PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

marekerr

pieką mnie oczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie jestem przekonany do żelu, nie lubię tego efektu jaki daje, już wolę te krople hialeye, a co do wkraplania to kwestia przyzwyczajenia oka, jak trochę popróbujesz to oko się przyzwyczai i nie będzie się zamykało, ja tak miałem ze szkłami kontaktowymi. O herbacie też słyszałem, może kiedyś spróbuję.

Edytowane przez marekerr
literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość speedboat8

Chlopie! jestes na najlepszej drodze do nabawienia sie choroby serca! a w dalszej konsekwencji udaru mozgu lub serca.

Oczy to pierwszy sygnal ze masz zamulone zyly cholesterolem .

Aktywnosc fizyczna!  i dobra niskokaloryczna dieta to podstawa.!

Na poczatek radze zrzucic z 2-3  kg i od razu odzyskasz samoczynne  nawilzenienie oczu.Zadne krople ci nie pomoga! jak zrzucenie wagi. 

Srednio dziennie nie powinienes spozyc wiecej niz 1200-1500 kcal, jesli siedzisz po kilka godzin przed PCtem.

Wez rower i co najmniej jedna godzine dziennie pojezdzij po ulicach.Mozesz tez pobiegac , lub pomaserowac .Tez dobre bo pracuja miesnie nog.

Unikaj wiecej niz 100 gr miesa dziennie no! i chleba wiecej niz 3 kromki dziennie.

Wazny jest ten wskaznik 1200-1500kcal/dziennie  ,Jesli sie utrzymasz to powoli zejdziesz z waga i oczy tez wydobrzeja same..

Ogolnie powinienes pilnowac aby unikac cukru i macznych potraw. typu makarony, unikaj smalcu.

Zastap to wszystko owocami i warzywami.Sa w nich cukry proste  i one ci wystarcza. Warzywa i owoce powinny w kazdej postaci stanowic 75 %  objetosci twojego calego pokarmu dziennego.

Niestety swiadomosc swego zdrowia jest bardzo niska u Polakow.Szczegolnie pokolenia  a'la PiSuar.:).Wiecej sie gada o nienarodzonym zyciu zawartym w plemnikach niz o zdrowiu:)  Trzeba wiec brac sprawy w swoje "raczki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja używam Lacrimal bo jest niedrogi, pomaga na suche i podraznione oczy i w dodatku jest w dwóch mniejszych buteleczkach po 5 ml a nie jednej 10ml. Krople po otwarciu zazwyczaj powinno sie zużyc w ciągu miesiąca. Z takiej dużej buteleczki zazwyczaj większa połowa byla do wyrzucenia, a jak sa dwie mniejsze to jest ekonomiczniej. Poza tym krople do oczu tak samo jak do nosa uzalezniają. Nie powinno się zbyt czesto uzywać. Lepsza jest sól fizjologiczna, i tez taniej wychodzi. Dlatego też sie przerzucę. Cenowo wychodzi dużo korzystniej, 100 ampułek widziałem w aptece za jakieś 20zł, jedna ampułka spokojnie na 3 dni starcza. Do przemyślenia czy działaja tak samo czy lepiej, porównam to dam znać. Poza tym sól fizjologiczna ma więcej zastosowań więc też na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdź sobie krople hiayele. ja potrzebowałem czegoś bo długo przed kompem siedzę i w aptece mi miła pani doradziła i się sprawdzają, no nawilżają bez problemu i nie pieką póxniej oczy, bo czqasami miałem tak,że nie dało mi się wiecxzorem oglądać filmu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też te krople znam i lubię, jesienią mam wrażenie że oczy mi się bardziej męczą od słońca, wiatru i też dużo częściej kropli używam, ale na szczęście to pomaga na tyle że szybko znika wszelkie zaczerwienienie czy łzawienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam kropli hylo-fresh (ze świetlikiem), ale jest cała seria hylo- (nazwy z różnymi końcówkami), zależnie od składu i potrzeby nawilżenia można dobrać coś dla siebie. Bez konserwantów, więc można wykorzystać do końca. Buteleczka jest dość spora, ale ma mechanizm, który powoduje, że wylatuje dokładnie jedna kropla - dla mnie to spore ułatwienie, bo długo nie mogłam się przyzwyczaić do wpuszczania kropli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogło:

odstawienie komputera jak to tylko możliwe ( tak samo z telefonem)

sen

przykładanie sobie na oczy torebek z herbatą

no i oczywiśćie krople nawilżające  ( dobre są te ze świetlikiem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekące oczy mogą też być spowodowane brakiem dostatecznej ilości snu. Miałem podobnie i wystarczyło się dobrze wyspać żeby problem ustąpił. Jednak jeżeli zmagasz się z tym już od jakiegoś czasu - to warto iść z tym do lekarza specjalisty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi