PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie pracę tymczasową pod względem pierwszej pracy? Czy to ma sens? Czy jest realne znalezienie zatrudnienia związanego z kierunkiem studiów na jakich się jest?

Jakie jest Wasze doświadczenie? Kto pracował i będąc na jakim etapie kariery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pracowałem kiedyś podczas studiów. Plus jeden doskonale wiedzą że jesteś studentem i godziny były dostosowane do studiów. Nie wiem jak jest teraz ale za moich czasów składki od studentów nie były odprowadzane przez co ten okres nie liczy mi się np do emerytury. Ale jak uda znaleść pracę zgodne z twoim kierunkiem to kończąc szkołę masz odrazu doświadczenie a i jest szansa że jak się sprawdzisz to podpiszą z tobą normalną umowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to w dalszym ciągu od studentów nie są odprowadzane składki, ale mogę się mylić.

No właśnie - tylko weź znajdź pracę tymczasową związaną z kierunkiem studiów ;-)

W jakim mieście pracowałeś i przez jaką agencję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agencja nazywała się workService i chyba działa w całej Polsce, ale kto ci każe szukać pracy "tymczasowej", możesz poszukać normalnej pracy lub na niepełny etat i dogadać się co do formy zatrudnienia tak by nie kolidowała że szkołą. Jaki kierunek studiów robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki - jeszcze jakieś przykłady? Chcę porozmawiać z 2-3 firmami i na tej podstawie podpisać umowę z jedną wybraną.

Fajnie by było już w czasie studiów mieć jakieś przygotowanie merytoryczne do pracy, no i przede wszystkim doświadczenie.

W Katowicach jest sporo tych agencji, ale żadnej jeszcze konkretnie nie weryfikowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mowisz w Katowicach jest sporo roznych agencji itp. Jednak zanim zaczniej dla jakies pracowac zweryfikuj wszystkie (Lub chociaz wiekszosc). Niektore bardzo roznia sie od siebie warunkami itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyślam się. Wiadomo, że każda agencja ma umowę z inną firmą. Ale szukam konkretów. Tzn. ludzie, którzy pracują/pracowali przez agencje i mają dosyć konkretne, aktualne informacje na ten temat. Gdyby ktoś takimi informacjami się podzielił, to byłoby super. Na jutro jestem umówiony z pierwszą znalezioną agencją tj. Euro Kadra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, poszperałem trochę w sieci. Jutro idę na spotkanie do agencji EuroKadra. Babka, z którą rozmawiałem telefonicznie stwierdziła, że na pewno znajdzie dla mnie pracę i ma opcje zatrudnienia elastycznego w tych tematach, jakie mnie interesują. Zobaczymy co wyjdzie na spotkaniu. Sądzę, że tygodniowo jestem w stanie bez większych problemów wyrobić te 20 godzin, a może jeszcze coś dodatkowo w weekendy. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od poniedziałku zaczynam - co najlepsze firma znajduje się 10 minut drogi ode mnie - będę mógł chodzić na pieszo. Nie spodziewał się - warunki naprawdę w porządku. Ogólnie ta pani z EuroKadra była spoko - dała mi kilka konkretnych propozycji. Sądziłem, że pójdę i miesiąc poczekam na jakiekolwiek propozycje, a tutaj mogłem wybierać, gdzie chcę pracować. Piękna sprawa. Ktoś miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będąc studentem i pracując wyprzedzasz innych rówieśników o 5 lat w ramach doświadczenia zawodowego, co jest wysoce istotne ze względu na to, iż pracodawcy przede wszytskim zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe... nawet jeśli to praca tymczasowa. Świadczy to przynajmniej o zaradności i odpowiedzialności za swoje ycie, a to się bardzo ceni na obecnym rynku pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przejmować się opiniami innych! Każda praca jest ok, ja sam pracuję od 2 lat jako pracownik tymczasowy w Niemczech przez  2 miesiące moich wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi