PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Quebeck1

Jakie jedzenie zabieracie ze soba do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie macie lodówki w robocie? Sprawa wyglada tak, że mam mikrofalę tak wiec nie ma problemu aby sobie coś odgrzać. Ale nie mam lodówki. Chętnie bym sobie coś dzień wcześniej przygotował w domu ale nie mam pewności czy po kilu godzinach w robocie bez lodówki to bedzie świeże. Może jeszcze zimą ale teraz kiedy dni robia się coraz cieplejsze to wole nie ryzykować.

Na kanapkach cięzko jest wyżyć. A nie będę wiecznie kupował sobie fast foodów zamawianych do roboty. Bo jednak brzuszek rośnie :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w pracy często jeździsz samochodem to przydałaby ci się lodówka samochodowa, którą można podłączyć do gniazda zapalniczki. W zestawie zwykle jest dołączony adapter aby móc podłączyć do gniazdka 230V, np coś takiego: https://www.sklep-presto.pl/product-pol-31572-Lodowka-turystyczna-elektryczna-Smart-Cooler-12V-25L-Campingaz.html

W pracy mógłbyś z tego korzystać i brać do samochodu jakbyś gdzieś jechał np. na wakacje, czy piknik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kanapki do pracy są ok, obiadek w domu. Teraz jeszcze nie jest tak ciepło więc myślę, że kanapki można jeszcze zabrać. Może do tego jakaś zupka w termos. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Quebeck1 napisał:

Na kanapkach cięzko jest wyżyć. A nie będę wiecznie kupował sobie fast foodów zamawianych do roboty. Bo jednak brzuszek rośnie :P 

Noooo, zależy jakie to kanapki! I jaki fast food...

Jeśli jest już cieplej, a nie masz lodówki w robocie, to na pewno nie rób kanapek z kiełbasą, jajkami na twardo, bo pewne jest, że kanapki dość prędko zaczną żyć własnym życiem.

Kanapka na ciepłe dni może np. zawierać żółty, twardszy ser. Do tego sałata i kiszony ogórek. Na pewno nie zepsuje Ci się w kanapce przyzwoity pasztet (który w sklepie także nie leżakuje w lodówce, bo nie musi). Taką kanapke można pomalować musztardą, ketchupem, dodać jakieś zioła, np. oregano, albo świeży koperek.

W sumie nawet kanapki z wędliną nie zepsują się do czasu przerwy, o ile nie będziesz ich trzymał obok jakiegoś źródła ciepła.

A fast-food wcale nie musi być mega kaloryczny. Weźmy taki kebab - co tam jest kalorycznego? Mięso, z którego wytopił się już cały tłuszcz, kapusta pekińska, a może świeży ogórek albo szalotka...?

Nie wiem jak od tego mógłby Ci urosnąć "bandzior".

Edytowane przez DoggyStar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze przygotowuje sobie dzień wcześniej makaron/kaszę z warzywami, kurczakiem (tym co mam w lodówce); naleśniki ze szpinakiem; placki z owocami czy sałatki na bazie kuskusu i fety. Bez lodówki da radę wytrzymać cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może kup sobie taki wkład do torby termicznej.

Ja jestem ciągle w drodze często po 12-15 godzin latem mam właśnie taką torbę termiczną z wkładem na noc wkładam ten wkład do zamrażarki rano kiedy wyjeżdżam wkładam do torby-kanapki są świeże kilka godzin nic nie schnie nie spływa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej kanapeczki jak pisali wyzej ale ja rownież jestem fanem ryzu i kurczaka z wazywami(albo innych tego typu polaczeń z tym daniem mozna szalec naprawde!) jak nie polozysz na sloncu to tez jest to spokojnie w stanie Ci wytrzymać jak rownież dość czesto do pracy zabieram ze soba owoce, smacznie wszamac sobie przed lub po kanapkach soczyste jabłko kiwi albo cos innego :) hmmm kiedys bralem ze soba takie premium kanapki  pasztet ser szynka jajko pomidor ogorek majonez sol pieprz sa pyszne ale nie na lato :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ponieważ uprawiam sporo sportu i ciągnę na suplach, to trzymam się dość mocno dietki, przez co do pracy zawsze biorę sobie własnoręcznie gotowane obiady :) Trochę to z jednej strony upierdliwe, z drugiej strony jednak wychodzi zdrowiej i taniej, niż kupowanie czegoś na mieście lub głodzenie się, by przyjść wieczorem do domu i opchać się jak prosię xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzadko kiedy mam czas jeść w pracy, jak wiem, że będę chwilę to robię jakieś kanapki plus tymbark do popicia, zestaw najlepszy, z jakimiś wymyślnymi sałatkami czy czymś podobnym nie mam czasu się bawić, a jak mam długą przerwę do idę gdzieś na obiad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi