyzszym poziomie.

Takze.. jakie jest Wasze zdanie na temat marek ? co jest top a co absolutnie nie??

Duzo jest dobrych marek nie oszukujmy sie, mozna sie klocic dla jednych ta jest lepsza dla drugich inna, ale polecalbym ci jednak mercedesa, nowego czy uzywanego nie robi to roznicy jak ogarniesz sobie dobry salon (np. Auto Idea, polecam). przeczytalem u ciebie ze japonczyki sie juz nie staraja, a wedlug mnie wlasnie z meśkiem jest dobrze, trzyma poziom i moze nie wyglad jest tu najwazniejszy, ale mimo wszystko na mnie caly czas caloksztalt robi wrazenie. moze tez dlatego ze od dzieckamam kontakt z ta marka, od zawsze w rodzinie jezdzili meśkami i dla mnie wybor jest prosty. FAKT jest taki ze tyle lat jezdze i nie mam na co narzekac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mysle ze nawet osoby ktore nie maja kontaktu z mercedesami od dziecka doceniaja je, zwlaszcza teraz gdy ceny sa naprawde dostepne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi