PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Marcin91

Polska wyprawa na K2

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież tam się chyba nie da wchodzić w stylu Alpejskim 

Co do ubezpieczeń to nie wiem czy miał czy nie różne rzeczy mówili na ten temat. 

Z tym brakiem tlenu to faktycznie kiepsko zrobili. 

A to czy on był czy nie był to jak to określić jest jakiś schemat kiedy się jest a kiedy nie ? Łaził nie od dziś po tych górach więc jakimś tam Himalaistą był. A co do zbiórek to wiadomo temat krzykliwy medialny, wzruszający to wpłacają inni nie mają takiej "reklamy" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawka adrenaliny przy takiej przygodzie jest z pewnością podniecająca. Przekraczanie granic i własnego komfortu to tak jakby poczuć, że się żyje a walka o przetrwanie ma pierwotny sens. Chyba lepsze takie coś niż samobójstwo w piwnicy. Wiem jak to zabrzmi. Proszę o wyrozumiałość dla mych procesów myślowych ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@UsteczkaDoOczu masz racje. Dziexi szarych obywateli nie są częścią medialnej szopki. Ot tak funkcjonuje nasz powalony świat

A co do adrenaliny- to logiczne skoro był heroinistą. Zmienił pewnie jednk na drugie.

@Szwagier oni nie mieli lekow działających objawow na chorobe wysokowosciową czyli np konkretny lek zmniejszający obrzęk mózgu, leki na odmrozenia (te które podali revol bielecki i urubko).

Mackiewicz był specyficzny. Poczytaj o nim. On nie zaczynał od polskich gór, potem alpy i himalaje. Jego pierwsze większe wejścia to od razy 7k.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Krovitz napisał:

A co do adrenaliny- to logiczne skoro był heroinistą. Zmienił pewnie jednk na drugie.

A wiesz, że jak próbowałam zrozumieć motywację do takiej eskapady to przyszła mi na myśl właśnie heroina (jako doznanie) mimo, że nie wiem nic o tym człowieku. Jak widać ma się tą babską intuicję :P

Jest też taki film, oparty na faktach, o młodym chłopaku, dobrze sytuowanym, który miał rozpocząć prestiżowe studia prawnicze... ale zamiast tego wybrał zmagania z życiem w naturze, jako wolny nieudomowiony człowiek. Szybko zginął, bo był sam... i morał filmu był taki, że człowiek jednak sam to nie bardzo, e e. Tak mi się skojarzyło. 

No i w chwilach zagrożenia, wiadomo, myśli się o innych, jak można to się pomaga ale... jeśli masz do wyboru zginąć razem z drugim człowiekiem lub ratować siebie... no takie przeżycia to w wesołym miasteczku moja ulubiona karuzela to jest nic. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@UsteczkaDoOczu jest tak mało ludzi którzy z heroiny wyszli że w pełni goscia rozumiem że zamienił jedno na drugie.

Poza tym jak mam oceniać z perspektywy kanapy takie zmagania... jedyne ta zbiórka była dziwna. No i wydaje się że mogli wziąć tlen i leki. Ale to na chłopski rozum. Jeśli prawdą jest to co mówi revol i tym obrzęku mózgu to faktycznie leki i tlen pewnie zrobiłyby róznice. Z drugiej strony gość tam był 7 raz... sam podkreślał że jego wyprawy były zawsze niskobudżetowe..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Denis próbował zaatakować samotnie szczyt bez wiedzy kierownika. Wrocil już do obozu po nieudanej próbie i wraca do domu, gdyż chłopaki nie chcą dalej z nim współpracować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 pewnie miał swoje powody. Jak jest na górze to wiedzą tylko oni... ale to klasyczny polski jad jak czytam w komentarzach że się rusek zbiesił. W ciągu kilku tygodni: od bohatera do szuji ;). 

A tak serio: szkoda że mu się nie udało. I pytanie czy po nim będą próbować, i w jakim składzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co nagle to po diable miał swoje zasady co do wspinania i nie wyszło, jakby szedł planowo do 20.03 to większe prawdopodobieństwo, że by się udało a i tak było by zaliczone jako zimowe wejście. A tak dupa nie będzie niczego (Jak mawiał sam Pan Krzysztof Kononowicz)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Szwagier on uprzedzał przed wyprawa że marzec go nie interesuje bo to wejście letnie podobno już wg jakichś tam kryteriów. Że niby są dwa podejścia do tematu i jedni zaliczają marzec a inni nie.

@Marcin91 o tu się w pełni zgodzę. Jesteśmy bardzo utalentowanym narodem ;-D

Edytowane przez Krovitz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta