PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

motylek79

Przerejestrowanie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomóżcie,

w końcu dorobiłam się moje pierwszego samochodu-lepiej późno niż wcale

Byłam dzisiaj przerejestrować samochód,tam "przemiłe" panie od rana mi ciśnienie podniosły ale wychodząc zamiast grzecznego dowiedzenia powiedziałam pani-żeby jutro nie zapomniała wstać prawą nogą z łóżka to na pewno będzie się lepiej jutro wszystkim pracowało-aż ludzie się zaczęli śmiać.

Ponieważ owa pani była bardzo mało rozmówna nie wiem czy wszystko dobrze załatwiłam-dostałam pozwolenie czasowe i tą nalepkę na szybę,czy powinna mi oddać kartę pojazdu czy dostanę nową? czy może jeszcze coś powinnam tam otrzymać albo otrzymam w późniejszym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta jak kojarzę to jak dostanie już stały dowód ale najlepiej było zadzwonić do wydziału komunikacji to wszystko wyjaśnią. Ale nie sądzę, żeby ją zatrzymała jakby nie musiała.

Widzę dziś dominują tematy motoryzacyjne to ja  dopiszę coś do swojego wcześniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@motylek79 jeśli dostałaś pozwolenie czasowe to musisz poczekać na dowód docelowy, co jest oczywistością. Kartę pewnie odda Ci urząd jak dokona zapisu w nim o Tobie - ja rejestrowałem zza granicy więc dostałem kartę przy odbiorze docelowego dowodu... więc pewnie tak samo będzie. Odbierzesz stały dowód i kartę. Teraz poczekaj chwilę, mi przysłali sms'a że dowód już na mnie czeka i pojechałem po odbiór. Tą naklejkę możesz już naklejać, a raczej musisz. Nie zmienią Ci już blach, chyba, że znajdą jakąś dziurę w całym jednak jak masz blachy to najważniejsze za Tobą. Więc teraz cierpliwości i już masz z górki. Ach! I pamiętaj, że przy odbiorze stałego dowodu pani poprosi Ciebie o dowód ubezpieczenia OC - aktualny. Bez tego nie dostaniesz dowodu :) 

Edytowane przez simplex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No naklejki trzeba od razu nakleić. Jak blachy stare to koniecznie musisz zerwać te stare co nie jest wcale takie łatwe. No, ale te naklejki to taki głupi wymysł. W UK auto ma stałe blachy przypisane do samochodu bez żadnych zbędnych i głupich naklejek. Ja dostałem mandat kiedyś za brak naklejki na szybie, którą defacto wymieniłem. Niestety urząd nie jest czynny 24h. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi