PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

zmaksik

Finansowanie ślubu i wesela

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądało finansowanie ślubu i wesela u Was? Z tego co się orientuję i czytam to jest trochę kwestii o których trzeba pamiętać i dużo zależy od tego, czy rodzice wspierają finansowo czy nie. Opłacenie całego przedsięwzięcia z własnych oszczędności to raczej coś na co mogą sobie pozwolić nieliczni. Z drugiej strony jak rodzice się dorzucają, to może się to skończyć tym, że będą chcieli we wszystkim brać udział, a przecież to ma być impreza pary młodej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oszczędzaliśmy kilka lat, część pieniędzy pożyczyliścmy - oddaliśmy po weselu z prezentów. Od rodziców nie wyobrażałam sobie wymagania dołożenia się do imprezy, bo to przecież moje wesele, a nie ich. Ale oczywiście dostaliśmy jakieś wsparcie finansowe (kupno sukienki chyba i kilka tys. prezentu). Jednak była to ich wolna wola, a nie żadne odgórne ustalenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy mieszkasz na wsi, czy w mieście ale zasada powinna być taka sama. Jeśli masz w porządku rodziców, to zamiast się wtrącać dadzą wam i wsparcie oraz możliwość wyboru wielu rzeczy. Jeśli problem zacząłby na prawdę istnieć w rzeczywistości (zamiast tylko w twojej głowie), to wtedy można by przedyskutować inne opcje. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie wiem, moja koleżanka sama sobie finansuje wesele - z narzeczonym po połowie. Nie biorą pieniędzy od rodziców, bo nagle się pojawiło, ze tą czy tamtą ciotkę trzeba zaprosić. I jeszcze kolegów z pracy ojca! Dlatego postanowili sami wyłożyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opcji jest na prawdę wiele.

Nie macie kasy, a chcecie ślub? No problem. Bierzecie świadków idziecie do księdza i macie. Bez tych wszystkich dupereli. Jeśli chodzi o sam fakt.

Jeśli natomiast ma być bajecznie jak w disneylandzie, to trzeba by wziąć kredyt (nie polecam).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każde wesele jest inne i go wyprawia tak jak go stać. Ja planuję skromne, ale ładne. Mam już zamówioną małą salę, dj, został mi fotograf- ponieważ nie chcemy kamerzysty. Kuzynka mi poleciła stronę  spam planuję zapoznać się  z nią, ponieważ jest tam naprawdę dużo ofert związanych z fotografią ślubną. Będę mogła porównać je między sobą i zapoznać się z cennikiem oraz wykonaniami danej firmy. Jak dla mnie jest to naprawdę super opcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta