PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przeczytałam wszystkie tomy, ale z czystej ciekawości i w sumie racja @Krovitz można to uznać za streszczenie ;) Ale i tak mówcie co chcecie, ja potem starałam się obejrzec film - współlokatorka była na tym w kinie i się zachwycała, więc doszłam do wniosku, że okej, ja też obejrzę. Obejrzałam, z dwoma drzemkami w trakcie, już książka była lepsza, chociaż scen seksu nikt nie pomijał :P Co by nie było szablonowego i nudnego, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Tiril aktualnie czytam GoT wiec  grey musi zaczekac. Stad streszczenie :D.

Co do filmu to nie ogladalem. Slyszalem tylko opinie znanych mi pan ze sredni w kierunku kiepskiego ze wzgledu na glownycj aktorow. Jedna kumpela mowila ze jakby dali tam aktora grajacego thora to by kupila z 5 biletow a tak to lipa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fakt - w sumie cała ta historia... Ogólnie nie polecam, książka jest bardzo "lekko" napisana i można po nią sięgnąć dopiero jak już się wszystkie książki świata skończą. Anna jest bardzo nijaką postacią, Christian w książce jest zupełnie inny niż w filmie, na czym film traci. Za GoT też się mam zamiar zabrać, ale trochę się boję, że mi nie podpasuje, mam taką dziwną tendencję, że jak najpierw obejrzę film, a potem zacznę czytać książkę to mi pierwowzór nie pasuje ;) Miałam tak z House of cards, nie mogę przejść przez książkę, utknęłam na pierwszym rozdziale, a serial oglądam z ogromną przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Tiril poki co to ksiazks GoT troche tlumaczy to co serial pomija. Moze sprobuj choc z pierwszym tomem. Najwyzej przerwiesz ;).

Za house of cards mialem sie brac ale po tym co napisalas mam mieszane odczucia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwierz mi, jestem na pierwszym rozdziale i ciągle tylko opisy, kto jest jak ubrany i co czuje. Osobiście nie polecam. Jakim cudem ktoś na podstawie takiej książki stworzył tak świetny serial to nie wiem. Może potem akcja się rozwija - nie wiem, nie potrafię czytać książki z pomijaniem fragmentów, albo całą, albo wcale. Z GoT spróbuję skoro tak mówisz, jak będę w księgarni to kupię pierwszy tom, może akurat, :) chociaż nie wiem jak przeżyję żyjącego Joffreya :P

@UsteczkaDoOczu jeszcze bardziej macho <3

Edytowane przez Tiril

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Krovitz napisał:

@ojapitole nie placisz alimentow na pasierba chyba ze go uznasz.. to sie przysposobienie nazywa.

Sprawdz czasem info zanim podasz dalej ;)

Sprawdziłem i masz rację. Rzeczywiście musisz wpierw przysposobić sobie pasierba/ice aby w przypadku rozwodu płacić alimenty.

Kiedyś oglądałem w tv jakiś program typu sprawa dla reportera i tam był ten temat m.in. poruszany i chyba coś nie zrozumiałem.

18 godzin temu, Krovitz napisał:

Natomiast chyba wyrazilem sie jasno i ostro co sadze o wypowiedzi jakowa. Moim zdaniem na tym forum nie powinno byc miejsca na tak szambiarskie wypowiedzi ale moze inni mysla inaczej.

Kolega Jakov ma 2 tygodniowy "urlop". Mam nadzieję, że zweryfikuje sobie co nieco. A jak nie, to będziemy uczyć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@ojapitole akurat to wiedzialem po kumpel od dnia slubu byl namawiany na przysposobienie przez swoja partnerke, jej rodzine i niejako przez samo dziecko ktore do niego powiedzialo cos w stylu: "bo babcia mi powiedziala ze nie chcesz byc moim tatusiem". I zapytalem go wtedy co sie z tym wiaze bo sie przed tym ogromnie bronil. I wtedy powiedzial m.in o alimentach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi