PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

hark

Wynajem samochodu na co zwracać uwagę

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytać umowę, sprawdzić stan paliwa, ogumienia, płynu do spryskiwaczy, świateł, kierunkowskazów oraz ogólnie obejść samochód naokoło i sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń. Warto też zrobić jazdę próbną z wynajmującym choćby naokoło placu aby zobaczyć jak pracuje silnik, skrzynia biegów i hamulce zanim wyjedziemy na ulicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję też porobić fotki ewentualnych uszkodzeń, które już są w aucie i wybierać opcje z pełnym ubezpieczeniem. Wiele wypożyczalni ma mnóstwo wykluczeń i później można się zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no bez przesady. Oglądasz samochód razem pracownikiem firmy i on na protokole zaznacza gdzie są jakieś rysy i jakieś tam uszkodzenia i to samo przy zdawaniu auta. Ale to nie jest Dziki Zachód żeby ktoś Cię od razu chciał wp********ć na minę i naciągać na Bóg wie jakie koszty. Chociaż może rzeczywiście lepiej wynajmować od jakiejś większej, znanej firmy niż od "krzaka" który ma 2 auta na krzyż ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wrażenie że to jest jednak dziki zachód i każdy myśli jak wycisnąć od drugiego kilka złotych więcej. Nie wiem gdzie Ty żyjesz ale chyba nie w Polsce. Chyba jedynie największe firmy zachowują się w porządku wobec klienta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożyczyłem 4 razy z różnych firm poza tym co opisane to przeważnie dostajesz auto zatankowane do pełna i takie masz oddać. Rzecz w tym że gość który podstawia doskonale wie jak nalać do "F" ale nie pod sam korek. I ty później tankując pod korek jesteś parę litrów w plecy czasami wychodziło mi nawet około 8. Więc warto odrazu pojechać i do tankować pod korek i zobaczyć ile możesz jeszcze do 'F' wyjeździć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze wole wynajmować z małej firmy. W gdańsku jest taka firma, z którą zawsze można się dogadać. Uczciwa, bezproblemowa, nigdy nie robili problemów. Gdy oddawałem auto brudne, to zostawiałem w samochodzie kilka złotych na myjnie i nigdy nie było problemu. Ba. Nawet kiedyś nie zdążyłem nalać baku do pełna to napisałem sms, że zostawię kasę. Nigdy nie było problemu. Flota może nie najnowsza, ale wszystko w pełni sprawne. Taką obsługę się ceni, a nie jak w sieciówkach. Traktują Cię jak przedmiot do wyzysku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prócz tego ,co wspomnieli koledzy powyżej najbardziej skupiam się na ewentualnych uszkodzeniach. Kiedyś nie przyjrzałem się zbytnio, czy auto jest ok z wierzchu i nie miałem jak udowodnić, że powstała rysa na drzwiach pasażera nie jest moją zasługą. Ogólnie, z autami z wypożyczalni jest ten problem, że bierze sie tak naprawdę trochę kota w worku, szczególnie, jeśli korzysta człowiek z małych wypożyczalni, a nie sieciówkek, które jednak gwarantują pewną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi