PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad smartfonem...problem w tym, że jeżeli chodzi o technologię jestem typową, stereotypową babą i się kompletnie nie znam, nie wiem nawet na co zwracać uwagę. Może moglibyście mi pomóc? Napiszę orientacyjnie czego szukam.

Co bym chciała: cena do 700 zł (oczywiście szukam używanego telefonu albo mogę sprowadzić skądś żeby było taniej, to nie musi być nówka z salonu), żeby się nie wieszał (nie mam zamiaru go zarzucać aplikacjami, potrzebuję tylko GPS), nieskomplikowany i łatwy w obsłudze + duża pamięć.

Czego być nie musi: nie musi być mega wytrzymały, ja dbam o sprzęt. Nie potrzebuję też ekskluzywnego aparatu. W sumie nie interesuja mnie żadne szmery bajery- ma działać.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja i moi znajomi chwalimy sobie telefony Huawei. Swój męczę już prawie 3 lata (!) i absolutnie nigdy się nie zawiesił ani nie był w naprawie. Kiedy mało korzystam z aplikacji i internetu bateria wciąż wytrzymuje do 3 dni. Mojego modelu nie polecę, bo jest dość stary - to raz i jedyne co mi zaczyna doskwierać to mała ilość pamięci RAM - to dwa, ale nowsze modele (P9, P10) sprawdzają się nieźle wśród moich znajomych. Myślę, że używany spokojnie znajdzie się do 700 zł. Dodatkowym plusem dla mnie jest aparat, jakość zdjęć naprawdę w porządku.

Złe doświadczenia mam za to z LG, miałam 2 modele i psuło się to niemiłosiernie, ale to kilka lat temu, może teraz są lepsze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam Samsunga J5 i mi się akurat dość często zwiesza. Sam sobie włącza co chce. Żyje swoim życiem. Nie ma dużej pojemności. Nawigacja mnie, jak to się po ślomsku godo, ciulo fest. Ale jest wytrzymały. 

Huawei warto spróbować. Stosunek jakości do ceny jest naprawdę w porządku. 

Motorola Google była fajna i tania. I co ja piszę "była". Jest. Strzaskany ekran jak nie wiem, nurkowała w kiblu nie raz (w wannie zresztą też). Zdjęć to mogłam nacykać, że hej (nie to co na Samsungu). Nie zwiesza się. Żyje już 5 lat... ino niewyjściowo wygląda, bom miała śliskie ręce do niej, ale da się na niej wszystko robić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, dziękuję za odzew z Waszej strony ;) Czytałam na tym forum temat o Xiaomi i w dodatku jeden z moich znajomych polecił mi model mi4c. Ma ktoś doświadczenie z tym modelem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym uważał na chińskie sensu stricto telefony ponieważ mogą mieć wbudowanego key loggera, który będzie prawdopodobnie w hardwarze, a nie w systemie.

Przykład? Klawiatura z chin miała wbudowany key logger, który wysyła dane na chińskie serwery, artykuł pa ang. ale myślę, że dacie rade:

https://thehackernews.com/2017/11/mantistek-keyboard-keylogger.html

Unikam kupna Xiaomi i generalnie produktów pod jakąkolwiek chińską marką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mam dylemat co do wyboru sprzętu. Zastanawiam się pomiędzy - Samsung J320F Galaxy J3(2016), Huawei P9 Lite(jak tu wygląda sprawa z wymianą baterii hmm?), LG K420N K10 LTE. Jaki z tych 3?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam się nie znam za bardzo, pod koniec września wziąłem umowę w Plush z telefonem J3 2016  i jak na moje potrzeby to jest git. Choć trochę duży w porównaniu do GTS 7580 którego nosiłem ok 3,5 roku który z kolei wydawał mi się duży przy GTS5230 którego nosiłem 5 lat.  Ale i tak na co dzień używam 7580, J3 to jak trzeba pobajerzyć z dupeczkami na insta czy coś bo z kompa się nie da. 

Małe porównanie rozmiarów, zdjęcie zrobione kompem 

WIN_20171112_01_45_00_Pro.jpg

WIN_20171112_01_45_20_Pro.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

" J3 to jak trzeba pobajerzyć z dupeczkami na insta czy coś bo z kompa się nie da.  " elegancko :D Ze względu na samodzielną wymianę baterii w J3 decyduję się na wybór Samsunga. Pytanie jeszcze jedno, która oferta na kartę obecnie jest najlepsza?  Zależy mi na tym, aby były tanie sms(jakiś pakiet), konto ważne rok, na rozmowy(jakiś pakiet). Obecnie płacę za 1000sms nielimitowanych 10zł na miesiąc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam już długo Samsunga S7 edge i mimo że bateri nie mogę sam wymienić to ona trzyma bardzo długo. W sumie w drugim telefonie czyli S5 mam baterie od zakupu telefonu czyli z dobre 3 lata i wciąż daje radę. A telefonu przecież nie kupuje się na lata 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plush za 25 i takie coś. Mega :) jakis konkretny link do tego? W plush na kartę? Nie chcę  abonamentu. W T-Mobile jak przenieść numer jak przenieść numer do plush? 

Edytowane przez logon95

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta