PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad doszkoleniem siebie samego (w sumie to taka trochę inwestycja). Szukam opinii na temat kursów programowania front end. Koszt takiego szkolenia to 10 tysięcy złotych. 

Może brał ktoś udział w jakiś bootcampach? Ma opinie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko w szkoleniach certyfikowanych... Głównie Microsoft i inne z zarządzania projektami... Nie wiem, jaki jest program takiego kursu, czego wymagają, jaki czas trwania... Za tą cenę to chyba ze 2 semestry powinny być dosyć intensywnych zajęć. Wg mnie na super-szybkie kursy nie ma się co pchać. Wiedza w pigułce i bez treningu może być jednak zbyt powierzchowna ale się zastrzegam, że na takim bootcampie nie byłem :) 

Na pewno warto coś doinwestować jeśli nie masz motywacji do własnej nauki. Ja bym podpowiedział tylko tyle, aby nie pchać się w programy od podstaw. To trzeba samemu opanować na podstawie dobrej książki a temat zgłębiać w sposób zaawansowany na szkoleniu.

Edytowane przez simplex

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ponad 15 lat doswiadczenia w programowaniu front-end i  back-end i mysle, ze szkoda kasy na kurs. Podstawowe kursy znajdziesz w necie za free. A potem kup dobra ksiazke, siadz na d... i zacznij pisac. Nie da sie nauczyc programowania na wykladzie.  To jest praktyczna umiejetnosc.  Kazdy musi w swoim tempie przygarnosc wiedze, ciezko w grupie skorzystac. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o polskie to tak natomiast po angielsku co chwila coś wychodzi niewiem jak jest z front-end ale dla PHP - bo tym akurat się zajmuję jest całkiem spora ilość eventów gdzie masz 2-3 dniowe wykłady połączone z 1dniowymi warsztatami w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złoty, dotego dochodzą co jakiś czas różne ewenty jednodniowe lub popołudniowe. Generalne  jeśli te 10 k masz wydać z własnej kieszeni to mocno bym się nad tym zastanowił. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 kumpel zainwestował w to ok 20 000 zł. Łącznie półtora roku nauki. Żaluje. Drugi za to siadł o zaczął pisać. Bez książki. Poczytał ogólniki, i zaczął tworzyć. Początek to mi pokazywał jak mu program wypisywał to co mu napisał. Teraz programuje w dużej firmie. A ten pierwszy utknął w firmie zalatwionej przez organizatorów kursu. Mało umie, bo robił zadane ćwiczenia. A nie pisał własne programy. Oczywiście idealnie byłoby połączyć obie metody: kurs i dużo pracy własnej. Musisz dopasować do siebie, jaka forma ci odpowiada. Byleby nie uwierzyć że jakikolwiek kurs cię nauczy programowania. Bo to bzdura.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta