PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

mmaf

Do czego brązowe buty i kurtka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stwierdziłem, że czas zmienić coś w życiu i zacząć się lepiej i przede wszystkim świadomie ubierać. Pierwsze pytanie będzie dotyczyło tego co obecnie noszę: 

- do czego można zestawić brązowę buty za kostkę

- czarne buty za kostkę

- brązową/musztardową kurtkę z futerkiem na kapturze

- moro kurtkę z futerkiem na kapturze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko zależy od tego co to za buty i kurtka itd Bo można by powiedzieć, że jedno i drugie będzie pasować do wszystkiego ale nie koniecznie. Bo jeśli to jakieś "luźne" kasualowe buty do dżinsów bluzy, swetra, koszuli swetra to jak najbardziej mogą być brązowe jak i czarne. Ja sam obecnie noszę musztardową kurtkę, ciemne dżinsy, jakąś bluzę sweter i do tego czarne buty za kostkę. Ale gdybym miał się ubrać elegancko to brąz prawie do wszystkiego ale czarne buty to właściwie to ciemnogranatowego, czarnego garniaka a to się wiąże ze stylizacją wieczorową lub pogrzebem. 

A kurtki to ta musztardowa na pewno do wszelkich stylówek nieformalnych a moro typowo do jakichś luźnych sportowych itp. 

Edytowane przez Szwagier

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może łatwiej będzie jak wstawię zdjęcia tego co obecnie noszę:

1. Brązowe buty coś w tym stylu (moje są niezapinane i bardziej zamszowe niż skórzane):

bullboxer-meliano-brazowy-buty-buty-za-k

2. Czarne buty ( podobne, ale mają srebrną klamrę i zamek)

PI912DA5E-Q11@12.jpg

3. Brązowa kurtka identyczna jak ta

60757_2.jpg

4. Kurtka moro

i-reserved-ocieplana-kurtka-moro-zielony

5. Spodnie jakie mam to klasyczne jeansy calvina kleina, czarne gładkie jeansy, brązowe gładkie jeansy, szare jeansy, bordowe (wyblakłe już) spodnie a poza tym czarne bojówki, szare i czarne drechy

6. Bluzy Calvina Kleina: klasyczne z logiem szara i ciemno zielona oraz cała czarna

7. Sweter czarny z HM oraz granatowy Tomiego Hilfingera

8. Zegarek na czarnym pasku z czarną tarcza oraz złotą bransoletką i białą tarczą - Tomiego (niestety zegarki modowe). W planach mechaniczna klasyczna certinka na srebrnej bransolecie z czarną tarczą:

C006-407-44-081-00_FXA.jpg

Trochę o mnie: preferuję ubierać się raczej luźno, chociaż lubię wprowadzać eleganckie detale. Do tej pory raczej rzadko zakładałem koszulę czy marynarkę. Lubię po prostu bluzy, ewentualnie sweter. Wiem, że raczej nie przestawię się na typowo eleganckie ubieranie takie w 100% bo nie czułbym się swojo. Raczej powoli zacznę wprowadzać bardziej eleganckie buty na wiosnę i marynarkę na t shirt. 

Moje wymiary: 175/71, szczupły, wąski w biodrach, dość mocno umięśniony - spore barki mam co powoduje, że dużo t-shirtów na mnie po prostu nie leży ( bardzo lubię ciuchy z CK bo zarówno bluzy jak i t shirty leżą wręcz idealnie).

Zacząłem czytać blogi modowe, przeglądam pinterest, na razie zbieram wiedzę - na wiosnę już mniej więcej styl mam. 

Obecnie do pracy ubieram się w to co wymienione przeze mnie wyżej. Myślę może, żeby dołożyć tą marynarkę tak jak wspomniałem, jednak musiałbym pomyśleć nad tym nowym zegarkiem, ewentualnie jeszcze jednym tańszym + jakieś koralikowe bransoletki.

Uff trochę się rozpisałem - może coś doradzisz :)

Edytowane przez mmaf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawę masz w zasadzie prostą, praktycznie wszystkie dżinsy możesz nosić z bluzami, swetrami i tą brązową kurtką. Nawet jakiś cienki sweterek na koszulę w kratę czy coś też może być. Ale idąc w bardziej klasyczne ciuchy to i taką kurtkę bym może zastosował. A zostając przy takiej jaką masz bluzach itp to buty nosiłbym bardziej luźniejsze-snikersowate. Ale to jest na prawdę dowolność, spinać to się można przy strojach bardziej formalnych. Czarne buty do ciemniejszych rzeczy wiadomo, choć z klamrą to już ich formalność bardziej się obniża choć pod spodniami i tak teoretycznie nie widać, do tego mogłaby być jakaś taka ciemna wełniana kurtka, typu kurtko-płaszczyk nosząca znamiona bosmanki. 

A moro to do wszystkiego luźnego jak leci. Jesteś jeszcze młody więc nie ma też co się pchać w jakieś klasyczne ciuchy no chyba, że lubisz lub w jakieś eleganckie laski celujesz. A w pracy to już zależnie gdzie pracujesz i czy macie tam jakiś choćby niepisany dresdcode. Jeśli chodzi o marynarki i tshirty to mnie się to osobiście nie podoba ale każdy się nosi jak chce. Co innego też jak ubiera się tak młody szczupły chłopak jak ty i zakłada jakąś sportową casualową marynarkę ale jak jakiś typ w moim wieku czy starszy (do tego niezbyt szczupły) zakłada koszulkę w serek i eksponuje wielką gołą szyję a na to obojętnie jaką marynarkę to już to wygląda słabo i komicznie a nie elegancko, więc ja uważam, że jak marynarka to koszula choćby kolorowa, w kratkę wzorek czy jakakolwiek będzie lepsza od podkoszulki. Jesteś młody więc to nie dziwne ale czy takie fajne jest noszenie bluz czy czegokolwiek z dużym emanującym logo ? Co do sikorka to wiadomo, że modowe to żaden szał i to bardziej dla dziewczyn, ale puki nie masz to możesz to możesz przecież założyć to co masz. Co prawda Certina to nie Patek, Piguet czy Breguet ale wysoko mierzysz ;) zegarek klasa. Czarny na czarnym pasku jeszcze jak z gładką tarczą to dosyć formalny. Złoty z jasną tarczą i brązowym paskiem to właściwie do wszystkiego. Srebrny z bransoletą i czarną tarczą to dość uniwersalny ale fajne też są z granatową i szlifem słonecznym. Jak coś tańszego chcesz to może coś z Seiko, Orient, Zeppelin, Citizen, Atlantic, Bulowa 

Koralikowe i w ogóle jakiekolwiek bransoletki to nie moja bajka, niektórzy lubią lub noszą bo się niby dziewczynom to podoba, trochę pewnie tak. Może nadają takiego romantyzmu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Szwagier

Dzięki za odpowiedź przede wszystkim.
Mówisz, że szare jeansy będą pasować do tej brązowej kurtki ? Kiedyś koleżanka mi pocisnęła jak miałem szarą bluzę i brązowe spodnie - że niby brąz i szary ze sobą nie leżą. Ogólnie mam problem z dobieraniem kolorów i chciałbym to jakoś ogarnąć. Sneakersy białe na pewno planuję kupić na wiosnę - do tego jakieś ciekawe nowe jeansy i z tymi bluzami będzie super. Chociaż teraz widzę, że w modzie są spodnie kończące się nad kostką. Gorzej pewnie teraz ze sneakersami zimą no nie ? O płaszczyku myślałem dla bardziej eleganckich wyjść, ale nienawidzę nosić czapki - w kurtkach z tym puszkiem na kapturze jest mi naprawdę ciepło w głowę.. choć mam tam jakiś płaszczyk w szafie :). 

No właśnie, jestem młody, 24 lata dopiero - dlatego może nie czuję się super dobrze w takich bardzo eleganckich ciuchach. Dobrze czuję się w bluzach, chociaż czasem ciągnie mnie do założenia czegoś elegantszego jak buty, zegarek czy dobrze skrojona koszula/marynarka - wiem, ciężki temat. Po prostu z charakteru jestem wyluzowany, robię sporo sportu, po prostu jakoś tak wewnętrznie mój charakter nie pasuję do takiej elegancji typowej - może czas po prostu dojrzeć. 
Uważasz też, że elegancki facet przyciągnie głównie eleganckie kobiety ? Tzn. wiesz, mnie również kręcą elegancko ubrane kobietki - obcisła czarna sukienka, szpile, ahh aż się rozmarzyłem :). 

W pracy to akurat luz - ważne, żeby spodenki nie były jakieś hawajskie + sandały do zestawu. Z tymi marynarkami i bluzkami jeszcze poeksperymentuje pewnie. Myślałem, żeby sobie może kupić jakąś jasno-szarą marynarkę - spodobała mi się ostatnio w jakimś zestawieniu na pintereście. 

Co do bluz z logo:

C1822S00C-C12@8.jpg

Standardowy CK, co jest złego w tym, że jest logo ? 

Co do zegarków, wiesz, kupowałem te 2 jak jeszcze nie byłem zaznajomiony. Ten pierwszy co mam:

i-tommy-hilfiger-1791117.jpg

To pierwszy zegarek powyżej 150 zł jaki kupiłem 3 lata temu. Niestety po pijackich akcjach mam porysane szkło i tą czarną obwódkę.

Drugi sikor tomiego to ten, który kiedyś z Tobą tu na forum konsultowałem:

6ff7-96e8-498b-96bb-64476a291836_large.j

No i teraz planuję tą certinkę + potem coś na pasku. Celuję już typowo w zegarki automatyczne, nie chcę kwarcu. Dlaczego uważasz, że z tą Certiną poszalałem ? :) Patrzyłem również ceny tych zegarków co mi poleciłeś : Atlantica, Seiko, Orient itd -> ceny zegarków automatycznych są podobne do tej Certinki przecież. Wiesz, jestem pół roku po studiach - udało mi się zdobyć bardzo fajnie płatną pracę jako programista w banku, także mogę sobie pozwolić na zegarek do 3 tys. ( ta Certinka 2,3k PLN). Myślę teraz bardziej o kolejnym sikorze - lepiej czarny czy brązowy pasek ? Tarcza biała czy czarna ? 

Koralików właśnie nigdy nie nosiłem, a spodobały mi się w zestawieniu z zegarkiem na tym samym nadgarstku. I bardzo lubię mieć coś na ręku. 

W lutym też zaczynam robić rękaw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam takie same czarne buty na zimę i noszę je z niebieskimi jeansami w kolorze "dad jeans" i sztruksową kurtką z misiem w kolorze brudnego brązu, lub z czarną skórzaną kurtką z misiem, podobną jaką ma piesek na moim awatarze. Takie same ale brązowe buty, tylko bardziej idące w stronę bordo, niż w ten kolor mlecznej czekolady butów z twojego obrazka, noszę w okresie przejściowym, wiosna/jesień do jeansowej katany (też podszywaną misiem) i na przykład beżowych spodni. Ogólnie brąz pasuje dobrze do czerni.

With-black-oversized-shirt-black-jacket-

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie możesz nosić do tej kurtki szare spodnie, kurtka jest dość uniwersalnym ubiorem. Może brązowe spodnie i szara bluza nie były idealnym połączeniem ale bez przesady nie widzę w tym nic złego i nie ma się co spinać. Ja bardziej uważałbym na jakieś zestawienia czy trzymanie się jakichś zasad przy bardziej formalnych strojach. Dla mnie to słaba moda z tymi spodniami nad kostkę a już na pewno na zimę. W ciepłe miesiące jeszcze ok. No i ogólnie rozumiem zwężane spodnie ale kolesie noszą rurki wypchane portfelem, telefonem i to już w ogóle słabo wygląda. Do pracy to raczej nie chodź z gołymi kostkami. I jak lubisz luźny styl to tak się ubieraj nie ma się co spinać i potem, źle czuć. A jakoś bardziej elegancko jak sytuacja tego wymaga. Nie powiedziałem, że elegancki facet przyciągnie głównie elegancie kobiety tylko miałem na myśli, że jeśli chciałbyś podbijać do dziewczyn które się jakoś klasycznie elegancko ubierają itd/itp to też trzeba się jakoś stosownie ubrać. Mała czarna i szpila to raczej strój wieczorowy ale który nie lubi :P 

Niby nic złego w logo ale ja jakoś nie lubię takich emanujących bardzo widocznych logo, tym bardziej teraz kiedy masa osób kupuje takie rzeczy na Aliexpress i masowo nosi. Trochę takie "krzyczenie" do ludzi mam CK czy innego Armaniego. 

Wzornictwo zegarków jest bardzo fajne klasycznych chronografów i nie przeminą szybko jak inne modowce. Gdyby dać im logo typowej firmy zegarkowej to już w ogóle super. 

Czarny pasek to taka dość formalna wersja ja bym osobiście wolał chronograf na bransolecie jak Certina a na czarnym pasku to jakiś klasyk z jasną tarczą, ale to do jakichś garniaków. Nie powiedziałem też, że zaszalałeś z Certiną po prostu już taka wyższa półka wśród normalnych zegarków na pewno zupełnie inny level niż modowce. Ceny zegarków o których wspomniałem będą znacznie tańsze niż Certina, i polecam zagraniczne sklepy bo jest taniej z tym jak zza oceanu to trzeba wziąć poprawkę, że może dojść Vat, ale i europejskich nie brakuje. A kolor hmm to zależnie do czego chcesz nosić. Biała gładka tarcza w srebrnej kopercie i czarny pasek to klasyka do karniaka i bardziej wieczorowo, ale do jaśniejszych ciuchów i luźnych może być brązowy pasek, złota koperta ale i czarna tarcza z bransoletą to praktycznie do wszystkiego jak Certina właśnie. Ja obecnie noszę Orienta Mako XL  

Edytowane przez Szwagier

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 17.12.2017 o 16:37, mmaf napisał:

- do czego można zestawić brązowę buty za kostkę

- czarne buty za kostkę

- brązową/musztardową kurtkę z futerkiem na kapturze

- moro kurtkę z futerkiem na kapturze

Jak na moje oko - brązowe i czarne buty (zwłaszcza takie jak na zdjęciach) pasują do wszystkiego. Sama mam podobne, wkładam i do dzinsów i do eleganckich spodni i do rajstop i do leginsów. Do wszystkiego. Więc do takich butów to i kiecka Ci podpasuje ;) haha Żart ;) 

Kurtki, wyrzucić. Nie pasują do niczego ;) Ewentualnie brązowa, ale bez futerka..

Wielkie logo na koszulkach, zwłaszcza jakichś CK czy innych takich w moim odczuciu są mega obciachowe. Rozumiem, że kupujesz je ze względu na materiał i to jest ok ale nosząc je, trochę wygląda to tak, jakbyś chciał epatować kasą. Dla mnie odpychające. Ogólnie, jeśli chcesz być bardziej elegancki radzę unikać jakichkolwiek znaków firmowych aż tak wyeksponowanych. Myślę, że powinieneś też zwrócić uwagę na kolorystykę (stonowane, spokojne kolory, najlepiej bez wzorów) i klasyczne kroje, bez zbędnych udziwnień. 

Poza tym - zawsze dbaj aby ubrania były czyste i wyprasowane. I spadaj na jakiś portal modowy, pełno w necie takich z lepszymi ekspertami w tej dziedzinie ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mmaf buty są bardzo fajne. Sam noszę podobne modele kilka lat. Do tego faktycznie i jeansy i do czarnych nawet spodnie garniturowe oblecą. Brązu akurat nie noszę bo nie lubię ale może pomyśl o ciemnym granacie? Zawsze to coś innego niż szary i czerń a również elegancki.

Co do logotypów: ja zakładam że moje ciało to nie baner reklamowy. Jeśli jest drobna metka to spoko, większe są jakieś krzykliwe. Ale wiadomo- co się komu podoba. Jeśli się w tym dobrze czujesz to noś. Lepiej być pewnym siebie w ulubionych (choć niekoniecznie najlepiej zestawionych) ciuchach, niż próbować się ubierać wg wytycznych bo wtedy widać że jesteśmy "przebrani" a nie ubrani.

Z czystej ciekawości: czemu nie chcesz kwarcowego zegarka tylko automatyczne? Pytam bo sam myślę o zakupie jakiegoś.

Jeśli lubisz coś na ręce (oprócz zegarka) to wrzuć hasło w google... na pewno coś wybierzesz. Teraz wybór nie ogranicza się do albo koralików albo grubych łańcuchów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Szwagier

No właśnie planuję zmienić portfel na taki płaski bo mam strasznie wypchany ten swój. A gdzie Ty w takim razie nosisz telefon/portfel ? Bo to faktycznie, wypycha kieszenie. 

A takie bluzy po prostu podobały mi się, materiał dobry, leżą na mnie świetnie i nie patrzyłem czy krzykliwe czy nie hmm .. poza tym przyjaciółka pracuje w Holandii w Tomim jako konstruktorka i mi takie dwie przywiozła.

Patrzyłem na te zegarki tych firm co wymieniłeś i automaty są w porównywalnych/większych cenach. Chyba, że mówisz o kwarcach ? Ale faktycznie ten Twój orient jest fajny i cena też przystępna jak na automat :) Chociaż no ta certina za mną chodzi od roku i jest połączeniem elegancji i sportu. I faktycznie kolejny zegarek to pewnie będzie coś na brązowym pasku ze złotą kopertą. Ale też ta Certinka pod garniak podejdzie no nie ?

@kobieta25

Co jest nie tak z futerkiem ? Ja takie kupiłem z powodów praktycznych - nienawidzę nosić czapek bo źle się w nich czuję - ewentualnie jakaś z pomponem to ok :D. A w tym futerkowym kapturze jest mega ciepło i przyjemnie. A kolejny raz co do logo to nigdy tak na to nie patrzyłem szczerze mówiąc. No ale może coś w tym jest :)

@Krovitz

Ale jeansy jakie nosisz do takich butów to takie klasyczne niebieskie czy inne kolory też dokładasz ? Typu czarne, szare, brązowe ? Jesli tak to jakie ? 

Chcę automat bo to takie hmm .. bardziej klasyczne. W końcu zegarek powinien mieć jakiś mechanizm a nie być napędzany bateryjką no nie ? Najlepsze zegarki są właśnie automatyczne. To takie zachowanie ducha wg mnie. Tak samo jak wolałbym auto z klasycznym wolnossącym v8 a nie  1.4 z turbosprężarka, kompresorem i generowanym dźwiękiem wydechu w głośnikach. 

Grubych łańcuchów na pewno nie chcę. Koraliki mi się podobają razem z zegarkiem na jednym nadgarstku i są łatwe do założenia + elastyczne :). Co innego może być na nadgarstku ? :D

@jelonek

Moja pierwsza kobieta próbowała mnie ubierać jak jeszcze byłem małolatem w liceum i ubierałem się jak debil :D Mimo wszystko jak sobie o tym pomyślę to nadal te wspomnienia wywołują we mnie agresję. Sugestia jest jak najbardziej cenna i ok, ale narzucanie, że mam kupić to jest straszne :(( Chociaż ja tam lubię kupić kobiecie ładną bieliznę na wieczór :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurtki takie od czapy trochę w zestawieniu z resztą garderoby. Na spacer z psem są ok ale na spacer z elegantką to już nie bardzo :beka:

Osobiście lubię taki trochę styl fusion, gdzie miesza się kilka styli naraz, a więc kto wie, może kurtki nie są takie złe jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dużo zależy od tego jak to nosisz. Jak nosisz się w tym swobodnie to w porządku. Chociaż dla mnie te kurtki są przede wszystkim wielkie i bezkształtne. Wolę takie: 

pol_pl_Kurtka-meska-przejsciowa-grafitowa-tx1548-10124_1.thumb.jpg.b4d65b0603526f651fe8a1080b440d41.jpgDSC_0425.thumb.JPG.1a1dc5af3d48b4c71cf78ddd31347384.JPG011.thumb.jpg.4561a2fa86d3eab85657494ee9aa817c.jpge6066d3c49b4a5c023f4779abe68.jpg.32f78af857e6a7543e1368572691e779.jpg

Źródło: google.pl ;)

Edytowane przez UsteczkaDoOczu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mmaf zwykle biorę jeansy klasyczne proste ciemny granat, albo czarne. Ja akurat lubię markę diesel, ale na pewno znajdziesz coś dobrego też wśród innych firm. 

Co do zegarka to szukam póki co, rozeznaje się w cenach, markach. Na pewno chciałbym ze szkłem szafirowym, wodoszczelny, z metalową bransoletką. Na stronie swissa widziałem citizena satellitw wave ale troche cena odstrasza... i też nie wiem czy za to co ma w środku nie przepłacam kilkukrotnie. Muszę się bardziej zorientować w temacie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta