PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

tom221

Jak dobrać rozmiar pierścionka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zaręczyć jednak nie mam skąd wziąć rozmiaru pierścionka, po prostu moja dziewczyna ich nie nosi.

Jak mi radzicie kupować na oko w razie czego powiększą, a jak wy sobie radziliście??

Edytowane przez tom221

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@tom221 ekspertem nie jestem ale ja jak kupowałem to zmierzyłem średnicę tego który nosiła moja dziewczyna. Jeśli nie masz czegoś takiego to będzie cholernie trudno. No i kwestia czemu nie nosi pierscionków-może po prostu nie lubi-i tu pytanie: czy w takim razie kupować zaręczynowy? Czy może coś innego?

Powiększyć/zmniejszyć chyba można też o pewną ilość rozmiarów.... no chyba że kupisz w sieciówce i dogadasz się że wymienią ci w razie czego na inny rozmiar w ramach jednego modelu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś innego??

Myślałem żeby kupić u jubilera i tam nie powinno być problemu z powiększeniem/pomniejszeniem, tak mi się wydaje. Niektórzy jubilerzy tylko sprzedają a niektórzy robią sami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@tom221 jasne. Dwóch kumpli kupiło to coś innego. Jedna laska dostała piękną bransoletkę bo nie lubiała pierścionków. Druga też więc za cene pierscionka pojechali w zajebistą podróż ;). Moja akurat kochała pierścionki.

Toż ja pisałem cały czas o jubilerze. Ale są normalni i sieciowi. Jak się walniesz o 1-2 rozmiary to spoko a jak o 5? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko użyć suwmiarki.  A opcja nr 2 która podał szwagier wydaje się najrozsadniejsza. Ja jak kupowałem to miałem dokładny rozmiar, ale jak kiedyś patrzylem na rozmiarówkę to przy mniejszych rozmiarach jak się walniesz o 3-4 mm w obwodzie to już inny rozmiar jest. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta