PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

TomeczekBBS

Kombi do 15 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, powększyła mi się rodzina i przydałoby się zmienić auto. VW Bora sedan stał się trochę ciasnawy ;) Co proponujecie do 15 tysięcy w kombi? Nie ma dla mnie większej różnicy diesel czy beznzyna, oby nie paliło jak smok, ale jednak, żeby coś tam pod maską miało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po prostu ustaw taki pułap na oto moto i zobacz co da się za to kupić. Ja osobiście diesli nie lubię i takiego za 15k to tym bardziej bym się bał kupić. Lepsza jakaś benzyna i ewentualnie samemu założyć sobie gaz. Może jakieś e46, a4 lub mazda 6, honda acord . toyota avensis ale to trzymające cenę modele. Chyba, że coś tańszego jak Vectra czy Omega, Mondeo 

Chyba, że chciałbyś przesiąść się na Passata. Ewentualnie Laguna lub C5 

Edytowane przez Szwagier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kombi do 15 tysięcy i tu jest problem.
Musisz zawęzić zakres poszukiwań auta, bo lista może być kosmicznie długa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, zawężam poszukiwania. Nie potrzebuję jakiejś mega wypasionej fury, bo wiem, że to tylko 15 tysięcy, ale fajnie byłoby, żeby auto miało nie więcej niż 15 lat. Po drugie, rozważałem kilka marek, które po prostu mi się podobają: saab (9-5 - 2.2 TiD, bo jest raczej bezawaryjny, a sam samochód bajka), mazda (6 I - benzyna 2.0, bo ma łańcuch rozrządu, ale z kolei pali biżej 10l na 100km) i honda (accord - 2.2 i-CTDi 140 KM). Także moje zainteresowania oscylują wokół tych modeli i sporo już o nich poczytałem, ale zawsze dobrze dostać dodatkowe opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Saaby fajne auta nawet o nich pomyślałem ale już nie pisałem. Na dieslach to ja się nie znam, nigdy nie znajdowały się w kręgu moich zainteresowań. Głównie ze względu na kulturę pracy silnika jak i na te wszystkie pompy, pompowtryski, koła dwómasowe itd itp. 10L/100 dla dwu litrowego auta z tamtych lat to norma a i dzisiejsze wolnossące 2.0 pewnie tyle palą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też diesel to raczej drugi wybór po benzynie. Dzięki za wskazówki. Popatrzę co tam ciekawego można kupić i może ogarnę temat do kwietnia zanim skończy mi się ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mazda, Honda - w tym budżecie trzeba bardzo dokładnie oglądnąć auto żeby nie kupić spróchniałego szrotu. Rdza ta marki bierze okrutnie. Może Renault Scenic lub Citroen C4 Picasso ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem (jeszcze do niedawna ) Volvo xc70 2.0l benzyna, chwaliłem sobie bardzo, do czasu aż moja dziewvzyna nie postanowiła wymusić nim pierwszeństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.03.2017 o 08:30, Poro napisał:

Wybrałeś coś ?

Tak, zdecydowałem się na Hondę Accord 2.0 VTEC (155 KM). Nie było to 15 tysięcy, a trochę więcej, ale nie żałuję. Fura śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka sobie stała na parkingu, więc wziąłem ;) Powiem tak, do dej pory jeździłem tym swoim dieslem, co miał 100 koni pod maską, więc przesiadka na benzyniaka z 155 końmi, mimo, że samochód większy, to jest skok! Dobrze trzyma się drogi, a przy wyprzedzaniu nie trzeba nawet mocno wciskać pedału, żeby odejść. No, ale szukałem też wozu przestronnego i ten bagażnik rozwala system. Wózek i inne szpargały mieszczą się spokojnie, więc swój cel osiągnąłem :D

ha.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi