PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

morela

Kopia bloga?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się, czy jest możliwe, by zrobić kopię bloga? Tak jak robi się kopie niektórych stron, dzięki czemu w przypadku usunięcia, strony szybko mogą wrócić na swoje miejsce. Ja mam bloga na onecie, prowadzę go od dawna, bo od sześciu lat, mam na nim wiele cennych (dla mnie) wpisów i boję się, że pewnego dnia blog zostanie po prostu usunięty przez onet (swoją drogą, czy oni w ogóle mogą usunąć?) albo że coś się stanie i że wszystkie moje wpisy znikną. Byłoby cudownie gdybym raz na jakiś czas mogła taką kopię wykonywać. Orientuje się ktoś, czy w ogóle coś takiego istnieje w przypadku bloga? Jeśli tak, to jak się za to zabrać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie problem polega na tym, że tych wpisów jest naprawdę mnóstwo, bo długo go prowadzę i nie mam czasu, żeby teraz nadrabiać zaległości i powoli kopiować te wszystkie stare wpisy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nikt z was nie pomyślał, żeby robić sobie kopię (chociażby w pliku worda) tekstu z każdego posta zamieszczanego na blogu?

Dla większości ludzi, którzy nie są totalnym kolanem z umiejętności korzystania z komputera / laptopa, robienie kopii zapasowej danych (najlepiej na dysku zewnętrznym) to podstawa.

Bez tego ani rusz.

No co wy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi na pocieszenie zostały rękopisy. Były to też czasy dyskietek (i tyle miejsca na nich! :D ), co prawda szybko poszły w niepamięć. Kiedy w użytek weszły pendrive'y mój blog już nie istniał. A co tam! Czy komuś (poza mną i to na chwilę zresztą) było go żal? Nie :D

Ale dzisiaj są chmury, przenośne dyski itd Nie ma z tym problemu. Natomiast problem autorki potrzebuje jakiegoś szpeca, bo chce to zrobić łatwo, szybko i przyjemnie. Można przeciwdziałać usunięciu treści będąc aktywnym na blogu dając sobie czas na zabezpieczenie treści... kto powiedział, że to będzie łatwe? Może screeny robić? Nie wiem. Albo dokonać selekcji tekstów? Umówmy się... większość tekstów, nawet u największych pisarzy, nadaje się do śmietnika ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedys probowalem pisac bloga ale nie dalem rady dalej po 2-3 postach. Podchodzilem do tematu chyba ze 3 razy ale jakby pies do jeza. To nie moja bajka ale za to lubie poczytac blogi innych.

A co ciekawsze posty sobie wrzucam w postaci linka do pliku albo tekstu do worda i wysylam sam do siebie maila. Mam osobny adres mailowy na tego typu sprawy. Cos jakby w chmurze :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta