PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

marekerr

laptop do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to ma być dobry komp do grania to bardziej wybrałbym jakąs skłądaną stacjonarkę, a do przeglądania neta i zabierania w podróż ogarnąłbym jakiegośtańszego lapka. Ja tak używam i mam satrego vaio do przeglądania głupot na kanapie, a w gabinecie mam skąłdaka zrobionego przez Siligan.pl - komp kupiłem dawno, teraz jest warty  pewnie z 800zł, a stację mam za około 3k i śmiga jak trzeba 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie jak mówi poprzednik. Kupowanie do gier laptopa. to pomyłka. Laptop to urządzenie stworzone do podróżowania. Podstawowy problem, to chłodzenie. W  laptopach jest po prostu liche. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@balin niektórzy po prostu lubią i przenośny sprzęt i do grania. Takie 2 w 1. Takie istnieją. Chociaż blizej im do ceny 5 niż 4 cyfrowej.

Ale da się na laptopie gamingowym dobrze grac. Tyle że to nie może być zwykły laptop za 3 tysiaki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co sądzicie Panowie o nowej serii Lenovo Legion? Jest, zdaje się, dość fajnie wyposażona no i tez ponoć ma dobre chłodzenie, na co tu zwracacie uwagę. Warto sobie zawracać głowę tymi laptopami? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli już to tylko tą najdroższą wersją, z dyskiem SSD przynajmniej 256GB. 8GB RAM też jest minimum do fajnej zabawy, a i to jeśli nie masz zamiaru grać w totalnie najnowsze gry. Odpalisz na tym sporo gier z lat 2013-2017, ale na niektórych może dostać zadyszki. Mimo to do CS-a, Elexa czy Dishonored 2 się nada. Nie wiem, w co grasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Porównując wrzuconego tutaj przez Ciebie Legiona i zaproponowanego powyżej Della, lepiej wybrać Lenovo. Z prostego względu. Mają podobne komponenty, ale różnica zaczyna się przy dyskach. W Legionie masz zastosowany dysk SSD i HDD. W dellu tylko HDD. Różnica pomiędzy nimi, jest bardzo duża. Dysk SSD jest szybciej zapisuje i odczytuje dane. W HDD trwa to trochę dłużej. Lepiej mieć trochę mniejszy dysk, ale który szybciej będzie odczytywać dane. Tak jak w przypadku Legiona, SSD służy do szybkiego odpalania systemu i uruchomiania aplikacji, a HDD to tylko magazyn danych. Do tego Legion ładniej wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też wziąłem pod lupę te 2 laptopy, bo zainteresowało mnie twoje porównanie. Faktycznie, ciekawszy wydaje się ten Legion. Zwłaszcza jak chodzi o ilość wejść. Kolejnym plusem na korzyść Legionu jest ten dysk SSD. Sam posiadam w kompie teraz SSD i jego szybkość działania, jest nie do porównania do HDD. Nigdy już bym nie wrócił do dysków HDD. Może SSD są droższe, ale na pewno są bardziej wydajniejsze i wytrzymalsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawa prosta, lepiej wybrać Legiona. Przynajmniej kupisz sprzęt, który długo Ci posłuży i  nie zapłacisz za niego jak za zboże. Na Matrix Media znalazłem go w nawet fajnej cenie, jakbyś był dalej zainteresowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiele osób zarzuca laptopom gamingowym, że niszczą przyjemność grania. Chciałbym się dowiedzieć, w jaki niby sposób? Nie wszystkim zależy na grafice, która jest ostra jak żyleta i możesz dostrzec pory skóry na twarzy bohatera. Ja przynajmniej do takich osób nie należę. Wiadomo, że przyjemnie jest pograć na dobrym sprzęcie. Ale ważniejsza chyba jest sama fabuła gry, niż to żeby grafika porażała. Bądźmy też szczerzy, karty graficzne stosowane w latopach są coraz mocniejsze i pozwalają, by niektóre gry odpalić na wyższych detalach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W obecnych grach rzadko kiedy chodzi o fabułę. Głównie rozwija się Tryb Multi, a do niego laptop gamingowy spokojnie starczy. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz grałem w singla. Chyba na komórce, a i tutaj nie dam sobie ręki uciąć. Większość twórców gier, stawia na multi i tego nie zmienisz. Odnośnie kart graficznych, to najlepiej żeby laptop był wyposażony w 4GB kartę graficzną. Jeśli chodzi o lapka, to najlepiej GeFroce GTX 1050m i tak z 8 GB RAM. wtedy zaczyna się robić już ciekawa oferta. O ile nie będziesz kopać bitcoinów, to sprzęt powinien Ci na trochę starczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myśle, że jakby ktoś chciał kupić bitcoiny to raczej by w jakieś titana x by inwestował, a nie w laptop. a co do gier to tak jak piszesz GTX 1050m z 8 GB powinno wystarczyć. Sam mam lapka z taką kartą i nie narzekam. Laptop zawsze będzie wygodniejszy niż blaszak. Bo nawet w podróży możesz z niego skorzystać. Już nie mowię o wakacjach, czy tripach weekendowych. Tylko jakaś delegacja, czy konferencja. Odpalisz i prezentację, a przy okazji w pociągu umylisz sobie czas grą. Przynajmniej ja tak robię :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest to, o czym mówię. W miarę mocna karta graficzna, ilość pamięci ram też spoko i można grać. Może grafika w grze, nie będzie ustawiona na super ultra, ale to też zależy kiedy była wydana. Jednak większość powinna ruszyć i dać radochę z gry. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta