PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

dozx

Czyrak/kaszak w miejscu intymnym

3 posty w tym temacie

Witam, z góry mówię że jeśli jest to niewłaściwy temat, czy coś w tym rodzaju, to bardzo przepraszam.

Od kilku dni pojawiło mi się niedaleko miejsca intymnego (mniej więcej w miejscu oznaczonym czerwoną kropką: http://i.imgur.com/NNbTVGi.jpg ) coś w rodzaju bąbla albo małego guza. Jest to uciążliwe, bo dosyć boli, nawet przy wstawaniu, siadaniu, jeździe na rowerze, czy nawet jeśli spodnie otrą delikatnie to miejsce. Nawet przy leżeniu w piżamie da się to odczuć.
Dzisiaj na dodatek ten "guzek" zaczął pobolewać w różnych momentach, zazwyczaj niedługo po sobie. Tak jakby przez kilka sekund szczypie, boli nieco mocniej, i później przestaje. I to w takich kilku "seriach", co parę minut, później jest przerwa.
W przeszłości (~ 2 lata temu) miałem coś podobnego, coś w stylu kaszaka, czy może czyraka, ale  z tego co pamiętam to nie bolało to tak mocno, albo nawet w ogóle, i było generalnie mniejsze. Od kilku miesięcy co jakiś czas (średnio raz, dwa razy w miesiącu) zacząłem zauważać zazwyczaj jeden taki "bąbel", pojawiający się w mniej więcej tym samym miejscu, który jednak był mniejszy niż to co mam obecnie, i nie bolał.
Co to może być? Czy jest to kolejny czyrak/kaszak? Jak się przed tym mogę zabezpieczyć?

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jakiś żart ? A skąd my mamy wiedzieć co to jest wróżki ? Poza tym to nie forum medyczne. Sądziłem, że wrzucasz real foto. Jak to jakiś pryszcz, wrzód czy inny czyrak to utnij czy przetnij i wyciśnij i niech się goi. A jak się boisz lub nie wiesz zupełnie co to to idź do lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam się na czyrakach ale raz miałem tłuszczaka a raz włokniaka. Oba wyciał chirurg. Żaden nie bolał (pod warunkiem że tego nie ruszałem). Najpierw idź do dermatologa po skierowanie do chirurga. Możesz iść prywatnie jeśli ci się spieszy. Później do chirurga na wycięcie. Plus jest taki, że oni każdą wyciętą rzecz wysyłają do laboratorium pod kątem weryfikacji nowotworów. Wyniki do 5 dni.

Na szczęście obie zmiany nie były nowotworami oraz żadnej nie miałem w miejscu intymnym ponieważ po wycięciu przez tydzień nie można myć tego miejsca aby nie wdało się zakażenie. Chodzisz tylko na zmianę opatrunku i na koniec zdjęcie szwów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach