PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

tom221

Jak dobrać rozmiar pierścionka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zaręczyć jednak nie mam skąd wziąć rozmiaru pierścionka, po prostu moja dziewczyna ich nie nosi.

Jak mi radzicie kupować na oko w razie czego powiększą, a jak wy sobie radziliście??

Edytowane przez tom221

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@tom221 ekspertem nie jestem ale ja jak kupowałem to zmierzyłem średnicę tego który nosiła moja dziewczyna. Jeśli nie masz czegoś takiego to będzie cholernie trudno. No i kwestia czemu nie nosi pierscionków-może po prostu nie lubi-i tu pytanie: czy w takim razie kupować zaręczynowy? Czy może coś innego?

Powiększyć/zmniejszyć chyba można też o pewną ilość rozmiarów.... no chyba że kupisz w sieciówce i dogadasz się że wymienią ci w razie czego na inny rozmiar w ramach jednego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś innego??

Myślałem żeby kupić u jubilera i tam nie powinno być problemu z powiększeniem/pomniejszeniem, tak mi się wydaje. Niektórzy jubilerzy tylko sprzedają a niektórzy robią sami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@tom221 jasne. Dwóch kumpli kupiło to coś innego. Jedna laska dostała piękną bransoletkę bo nie lubiała pierścionków. Druga też więc za cene pierscionka pojechali w zajebistą podróż ;). Moja akurat kochała pierścionki.

Toż ja pisałem cały czas o jubilerze. Ale są normalni i sieciowi. Jak się walniesz o 1-2 rozmiary to spoko a jak o 5? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@tom221 podpytaj też co lubi. Albo pogadaj z jej przyjaciółką. Żeby potem nie było że ty się wykosztujesz a nie trafisz w gust. W końcu założenie jest takie że ma to nosić do końca życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Tylko użyć suwmiarki.  A opcja nr 2 która podał szwagier wydaje się najrozsadniejsza. Ja jak kupowałem to miałem dokładny rozmiar, ale jak kiedyś patrzylem na rozmiarówkę to przy mniejszych rozmiarach jak się walniesz o 3-4 mm w obwodzie to już inny rozmiar jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na oko nie, bo prawie na pewno nie będzie pasował. Jak masz możliwość to zwiń jakiś używany pierścionek. Zrób odlew czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie pytał tylko z suwmiarką sprawdził jakiś jej inny ;)

A jak ktoś nie ma suwmiarki to nie powinien się zaręczać :haha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogła przyjaciółka Lubej. Nie odważyłem się mierzyć palca na śpiocha - a co gdyby się obudziła?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dla Was faceci na przyszłość. Najprościej zmierzyć nitka :) gdy śpi
Często budowa pierścionka zawyża lub zaniża numerację. 
Nie da się zapomnieć momentu kiedy dostaje się pierścionek :) więc postarajcie się ,żeby go razem nie kupować bo to emocje inne i takie sztuczne rozsądkowe. 
Co do modelu to zależy jak kobieta lubi błyskotki. Większość moich koleżanek w tym i ja lubimy pierścionek z diamencikiem. Model zazwyczaj pasuje do noszenia z obrączką. Cyrkonie tracą blask po 20 latach-, w praktyce szybciej co jest największym argumentem.
To że kobieta nie nosi pierścionka nie znaczy ze zaręczynowego nosić nie będzie :)

Co do wykosztowania to pierścionek jest ważną rzeczą bo kiedyś możecie mieć córeczkę, której też będziecie chcieli żeby facet coś ładnego założył na palec.

Edytowane przez klaras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi