PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Telak

Inwestowanie

10 postów w tym temacie

Gdzie inwestujecie swoje oszczędności, skarpeta, lokata, fundusze inwestycyjne, a może coś innego? Jaki zysk procentowo udało się wam osiągnąć? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam zwyczajnej lokaty. Gdybym jednak dysponował dużą gotówką zająłbym się rynkiem nieruchomości. W szczególności licytacje komornicze. Bardzo łatwo można, kupić dobrą nieruchomość położoną w chodliwym miejscu, jednak trzeba bardzo uważać przy takich licytacjach. O zapisach, bo czasami są problemy z obecnymi lokatorami. 

Taką nieruchomość przy niskim wkładzie można sprzedać z docelowym zyskiem 10% co jak dla mnie jest idealną inwestycją. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Marcin91 a jsk z oprocentowaniem? Jakies ludzkie chociaz? Bo ja do tej pory tylko raz dobrze zainwestowalem w zycii i to sie akurat nie powtorzy wiec zastanawialem sie czy lokaty sie oplacaja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konto ISA, 0,50%, jedyna zaleta to taka że nie płace za to ani grosza podatku.  Mam dostęp do pieniędzy w każdym momencie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za odp ale to chyba nie dla mnie w takim razie ;). Na zwyklej oszczednosciowce widzialem 1.5%. Podatek zzera ok 0.5%

Ogolnje jak patrzylem jakos rok temu to lokaty mialy sie kijowo. I chyba nic siw od tego czasu nie zmienilo..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, nie warto. 

Można zainteresować się czymś takim jak zopa.com. Serwis o ugruntowanej opinii. Procent 3.9 lub 6.1. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Marcin91 zerkne sobie. Dzieki!

Nie wiem czy ja mam zwidy czy jeszcze kilka lat temu w bankacb byly lokaty na 3-4%.. ale moze mi sie zdawalo tylko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są takie procenty, ale co zarobisz jak to miesięczna czy dwumiesięczna lokata. Moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo przeważnie kwota mocno limitowana. 

Lepiej właśnie zainteresować się serwisami takimi o jakim wspomniałem. Sam co raz bardziej zastanawiam się nad taką inwestycją. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja w sumie też bitcoinem się zainteresowałem wcześnie. Gdy kopanie nie było wymagające czyli jakieś 6 lat temu. Wystarczyło mieć dobrą kartę graficzną i można było działać. Niestety ja bije się w pierś bo mój portfel przepadł, a miałem tam kilka bitcoinow. No niestety tak to już bywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach