PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Marcin91

Zamach w Manchesterze

Rekomendowane odpowiedzi

@Marcin91 troche pojezdzilem i pomieszkalem w europie zachodniej. Lepiej nie bedzie. Obracalem sie tez wsrod tzw mniejszosci w niemczech i uk. Pozostalo nam dbac zeby u nas sie to nie powtorzylo.

A tej dwojki polakow zal jak cholera. Tak jak pozostalych ofiar...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 chcialbym zeby to bylo takie proste jak mowisz. Ja oczywiscie popieram zatrzymanie fali migracji. Ale nie w tym rzecz. Poznslem troche ze tak powiem innych kolorytowo i mowili 7-8 lat temu to co teraz sie powoli zauwaza. Problem jest ogromny.  Z asymilsacja. Radykalizacja. Tego najczesciej nie roboa "swiezaki") z lat 2015-2016. To robia ludzie posiadajacy europejskie obywatelstwa.  Imigranci w 2-3 pokoleniu. I to jest ogromny problem. Oczywiscie nowi tez robia jazdy ale zobacz procentowo ile... 

Ja nie wierze ze proces mieszania sie jestesmy w stanie powstrzymac. Ale mozemy go spowolnic. Mozemy pozbyc sie polit.poprawnosci. gdyby politycy cofneli tak bogate wszelakie zasilki to wielu imigrantow musialoby ponsc do pracy. Czyli chcac nie chcac sie integrowac.

Ja to ogolnie jestem za asymilacja. Zeby jak sie gdzies jedzie nie tworzyc getta. Czy to arabskiego czy huinduskiego czy polskiego (np w uk). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już jakiś czas temu zacząłem... "żartować" (chociaż trudno żartować w takich okolicznościach), że niedługo prognoza pogody będzie wyglądać tak: "dziś na Europą umiarkowane zachmurzenie, miejscami możliwy przelotny deszcz oraz wybuchy". W pewnym sensie już oswoiliśmy się z tym. Kolejny dzień, kolejny zamach. Kto wie, może rzeczywiście po oprócz prognozy pogody w TV wprowadzą niedługo "prognozę zagrożenia terrorystycznego"... Ja osobiście dzielę opinię że nie chcę żadnych imigrantów z bliskiego wschodu w moim kraju i tyle, dziwi mnie postawa całego liberalnego zachodu, który na wszystkie takie sytuacje reaguje w sposób "och, nie będziemy się bać, jednoczmy się bardziej, rysujmy kredkami na chodnikach serca i kwiaty, podświetlajmy wieżę Eiffla...". Czasem się zastanawiam co ci ludzie mają w mózgach, przepraszam że obrażam wszystkich zwolenników integracji z islamskimi imigrantami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jelonek. Masz racje. Ludzie myślą, że zmiana profilówki na FB, czy wspólne malowanie w czymś pomoże. Kiedyś coś nie pasowało to się wychodziło na ulice. 

Przeglądałem zachodnie media. Facebook angielskich polityków sceptycznych UE. Furorę robi tam film z wystąpienia Beaty Szydło. Angole porównują naszą premier do Margaret Thatcher, mówiąc że to jedyna polityk z jajami. Tutaj fragment z wystąpienia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 jestem przeciwko przyjmowania arabow do nas ale to co zrobila szydlo to jedno wielkie zaslonsko dymne... w wielu kwestiach robia burdel, w wielu porzadek ale jak maja jakas aferke to zawsze mkzna strzelic przemowienie o imigrantach.. zalosne..

Ciekawe co by ci z zachkdu tak zafascynowani jej przemowieniem powiedzieli jakby skumali co sie w kwestii aborcji, tabletek "po", intronizacji postaci religijnej itp odpieprza ;). 

@jelonek pyyalem wielokrotnie o to rdzennych w uk i de. Oni juz inaczej nie umieja. Od urodzrnia im sie to wmawia. Ze muslim moze ich lac w szkole a oni maja siedziec cicho. Jak nie to ich starzy mieli przewalone. Np ostracyzm spoleczny. To tak jak w PL nie powinno sie mowic zle o JPII. Tylko jeszcze dalej jest to posuniete.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ojapitole toz podkreslilem ze to dalej posuniete. Ale tsk czy owak sprobuj glosno w polsce mowic o pewnych sprawach a bedzie oburzenie i bol du*y. A w krajach zachodnich masz to x 1000. I tyle. To nie chodzi o to ze sa glupsi. Oni sa tak odprzedszkola trzymani za mordki. To troche tak jak powiedzenie czegokolwiek o zydach moze skutkowac przylepeniem ci (przez idiotow ktorych mozgi poszatkowala poprawnosc polityczna) latki antysemitym tylko tak to posunieto do lvl hardcore.. 

Poza tym dalej niewielu ludzi (procentowo niewielu) nie wie jak to dziala. Pokojowo dopoki muzumlanie nie osiagaja ok 3% populacji danego kraju. Ok 5% zaczynaja sie akty terroru. A potsm to juz z gorki.

I najgorsze ze kazdy widzi jedno rozwiazsnie: odsylanie i budowanie murow. To trzeba bylo robic 40 lat temu. Teraz to jak stawianie parawanu zamiast walu przeciwpowodziowego. Znowu przygotowujemy sie do nowej wojny strategia z poprzedniej..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Krovitz napisał:

@Marcin91 jestem przeciwko przyjmowania arabow do nas ale to co zrobila szydlo to jedno wielkie zaslonsko dymne... w wielu kwestiach robia burdel, w wielu porzadek ale jak maja jakas aferke to zawsze mkzna strzelic przemowienie o imigrantach.. zalosne..

Ciekawe co by ci z zachkdu tak zafascynowani jej przemowieniem powiedzieli jakby skumali co sie w kwestii aborcji, tabletek "po", intronizacji postaci religijnej itp odpieprza ;). 

@jelonek pyyalem wielokrotnie o to rdzennych w uk i de. Oni juz inaczej nie umieja. Od urodzrnia im sie to wmawia. Ze muslim moze ich lac w szkole a oni maja siedziec cicho. Jak nie to ich starzy mieli przewalone. Np ostracyzm spoleczny. To tak jak w PL nie powinno sie mowic zle o JPII. Tylko jeszcze dalej jest to posuniete.

Właśnie wiele zawdzięczamy, że jesteśmy państwem katolickim i tradycjami. To dlatego jesteśmy traktowani jako kraj bezpieczny, nie godzący się na imigrantów. Co do kwestii aborcji to nie człowiek powinien decydować o czyimś życiu. Dla mnie jest to kwestia oczywista. Jasne, w przypadku zagrożenia życia matki to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Nie wiem czy uczestniczysz w manifestacjach czy marszach. Ja stale bywam na Marszu Niepodległości. Od czasu zmiany władzy marsz jest spokojny, policja nie pałuje za udział. A w latach poprzednich? Kordony policji z bronią gładkolufową atakowały nas zwykłych ludzi chcących wyrazić co myśli o władzy. Policja w cywilu katująca przypadkowe osoby. Popatrz filmików jest wiele. Czy chociażby sytuacje na placu Zbawiciela. 

Angole chcą być tak poprawni politycznie, że informacje o narodowości zamachowca podali... amerykanie. Przecież to jest kpina. Gdyby to zrobił Polak czy rusek, od razu w mediach by trąbili kto to zrobił. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 ja mam inne zdanie ale oczywiscie nie mam problemu z zaakceptowaniem ze ktos mysli inaczej ;). Moje jest takie ze kazdych fanatykow nalezy zwalczac. I tych islamskich i tych katolickich i jacy tam istnieja. Z fanstycznymi feminazistkamj na czele ;). Tylko z tego powodu ze islamscy powoduja najwieksze zagrozenie dla zycia to sa pierwsi na liscie mojej. Ale zaraz za nimi sa katotalibowie ( nie mylic z katolikami). Wierze ze wiekszosc ludzi jest normalna po prostu wariatow widac i tyle.

Ja bym naszego bezpieczenstwa nie laczyl z katolicyzmem. Popatrz na czechy. Podobny poziom bezpieczenstwa a sa krajem mocno laickim. Tu bardziej kwestia bycia krajem z bloku wschodniego. Za malo benefitow i tyle. 

Podajesz przyklad marszu.. ja akurat marszy sie wystrzegam. A co do policji... moze mniej paluja na marszach. Ale to za pis mamy problem igora s. itp. Poza tym jestem za otwartym patriotyzmem ale niektore akcje onr powinno sie jednak ukrocic. Ale z drugiej strony cieszy mnie ze wreszcie da sie pokazsc fajny marsz niepodleglosci.

Chcialbym cholernie bardzo aby znalezc gdzies zloty srodek pomiedzy poprawnoscia polityczba polsczona z islamofilia a wlasnie katotalibanem. W koncu kazdy z nas chce zyc normalnie. A nie wsrod wiecznych zakazow i nakazow..

Chcialbym podkreslic ze to tylko moje zdanie i wiem ze to tematy dosc koontrowersyjne wiec nie chcialbym zeby ktos poczul sie dotkniety. To co tu pisze to na podstawie moich doswiadczen. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszyscy widzą, że Europa idzie w złym kierunku.. Polsce nie są potrzebni imigranci (często nieroby) Według mnie tzw. ciapaci mieliby ciężko na ulicy zaczepiając jakąś dziewczynę polska . Tu nie ma socjala to co by robili  . Jakąś tam klientka w TVN mówi, że ok byłoby przyjąć np 7000 (1 terrorysta) poświęcając 10 Polaków a ratując 6999 imigrantów 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chlopaki powiem wam ze naprawde macie racje. Ale widzialem w pl juz zaczepiane laski. W wawie i gdansku podobno ich nie brakuje. W sensie karmelowych ksiazat. Mnie martwi tylko ze np to dzisiejsze zdarzenie z wawy z kwasem da lewakom argumrnt ze nie tylko muslimy kwasem leja. Po co podgrzewac taka agresje :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta