PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Telak

Inwestowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie inwestujecie swoje oszczędności, skarpeta, lokata, fundusze inwestycyjne, a może coś innego? Jaki zysk procentowo udało się wam osiągnąć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam zwyczajnej lokaty. Gdybym jednak dysponował dużą gotówką zająłbym się rynkiem nieruchomości. W szczególności licytacje komornicze. Bardzo łatwo można, kupić dobrą nieruchomość położoną w chodliwym miejscu, jednak trzeba bardzo uważać przy takich licytacjach. O zapisach, bo czasami są problemy z obecnymi lokatorami. 

Taką nieruchomość przy niskim wkładzie można sprzedać z docelowym zyskiem 10% co jak dla mnie jest idealną inwestycją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Marcin91 a jsk z oprocentowaniem? Jakies ludzkie chociaz? Bo ja do tej pory tylko raz dobrze zainwestowalem w zycii i to sie akurat nie powtorzy wiec zastanawialem sie czy lokaty sie oplacaja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Dzieki za odp ale to chyba nie dla mnie w takim razie ;). Na zwyklej oszczednosciowce widzialem 1.5%. Podatek zzera ok 0.5%

Ogolnje jak patrzylem jakos rok temu to lokaty mialy sie kijowo. I chyba nic siw od tego czasu nie zmienilo..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są takie procenty, ale co zarobisz jak to miesięczna czy dwumiesięczna lokata. Moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo przeważnie kwota mocno limitowana. 

Lepiej właśnie zainteresować się serwisami takimi o jakim wspomniałem. Sam co raz bardziej zastanawiam się nad taką inwestycją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja w sumie też bitcoinem się zainteresowałem wcześnie. Gdy kopanie nie było wymagające czyli jakieś 6 lat temu. Wystarczyło mieć dobrą kartę graficzną i można było działać. Niestety ja bije się w pierś bo mój portfel przepadł, a miałem tam kilka bitcoinow. No niestety tak to już bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie tylko wydobycie kryptowalut. Pewne, ale przede wszystkim rozwojowe, ten rynek będzie cały czas szedł do przodu. No i zazwyczaj nie trzeba od razu wplacac wielkich kwot, mozna zaczac od kilkunastu czy kilkudziesięciu dolarów. ;))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto zainwestował w sierpniu w niektóre kryptowaluty dziś może cieszyć się zyskiem prawie 2krotnym i to w ledwo 3 miesiące. Sam coraz powazniej myślę nad inwestycją w kryptowaluty ale poczekam aż bańka spekulacyjna bitcoina spadnie bo nie wiadomo jak inne waluty na to zareagują. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia Tue Nov 28 2017 o 19:43, Marcin91 napisał:

Kto zainwestował w sierpniu w niektóre kryptowaluty dziś może cieszyć się zyskiem prawie 2krotnym i to w ledwo 3 miesiące. 

A kto zainwestował zaraz po tym jak to napisałeś to może się 'cieszyć' stratą blisko 20% i to w dwa dni😀, a tak na poważnie to Bitcoin dla mnie to jak gra na giełdzie albo zyskasz albo stracisz z dodatkowym ryzykiem że portfel ci ktoś podprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Telak bo w bitcoinie wygrali ci którzy sie nim interesowali lata temu ;). Ja wtedy zainwestowałem kasę w to jako w nowinkę z założeniem: pewnie i tak się nie zwróci ;-).

W tej chwili bym w kryptowalutę nie inwestował.

Natomiast co do podkradania portfela. Mam zylion procent więcej szans że mi ktoś podprowadzi zbliżeniową kartę debetową i ponabija transakcji niż że stracę bitcoiny. Poczytaj trochę o zabezpieczeniach w portfelach bitcoina.

@Marcin91 kryptowaluty będą zyskiwać na popularności bo nie ma ich jeszcze w ustawodawstwie ;). Ciekaw jestem czy kiedyś rządy wprowadzą zakaz kryptowalut. Bo generalnie dają one w cholere wolności...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi