PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

krystekwolf

Narzędzia dla majsterkowicza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Wiosną wprowadzam się do własnego domu i potrzebuję wsparcia. Oboje z żoną lubimy majsterkować. Jakieś pierdoły robimy, żeby spędzić trochę razem czasu. Ostatnio zrobiliśmy razem stolik kawowy. Ale do rzeczy! Do tej pory używaliśmy narzędzi ojca żony, bo mieszkaliśmy w jej domu rodzinnym, a teraz czas na skompletowanie własnego zestawu. Poszperałem trochę i popytałem w sklepach i coraz poważniej zastanawiam się czy nie kupić wszystkich elektronarzędzi od ryobi, bo ceny mają spoko, a praktycznie tylko pozytywne opinie w sieci i u sprzedawców. Co myślicie o tej marce? Ktoś się z nią spotkał? Jak wrażenia? Pomożecie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czołem! Ja się spotkałem, bo szukałem małej wkrętarki, którą rzucę do samochodu i będzie tam jeździć na wszelki wypadek. Kupiłem ją w juli i bardziej przydała mi się w domu niż w samochodzie, ale się przydała. Ceny narzędzi są rzeczywiście konkurencyjne, a wykonanie wydaje się solidne. Tyle mogę powiedzieć po przykręceniu trzech gniazdek i ramki na zdjęcia :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobre i to :P Dzięki! Powiem jeszcze, że zastanawiam się właśnie nad tą marką głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, mają ten system, że jedna bateria pasuje do wielu sprzętów. Myślę, że to ułatwia pracę. Po drugie, wkrętarki (i nie wiem czy coś jeszcze) mają bezszczotkowe silniki, czyli nie grzeją się tak szybko. Wiem, że i tak nie będę z nich codziennie korzystał, ale jednak lepiej mieć sprzęcik dłużej niż krócej, bo się szybko zepsuje…

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witaj w klubie :P i ja z żoną coś tam majsterkujemy i niedawno wprowadziliśmy się na nową chatę. co prawda nie sami nie kupowaliśmy narzędzi ryobi, bo dostaliśmy szlifierkę, wkrętarkę i wyrzynarkę w prezencie. mamy jej pół roku i jest ok nie ma się do czego przyczepić ^^ rzeczywiscie jest opcja z tymi bateriami :) niezly gadżet. podsumowując myślę, ze możesz uderzać w ta markę. zawsze masz trzy lata gwarancji, jeśli sie cos schrzani.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za pomoc :) No właśnie, nie jesteś pierwszą osobą, która poleca ryobi, a ja przyznam, że jeszcze dwa miesiące temu nie słyszałem o tej marce. No, ale skoro są w porządku, to myślę, że się zdecyduję. Ale jak to mają trzy lata gwarancji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O Panie, kupiłem sobie na razie wkrętarkę, żeby potestować. A i tak potrzebowałem skręcić córce kilka skrzynek do szkoły na przedstawienie. Szykowaliśmy z innymi rodzicami scenografię, taki sposób na integrowanie społeczności ;) Przyznam, że wkrętareczka ryobi bardzo fajna. Przezz przypadek kupiłem taką, której bateria pasuje do innych sprzętów tej marki, więc już będę o tym pamiętać, żeby dalej wszystko pasowało. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzy lata po zarejestrowaniu na ich stronie - ryobi, tak?  dobra opcja, co nam szkodzi, to tylko chwila,a  dodatkowy rok jest a wiadomo, nie są to wieczne sprzęty, można je uszkodzić. Tak czytam i czytam to ten system one+ o którym piszecie z tą baterią dużo ułatwia podczas pracy. Ja nie przepadam za nieustannym majsterkowaniem, ale żona często cos wydumuje w domu,a  ja zazwyczaj do sąsiada biegam po sprzęt wiec moze warsto w coś zainwestować dla siebie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jak z jakością tych sprzętów ryobi? Chyba to nie za popularna marka, szukam kilku podstawowych sprzętów do warsztatu m.in. wyrzynarki, widzę że ceny mają przystępne, chyba się przejdę do leroina i zobaczę z bliska jak to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niezbyt popularna, ale myślę, że będzie coraz bardziej znana, bo sprzęty mają solidne. Oprócz narzędzi mam od nich latarkę i parę razy konkretnie spadła mi na betonową posadzkę i nic z nią nie było. Same narzędzia są zrobione z takiego plastiku, który dobrze się trzyma w ręku i trudno go podrapać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Luzik, na jakość nie będziesz narzekać. Kup sobie coś taniego, jakąś wkrętarkę czy coś i sam sprawdź. Ja tak robię, jak chcę wypróbować markę, której nie znam. Pozdro ;)

Dnia 17.03.2017 o 22:37, marekerr napisał:

a jak z jakością tych sprzętów ryobi? Chyba to nie za popularna marka, szukam kilku podstawowych sprzętów do warsztatu m.in. wyrzynarki, widzę że ceny mają przystępne, chyba się przejdę do leroina i zobaczę z bliska jak to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja jeszcze powiem, że u mnie za wkrętarką wjeżdża wyrzynarka, bo będę budować mini-molo przy moim stawie. Zawsze to fajnie usiąść z piwkiem i popatrzeć w wodę. Dużo jej nie ma, ale taki molo będę się chwalił kumplom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podejrzewam, że już się nie trzyma. To było bardzo dawno. Konstrukcja bardzo prosta 4 pale wbite w dno, trochę desek. Spełniało swoje warunki, bo spokojnie w dwie osoby mogliśmy łowić rybki. Jak będę w rodzinnych stronach to z ciekawości przejdę się i zobaczę co tam jeszcze z niego zostało. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta