PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

marekerr

pieką mnie oczy

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie na często piekące oczy, oprócz soli fizjologicznej  bo średnio mi pomaga. Szukam czegoś co jakby nawilży oczy, bo po paru godzinach przed kompem to czuję jakby miał na nich saharę jakąś, wiem że kropli w aptece sporo ale może macie jakieś sprawdzone?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krople - dobra rzecz, ale to tylko leczenie objawów. Może należy przede wszystkim wykluczyć przyczynę..? Nie spędzasz zbyt dużo czasu przed ekranem telewizora lub komputera, albo przy sztucznym swietle..?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taką mam pracę że dużo siedzę przed kompem, byłem u okulisty i powiedział żebym sobie jakieś sztuczne łzy kupił i zakraplał, nic konkretnego nie polecił, pamiętam że po jakiś kroplach jeszcze gorzej mnie piekły oczy, zmniejszały zaczerwienienie ale jakoś dziwnie suche mi się oczy robiły :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@marekerr to może być nie tyle kwestia siedzenia przed kompem ogólnie co siedzenia przed kompem w klimatyzkwanym pomieszczeniu. Ja mam hyal drop multi i jestem zadowolony.  Ale wiadomo preparatów na to jest multum wiec musisz sobie dobrac.

Jedno pytanie: od dawna masz takie dolegliwosci? Moze to ma podloze alergiczne?

No i jeśli to wystąpilo nagle a nie pogarszalo się to rozwazylbym zbadac wit D i suplementowac ja z K.  Tylko wtedy to juz potezne ilosci bo mi sie ogolnie poprawilo jak dobilem do gornego poziomu normy.

Edytowane przez Krovitz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamiast kropli polecam żel nawilżający. Bez recepty, w aptece. Pozostaje dłużej i lepiej nawilża :spoko:

Tylko na początku trochę widać jak przez mgłę bo się żel musi rozpuścić pod wpływem ciepła ciała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja staram się co najmniej co pół godziny robić sobie przerwy w pracy i popatrzeć przez okno. Mam z biura widok na park, więc patrzenie w zielone pomaga :) Żona też dała mi tabsy, które mam łykać zamiast kropel. Mam je w robocie, ale chyba nazywają się lutesan czy lutezan. One rzeczywiście poprawiły mi ostrość widzenia, bo krople niestety działały tylko na chwilę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oprócz kropli ważne są przerwy w pracy. Pij dużo wody, żeby mieć z czego produkować łzy. Zimą problemem jest dodatkowo ogrzewanie i suchość powietrza oraz kontrast jasnego ekranu i ciemnego otoczenia (polecam lampkę).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również używam starazolin hydrobalance bo mam podobny problem ale krople w zupełności mi wystarczają bo pomagają tak jak trzeba więc od siebie - polecam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ogóle ciekawa sprawa z tymi suplementami na oczy, bo może się wydawać, że to co jemy nie ma wpływu na wzrok, tylko siedzenie np. przed kompem, a tu klops. Jak na początku nie do końca wierzyłem w tabletki, to odkąd widzę wyraźniej, to się przekonałem :) A te okłady też są bardzo przyjemne :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta