PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

xlander

Kontynuować związek czy Nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Mam 19 lat i przydałaby mi się rada czy też spojrzenie na sytuacje z (waszej ) innej perspektywy . (Nakreśle wam teraz sytuacje i na koniec zadam pytanie )

Spotykam się z dziewczyną na zasadzie spotka

my się , pogadamy , po przytulamy , po całujemy i do domu . Rozmawiamy też dość dużo . Spotykamy się też w większym gronie itp. Dziewczyna jest dla mnie atrakcyjna z punkt fizycznego jak i psychicznego . Troche typowa żona , umie gotowaćzająć sie dzieckiem itp. Zarówno ja jak i ona oboje stwierdziliśmy że nic do sb nie czujemy. Mimo to lubimy siebie ,dobrze nam razem czas płynie itp. Bardziej wygląda to na relacje przyjacielską . Ja nie wierze w przyjaźń damsko-męską . Dziewczyna ma podejście do seksu takie że dopiero po ślubie ( tak bynajmniej mówi ) . Niechciałbym, jej też wykorzystać .  Ona jest wyższa odemnie więc też czuje żę brak dopoasowania fizycznego osłabia tą relacje .PYTANIE : Czy kontynuować taką relacje z nadzieją żę uczucia się pojawią , czy też możę zakończyć 'związek'  ? Wogle co myślicie o takiej sytuacji ? 

update: Nie dąże do sexu , bo szanuje jej zdanie .NIE JEST TO MÓJ CEL 

Edytowane przez xlander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty do niej nic nie czujesz i ona do Ciebie. Tak dla rozrywki umilacie sobie nawzajem czas... dobrze rozumiem? Czy po prostu tak sobie gadacie, bo "kto się pierwszy wychyli ten przegryw"? 

Poza zakończeniem relacji a karmieniem się nadzieją nie ma już nic więcej? Zapytam więc: serio nic nie czujesz do niej? Bo opcje jakie sobie pozostawiłeś do wyboru pasują mi do kogoś kto się strasznie w kimś zakochał ale bez wzajemności przez co cierpi. Jeśli to nie Twój przypadek to czym Ty sobie zawracasz głowę? Co masz do stracenia kontynuując znajomość? Czas? Ten i tak upłynie a przynajmniej masz z kim go stracić. Kto wie co się z tego wykluje? 

Jeśli Ci szkoda czasu na przebywanie z tą dziewczyną, nie chcesz by się wkręcała itd (bo np chciałbyś się z nią przespać ale bez ślubu) to zakończ relację. Jeśli się oboje lubicie ale bez iskry to trzymaj ją w koleżeńskich ryzach. Jeśli jesteś ciekaw co się jeszcze wydarzy to kontynuuj. 

Co myślę o takiej sytuacji? Kilka słów skojarzeń: doświadczenia, poznawanie, odkrywanie, miłe chwile, niepewność, początki... Potem człowiek się nieco rozkręca ale podobne emocje towarzyszą nam przy niemal każdej bliższej relacji damsko-męskiej. Z większości z nich i tak nic poważnego się nie rodzi. 

Rada? Nie zakładaj niczego z góry, nie martw się na zapas, szanuj, żyj w zgodzie z własnym kodeksem moralnym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@xlander bynajmniej a przynajmniej to dwa różne słowa!

Druga sprawa: olać. Znaleźć kogoś innego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca rozumiem pytania - wszystko jest na nie, ale zastanawiasz się czy to prowadzić? Może jednak coś tam do siebie czujecie, a oboje się zarzekacie, że nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czują czują Usteczka to dobrze nakreśliła. Ja bym jednak próbował żeby coś z tego wyszło bo szkoda żeby nie. Ale jak ona ma na prawdę taką fazę, że "po ślubie" to kiepsko bo jeśli było by to tylko "w związku" to sprawa prostsza. Choć wydaje mi się, że tak teraz tylko mówi bo jest młoda i wgl i nie czuje fizycznej potrzeby seksu a presja społeczna nie każdego rusza. Będzie starsza w związku zakocha się to o ślubie zapomni na 90%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Szwagier napisał:

Czują czują Usteczka to dobrze nakreśliła. Ja bym jednak próbował żeby coś z tego wyszło bo szkoda żeby nie. Ale jak ona ma na prawdę taką fazę, że "po ślubie" to kiepsko bo jeśli było by to tylko "w związku" to sprawa prostsza. Choć wydaje mi się, że tak teraz tylko mówi bo jest młoda i wgl i nie czuje fizycznej potrzeby seksu a presja społeczna nie każdego rusza. Będzie starsza w związku zakocha się to o ślubie zapomni na 90%. 

Dokładnie, Szwagier dobrze Ci mówi. Z tym ślubem to jest tak, że większość kobiet czuje pociąg fizyczny i chcą seksu, ale zostały nastawione w domu rodzinnym, że przed ślubem nie można. Jeśli teraz się całujecie, po prostu posuwaj sprawy naprzód, powoli, bez nacisku. Jesteście jeszcze młodzi, więc czerpcie z tego przyjemność i poznawajcie się wzajemnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 22.01.2018 o 14:52, xlander napisał:

Dziewczyna jest dla mnie atrakcyjna z punkt fizycznego jak i psychicznego . 

Zarówno ja jak i ona oboje stwierdziliśmy że nic do sb nie czujemy.

No to podoba Ci się czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są 2 teorie: 1) jak dziewczyna mówi nie to znaczy tak, 2) jak dziewczyna mówi nie to znaczy nie.

Ja wyznaję tę drugą. Dlaczego? Bo nie warto zadawać się z ludźmi, którzy udają przed innymi (a często przed sobą), że czegoś nie chcą albo czegoś chcą (gdy tak na prawdę nie chcą).

Taka dziewczyna prędzej czy później zweryfikuje swoje podejście do tematu jak za 2, 5, 10 lat będzie dalej sama albo w krótkotrwałych związkach. Chyba, że się zakocha - wtedy jest łatwiej.

Ale teraz ma czas i nic jej do tego nie zmusi. Jeśli masz czas trwać przy niej to trwaj ale z drugiej strony to jest straaaszne marnotrawstwo swojego cennego życia. Teraz jesteś młody więc na to nie zwracasz uwagi ale z czasem zrozumiesz (jak już będzie bardziej dojrzały), że masz tego czasu coraz mniej i będziesz może żałować, że nie podjąłeś innych decyzji wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi