PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Szary078

Trening domowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Chciałbym się w końcu wziąć nieco za siebie. Mam 18 lat i jedyne czasy kiedy ćwiczyłem to różnego rodzaju jednostkowe ćwiczenia na rozgrzewkę, kiedy chodzę na treningi (gram w piłkę nożną). Jakieś pół roku temu próbowałem już ćwiczyć nieco siłowo (brzuszki, pompki, drążek) niestety po tygodniu opadłem z sił.  Większości chłopaków w moim wieku marzy się mieć dobrą posturę i być chociaż nieco dobrze zbudowanym i tutaj do was pytania.
Posiadam w domu drążek jednak moja siła jest na tyle ograniczona, że daję radę na max 10 powtórzeń, chwila odpoczynku i stać mnie na 5-8 powtórzeń. 
Jak się zabrać do takiego treningu domowego, jak ćwiczyć, co ćwiczyć, aby poprawić swój wygląd ciała oraz wzmocnić siłę mięśni i być w stanie zrobić po te 20-30 podciągnięć?

Edytowane przez Szary078

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz coś podobnego bo nie na podciąganie ale na pompki. Tę samą zasadę możesz zastosować do podciągania. Gwarantuję ci, że po kilku miesiącach będziesz mógł zrobić około 100 podciągnięć albo pompek bez większych trudności.

http://www.100pompek.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trening z gumami. Pomagają w podciąganiu, przy pompkach masz ciężej, poza tym można nimi robić prawie wszystkie partie mięśni koszt ok 50 zł. Nieduży wydatek a można fajnie urozmaicić sobie trening.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 14.04.2017 o 21:09, ojapitole napisał:

Tutaj masz coś podobnego bo nie na podciąganie ale na pompki. Tę samą zasadę możesz zastosować do podciągania. Gwarantuję ci, że po kilku miesiącach będziesz mógł zrobić około 100 podciągnięć albo pompek bez większych trudności.

http://www.100pompek.pl/

Dzięki, od dzisiaj zaczynam właśnie ten cykl, tylko powiedz mi jeszcze jedną rzecz.  Czy mogę równocześnie wykonywać cykl 100 pompek oraz 50 podciągnięć? Czy wybrać jedno z dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są inne partie mięśni ale na wszelki wypadek wybierz tylko podciągnięcia aby nie nadwyrężyć sobie innych mięśni ramion. Za to możesz ćwiczyć np. nogi albo brzuch według tego samego cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem wczoraj od pompek. Czytałem niby na tamtej stronie, że można te dwa treningi łączyć (pompki - pociągnięcia) jednak będzie ciężej, bo będzie pracować się bardziej intensywnie i mniej czasu na regenerację, tylko pytanie też jak to łączyć?  Kolega, który uprawia kalistenikę mówi, że jeżeli by to łączyć to w ciągu jednego dnia robić jedno i drigie, natomiast na forum polecają przykładowo jednego dnia pompki, a drugiego podciągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za polecenie stronki ;)

Dwa dni temu zaliczyłem pierwszy swój cykl i muszę powiedzieć, że trochę już czuję niewielkie postępy. Kiedyś nie bylem w stanie zrobić praktycznie w ogóle dobrej pompki, a dzisiaj jakoś sobie radzę z dziennymi wymaganiami cyklowymi ;p  

Dzisiaj wybieram się z przyjacielem na workout zobaczyć, czy dam radę tam coś osiągnąć  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi